Августовски бебета 2020 ! Тема 2

  • 15 419
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 004
Честит рожден ден, Ванеска Flowers Bouquet

Снощи малкия така се задави, че ни изкара акъла направо. Почиствах му нослето със Стеримар, че от два дни дишаше някак странно и явно е имал някакво голямо засъхнало пипе, което някъде беше заседнало като се размекна. Хем и сутринта му го почиствах нослето, ама белята стана вечерта.
Голям рев. Изплаших се аз и цяла нощ почти не съм спала.
Вчера успя да си наака и мечето от люлката, която ви казах, че ползва за тоалетна Grinning

# 691
  • Мнения: 4 144
Като чета колко си играете, излиза, че ние само мързелуваме по цял ден. От няколко дни и при нас коликите се завърнаха с бясна сила. И в този ред на мисли сме постоянно на ръце със зверски рев. Тъкмо се унесе и я заболи корем, ревне, пак я взема да я приспивам, тя е мега крива, и така 3-4 часа се опитваме да я приспим, като сънят й общо за тези часове е 30 мин. Съответно и яденето й се наруши, изхождането също. Тотално зле всичко.
Относно храненето, аз знам, че е като контракциите -брои се от началото, до следващото начало.

# 692
  • Мнения: 7 898
Преди имах моменти в които спеше по 4 часа но вече не. Чудех се дали да не му увелича дозата, но ми казаха по- добре по малко на често, отколкото големи дози на рядко. Имаме съмнение за рефлукс и за това е по- добре на често по малко, но мен това много ме измаря. Сутрин моля майка ми да го гледа за час, за да мога да полежа малко сама.

# 693
  • Мнения: 737
И моята мадама още не посяга към играчки. Ако и сложа дрънкалка в ръката си я държи но трябва аз да я сложа.
Нашата схема през деня е следната:
Малко на люлката, малко на количката като и смъквам горното да вижда и и слагам играчки отгоре да гледа, още постилам бебешка постелка на земята и я слагам малко по гръб и малко по корем, взех възглавничка с огледалце и много и харесва. Често си говорим и пеем песнички на бон бон. Баткото и чете всеки ден в 3.30. После следва малко игра в нейното легло, активна гимнастика пиано и 30 минути любовно гледане на Бамби на въртележката на едно от лелата.
Всеки ден правим 3 разходки навън по едно и също време дори в дъжд и вятър.

# 694
  • Мнения: 85
Честит рожден Ден Ванеса!

При нас програмата е 30-40 мин на активната гимнастика, като му писне го слагам на шезлонга и му чета, така заспива за 40 мин, после хранене, пак активната гимнастика, разходка с количката и така ги редуваме. Поръчах му и люлка да видим дали ще се хареса.
Хич не иска да стои по коремче, но на активната гимнастика много се кефи да си удря играчките, опитва вече и да ги дърпа.

# 695
  • Мнения: 733
Честит рожден ден, Ванеса! Да си здрава и много щастлива! Прекрасни моменти с Алекс да имате!

И при нас са общо взето същите занимания, но още не съм ползвала активната гимнастика. От другата седмица мисля да я въведа в игрите Simple Smile дано и' хареса! Засега само една играчка с музика и е фаворит Simple Smile  тази седмица започна много да гука и аз с това се забавлявам Heart

# 696
  • Мнения: 1 142
Ние имаме активна гимнастика, която не можем да ползваме. Каката си я познава и не я дава 🙄 мисля да му взема за него.
На кърма ли ви правят толкова почивка между храненията?
Моето може да суче нон стоп.
В 15:30 кърмене, около 17 изпи от шише 70мл (бяхме навън и не исках да се голя пред познати, за да кърмя). В 18:30 пак сука.
Имам теория , че суче малко и на често. Мисля да опитам да цедя един ден, за да видя какво се случва точно.
На 26 прави два месеца , а вече е 7кг. Не знам да се притеснявам ли , да се радвам ли..

