Августовски бебета 2020 ! Тема 2

  • 15 370
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ebk_kbe, първо да кажа, съчувстваме ти всички и се надяваме нещата да се подобрят при теб! И да допълня към останалите съвети - пробвахте ли различни шишета? Оригва ли се хубаво? Първите две седмици майка ми беше тук и нощем малчо като ревеше тя го хващаше за коремчето и го носеше така отпред на нейния корем. Той хем пръцкаше, хем се оригваше и се успокояваше..
Сигурна съм, че вече си чула всички съвети на света, но не знам как иначе да ти помогнем. Confused Аз бих тормозила лекари дори за някакво лекарство при такова положение. Flushed Не е човешко бебе да се дере по 20 часа в денонощие..

Благодаря ви за отговорите за летния кош. Щеше ми се по-раничко ама... Sweat Smile

Не, аз се отказах да се тормозя, че не излизаме много. Когато - тогава. Мислех с баща му след работа да опитаме, за да не сме сами, но когато дойде това време гледам да оправя вкъщи, да си взема душ, да приготвя вечеря, да хапнем и то е време за баня..

# 61
  • Мнения: 163
Здравейте! Промениха ли се косичките и оченцата на вашите бебчета след раждането и кога? Какви станаха? Също мъхчето по челото кога падна ?

# 62
  • Мнения: 7 898
Все още нямаме вежди а очите са си същите и ще си останат сини.
Мъх не е имал а очите му изглеждат като на китаец . Simple Smile косата няма промяна за сега, но то и нямахме много коса.

# 63
  • Мнения: 1 355
При нас има някаква разлика в очите, бяха си кобалтови като на всички новородени, а сега са нещо като тъмно зелени, понякога ми се струва, че кафенеят, та не знам какъв цвят са 😃 Чувала съм, че на кърмените бебета истинският цвят на очите им може да се прояви чак след като спрат да бъдат кърмени. Иначе за косата - просто се скубе, ама не много 😃 А мъхът по челото и ушичките още ни седи 😬

# 64
  • Мнения: 620
Момичета, помощ!
Не знам вече какво да правя. Преси спи супер неспокойно и от седмица насам всяка вечер е едно и също. След вечерната ни рутина го слагам да се приспи на цицка (понеже няма никскъв друг метод ,който да го накара да заспи, ако знаете някоя тайна , моля споделете) и заспива видимо дълбоко.. изчаквам с надеждата да стана, да се изкъпя , да имам малко време и за себе си преди да легна .. да ама не. След 10-тина минутки се започва едно ръмжене, отмятане на глава наляво и надясно, ритане, мятане с ръце , опитах се да му държа ръчичките .. горе долу се успокоява и след 2 мин пак и така докато не си отвори очите след 15-тина минути гърчове. И това е само вечер ... Събуди ли се, после няма заспиване 3 часа поне и аз уж отивам да го приспа за 20,30 мин, а то отнема 4 часа. Също така след като се е събудил първия път докато не го сложа на цицка отново, не се успокоява , така преяжда и пак става неспокоен и повръща малко... Чудих се да не би като го слагам след баня да се приспи на цицка и не го оригвам след това да има газове ,които трябва да изкара? Пробвах се да го оригна заспал,но не се получава. А събудя ли го , за да го оригна - също няма заспиване няколко часа след това. По принцип той сам си се оригва, докато суче оставя зърното ,оригва си се и пак го лапа,но не винаги.

По въпроса за очите и косичката. Очичките сякаш стават по-светли,но още сивеят. Таткото е със сини очи и много се надявам малкият да е наследил поне това от него 😁. Иначе се роди с коса, но от 2,3 седмици насам си плешивее. Прилича на плешив дядо хаха. Мъх освен по челцето има и по ушетата и малко по гърба 😁, явно ще е косматичък като майка си, баща му почти няма косми никъде, много му завиждам. Вика ми : “ сега ако и двамата сте космати тотално ще фалираме от самобръсначки” 😂.
 Аз пък се чудих кога ще си сменят напълно косичката?

# 65
  • Мнения: 7 898
Явно всички минаваме през едно и също. Моя спи супер неспокойно през деня. Тази сутрин стана в 7.30 и успя да заспи пак чак в 10.30. Спеше му се ужасно, едвам си отваряше очите обаче нещо го мъчеше и се мяташе като риба на сухо. Оставих го за половин час с баба му за да отида до аптеката да му взема млякото и като се върнах беше задспал.

# 66
  • Мнения: 620
Също така забравих да добавя,че имах желание да го повивам,но той няма 😁. Изпада в ужас и паника и докато не си освободи ръцете не се спира. Така ,че това го отписвам като вариант. Също така давам всеки ден пробиотик, но капките против колики ги спрях преди 2 седмици и си беше добре детето, но се започна този нощен тормоз иначе през деня бих казала,че е добре.

# 67
  • Мнения: 7 898
Не повивай ръцете, а само крачетата и телцето за да не се мята. Моя и той не понася да му повиввт ръцете.
Аптекаря ми препоръча Optibac probiotic на капки. Струва към 16 паунда за месец.

# 68
  • Мнения: 1 560
Ох, Ebk_kbe, аз съвети няма да давам, момичетата са казали всичко, само ти стискам палци да откриете проблемът по-бързо и да се успокоят нещата.
Паола, при нас също понякога вечер трудно заспива. Коремчето явно повече вечер ги боли.. Прави ми впечатление, че вечер търси да яде по-често, през около 2 часа. Към 12 си заспива и изкарва 4-5 часа, иначе през деня е на 3,3:30.
Да ви се похваля, днес се усмихва на баща си в продължение на няколко минути с много широка усмивка! За пръв път се случва в будно състояние толкова дълго да се смее. Също така отчетливо каза ‘агу’, г-то си беше съвсем ясно, чак не можах да повярвам. Днес явно му е ден на новите умения😃

# 69
  • Мнения: 1 355
Аз имах подобен проблем с моето чудовище и спането на цицата ми (която е станала дълга като нощ в затвора, някой има ли същият проблем?). Та помогна като я оставям след като се е унесла в люлката шезлонг и там окончателно заспива, с малко късмет я местя после 🤔 А колкото до косата при всеки е индивидуално, някои дечица още на 6 месеца е започнала да им расте постоянната коса така да се изразя 😃 А други като мен до двегодишна възраст са стоят без коса 😐 Тя косата ми и сега расте страшно бавно, според всички било, защото е къдрава, но най-вероятно не това е причината. Прикачвам своя снимка от младините си да се покажа 😃:

# 70
  • Мнения: 1 122
И при нас е същото. Мятане, ръмжене, събуждане, когато го оставя... Период е.
Очите му се избистриха, още сивеят, според мен ще са пъстри или зелени. На кака му още от раждането си личеше, че са кафеви. Косата му не е мръднала.
Тази нощ два пъти ака и излиза на гърбът, всяка вечер и през денят е същото. Постоянно пера. Сменям марката памперси, но все същото се случва.