# 697
  • Мнения: 751
Честит рожден ден, Ванеса! Бъдете здрави и щастливи ❤

Ние от няколко дни се борим с нов проблем - държи си главата като лежи само на дясно. Водихме я на ортопед, ами каза че всичко било наред, нямала скъсени мускули или сухожилия на вратлето и било навик. Като й обърна главата на ляво не плаче или мрънка, но просто след минута две пак я обръща надясно. И сега се чудя дали да не направим консултация и с рехабилитатор или кинезитерапевт, защото аз не го намирам за нормално Confused

Също сме с такъв проблем и на нас ни казаха, че нямало нищо притеснително. Като почнело да се върти от гръб по корем уж щяло да отшуми.


Пийк, ти ли беше споменала за подобна ситуация или се бъркам? Как е положението при вас?

И при нас заниманията са подобни, активна гимнастика, активна възглавничка, люлка и на ръце. Най-любимо е на ръце. На другите е по макс 20-30мин.

# 698
  • Мнения: 854
Момичета, препоръки за добър дерматолог в София?
Нашият обрив от прегряване май премина в атопичен дерматит. Дерматологът, при когото водим малката, не ми казва така ли е, но й изписва някакви безумни химии, за да третирам засегнатите зони, които с всеки изминал ден стават все повече и повече.
Ако наистина има дерматит, трябва да започна диета, да сменим АМ, да сменим козметиката, но за сега такива съвети от този дерматолог не получавам и очевидно положението при бебка се влошава.

# 699
  • Мнения: 7 898

На 26 прави два месеца , а вече е 7кг. Не знам да се притеснявам ли , да се радвам ли..

И аз се притеснявах че на 2 месеца е 6.800, но сега като те чета и се успокоих. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 1 142

На 26 прави два месеца , а вече е 7кг. Не знам да се притеснявам ли , да се радвам ли..

И аз се притеснявах че на 2 месеца е 6.800, но сега като те чета и се успокоих. Simple Smile
Как се радвам , че не съм само аз!

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 469
Кити, и ние имахме такъв проблем. Започна преди месец с малко пъпчици по лицето, преминаха по врата, леко по гърдите и отзад. Всеки ден ставаха повече, станаха много и образуваха вече като лишеи, грапава и лющеща се кожа. Мислех, че е акне, после претопляне, после че е атопичен дерматит...и го заведохме при педиатърката. Тя предположи, че е стафилококова инфекция, предписа антибиотичен крем и сега вече се изчисти. След това ще ползваме крем на Биодерма.
Щом се влошава положение търси дерматолог с адекватно решение. Имам препоръки от моя приятелка с две деца и проблемни кожи, за дерматоложка, но е в Пловдив.

# 702
  • Мнения: 2 004
Ден 80- намерих време, за да си фотоепилирам краката Joy
Сутринта пак повърна и се задави. Явно млякото му е много вечер и сутрин като стане и връща остатъците. Днес ще му дадем по-малко.
Вчера го изведох пред блока и като му дойде часа за сън, ревна да се прибираме.
Заспа си на спалнята за една минута.
Сега спи в количката си, ама е в хола, а не навън.

# 703
  • Мнения: 7 898
Ден 80- намерих време, за да си фотоепилирам краката Joy
Сутринта пак повърна и се задави. Явно млякото му е много вечер и сутрин като стане и връща остатъците. Днес ще му дадем по-малко.
Вчера го изведох пред блока и като му дойде часа за сън, ревна да се прибираме.
Заспа си на спалнята за една минута.
Сега спи в количката си, ама е в хола, а не навън.
Абе сигурна ли си, че не пишем за едно и също дете? Simple Smile)
Моя вече май няма да спи навън в количката, защото иска да гледа. Вчера го изведох и голямо оглеждане падна, чак се превъзбуди и почна да маха ръце крака. Прибрах го в къщи и заспа в хола на дивана. Почнах да пускам бг детски песнички от ютюб и много му харесват. Лошото е че през песен имат реклами!

# 704
  • Мнения: 2 004
Аз като ти казвам, че си приличат много по характер Stuck Out Tongue Winking Eye
И понеже много реве като го обличаме след баня, да кажа как му намерих цаката- слагам го под активната гимнастика и той почва да си гледа играчките, а аз му говоря и действам с обличането. Две вечери вече това върши страхотна работа.

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 12:44 от Лайка

Общи условия

Активация на акаунт