# 71
  • София
  • Мнения: 595
Marayah, как разбрах ли? Честно да ти кажа и аз не знам. Гърдите ми през бременността не претърпяха никаква промяна, което чух по разните клипове, че не е съвсем в реда на нещата. В началото като се прибрахме от болницата той се скъсваше да реве от глад. Педиатърката ми казваше да го слагам само на гърда и никакво АМ и така прекарахме доста кошмарна първа нощ. Аз тогава не знаех защо плаче, но в крайна сметка се реших да му дам АМ и той задряма. Е да, но бях дала твърде малко и като се събуди пак наново. На следващия ден вече се поразтърсих из нета да видя какво количество е редно да яде и му го увеличих и О, чудо! Успокои се детето. Междувременно не съм спирала да го слагам на гърда. Появиха се някакви вени, но не особено изразени. Гърдите ми се пълнят чак след няколко часа. Така и не усетих прословутото слизане на млякото и втвърдяване на гърдите, които искат да бъдат източени сега-веднага. С помпата (знам, че не е показател, но чак пък толко) успявах да изцедя със зверски усилия максимум 20мл от двете гърди. Сега дори и в случаите, когато чувствам, че са се напълнили и му дам само кърма той е неспокоен, сякаш не се е нахранил. Между другото, като го слагам на гърда никога не я пуска сам. Само я опъва наляво-надясно като ластик Flushed Мислех да се пробвам няколко дни само да го кърмя да видим докъде ще стигнем, но ме е страх да си призная. Може би при второ дете (ако се навия да преживея раждане отново) ще съм по-смела и ще настоявам повече.
Алетея, аз ползвам шише Нук за вода. Човека не иска да го помирише дори. Мислех си, че не иска да пие вода. Е да, но като му давам от капачката (все едно е чаша) си я пие. От същото шише се бях опитала да му дам чай от копър за коликите - без успех. Преди няколко дни реших да му дам от друго шише същия чай и си го изпи почти цялото количество. Та според мен, просто не му харесва биберона на това шише. В болницата даваха млякото в същите шишета и се случваше да не иска да го изяде, но тогава си мислех, че е сънен и т.н. и затова не иска. От биберона е било. И моите гърди станаха такива дълги като нощ в затвора Satisfied Обяснявах на приятелките ми, че са като патладжани, ужасно нещо.
ebk_kbe, направо не знам какво да ти кажа. Едва ли ще те стопли много моето съчувствие, но след всички коментари дотук нищо не ми идва на акъла, което да добавя. Надявам се, че ще се разбере защо плаче бебчето или пък сегашното мляко да я успокои скоро и да успееш и ти да си отдъхнеш.
Относно косата и очите - нашата коса падна отгоре преди няколко седмици. Вече има няколко милиметра косица, мекичка като мъхче и доста по-светла от тази, с която се роди. Отзад още си му стои предишната коса като има голи места, но тя си е тъмнокестенява. Малко е като след неуспешна среща с фризьора. Очите все още синеят, но мисля, че отиват към кафяви. Надявах се да са му светли като на баща му, но май няма да стане тази работа. Много ми е силен тъмния ген Smile
От няколко дни, след второто хранене през нощта Ясен започва доста да се тормози в съня си. Пъшка, напъва се, сумти, присвива се, пръцка от време на време. Не може да се изака, а преди нямахме никакви проблеми от това естество. Акаше почти във всеки памперс. Не сме променили нищо, но не знам защо така се получи. Това е единственото, което ни тормози към настоящия момент.
ioni_666, на мен много ми пропускаха памперсите, докато не започнах да ги пристягам хубаво. Гледам да са обгърнали добре дупето и отстрани при лепенките да се прехлупва плътно.

# 72
  • Мнения: 35 109
Пускам ви линк за една приятна лекция
https://www.facebook.com/watch/?v=830192791120714

# 73
  • Мнения: 2 004
Също така забравих да добавя,че имах желание да го повивам,но той няма 😁. Изпада в ужас и паника и докато не си освободи ръцете не се спира. Така ,че това го отписвам като вариант. Също така давам всеки ден пробиотик, но капките против колики ги спрях преди 2 седмици и си беше добре детето, но се започна този нощен тормоз иначе през деня бих казала,че е добре.
Паола, пробвай да му дадеш биба като се пробуди.
Моят така заспива отново.
Моят мъж се прибра в 6 сутринта от рождения ден на племенника и в 10 започна някакво невероятно къртене и разбиване на магазина под нас.
Естествено, що пък да оставят бележка, за да знаем, че ще има ремонт в събота Rage Малкият се събуди с рев, мъжът ми снощен и направо в "супер" настроение Joy слезе и ги накара да спрат за 20мин, докато стегнем багажа на детето и излезем.
Сега сме в къщата на свекърите, че тях ги няма. Запалихме барбекюто, изпекохме пържоли, малкия спи на двора в количката, една кола не е минала по улицата, за да го стресне, бирата за пържолите се изстуди... Изобщо идилия! Цяла детска градина мога да отгледам така Joy

# 74
  • Мнения: 85
Ооохх и мен ме интересува живо темата за очите, аз съм със сини, а таткото с кафяви, за момента са сиво-сини, та се чудя дали означава, че ще останат светли:thinking:

Общи условия

Активация на акаунт