Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 378
  • 771
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 8 937
В Германия работят хотели, но има ограничения кой може да отсяда в тях.

# 241
  • Мнения: 4 734
Отидете в Малта, има обаче изискване за тест. Хотелите работят, забележителностите също. Времето е прекрасно, не е толкова скъпо както в останалата Европа. И за 4-5 дни спокойно може да разгледате Малта, има евтин автобусен транспорт...

# 242
  • София
  • Мнения: 3 771
Да де, явно не става. Защо я споменаваш Испания тогава, не питах за транзит, а къде може да се отиде за 4-5 дни?

Защото ме попита за полетите!
Другият въпрос вече го дискутирах.
Успех...

# 243
  • Мнения: 12 473
Отидете в Малта, има обаче изискване за тест. Хотелите работят, забележителностите също. Времето е прекрасно, не е толкова скъпо както в останалата Европа. И за 4-5 дни спокойно може да разгледате Малта, има евтин автобусен транспорт...
Ще я проверя. Аз 3/4 пъти съм ходила, но бих пак.

# 244
  • София
  • Мнения: 3 771
Канкун, Мексико
Още бях там когато разрешиха на курортите и хотелите в Канкун да увеличат заетостта си до 80%...
Решението дойде за да може да се отговори на голямото търсене.
Такива разрешителни за ползване бяха   предоставени само на имоти, които са сертифицирани по новата програма за протоколи за безопасност и здраве.
Към днешна дата над 7000 фирми в щата са сертифицирани да предоставят туристически услуги и кандидатстваха за разрешителното за увеличен капацитет.
Може спокойно да посетите тези курорти. Много туристи, както и аз изказват мнение за строгите протоколи и дори са стигнали дотам, че са се чувствали по-сигурни в Мексико, от която и друга страна.

# 245
  • Мнения: 963
Днес се прибрах от Барселона, почти всичко си работи нормално без някои туристически атракция, иначе магазини, хотели и ресторанти - всичко е отворено. Транспортът се движи нормално. Задължително с маска на улицата и забрана за излизане навън между 22 и 6 ч. Има изискване за ПСР, но за него ме питаха само на софийското летище, в Барселона гледат само QR-кода. Билетът ми беше двупосочен за 30 евро с Уиз, но понеже имаше за връщане с Райън за 10 евро, си удължих престоя.

А, хотелите в Испания работят ли, защото в Германия са затворени 🤔

До 11 януари Каталуния е под строги ограничения, границите и са почти затворени.
Мога да ви кажа и за други региони, ако искате да пътувате...

# 246
  • София
  • Мнения: 3 771
Днес се прибрах от Барселона, почти всичко си работи нормално без някои туристически атракция, иначе магазини, хотели и ресторанти - всичко е отворено. Транспортът се движи нормално. Задължително с маска на улицата и забрана за излизане навън между 22 и 6 ч. Има изискване за ПСР, но за него ме питаха само на софийското летище, в Барселона гледат само QR-кода. Билетът ми беше двупосочен за 30 евро с Уиз, но понеже имаше за връщане с Райън за 10 евро, си удължих престоя.

А, хотелите в Испания работят ли, защото в Германия са затворени 🤔

До 11 януари Каталуния е под строги ограничения, границите и са почти затворени.
Мога да ви кажа и за други региони, ако искате да пътувате...

Никой не е казал, че не работят. Но има заповед, която ограничава регионите до 11 януари, както и други, освен Каталуния. Аз също летях съвсем спокойно. Но на мен ми провериха теста!
https://www.lavanguardia.com/vida/20201218/6131391/catalunya-red … s-hosteleria.html

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 20:28 от Bled

# 247
  • Мнения: 12 473
Какво значи работят?
Като у нас ли или можеш да седнеш нормално да хапнеш?

# 248
  • Мнения: 963
Може да седнеш и хапнеш нормално без маска.

# 249
  • София
  • Мнения: 3 771
Румъния
Румъния отмени карантината и PCR теста за български граждани.
България отпадна от списъка на рисковите държави за Румъния.

Молдова
Отпадат всички ограничения за пътуване до Молдова.
България вече не е в т.нар. "червена зона" на Молдова.

# 250
  • Мнения: 4 734
Блед, разкажи малко за Мексико, къде точно бяхте и какво успяхте да разгледате? Може и на лични. Аз си мисля за там евентуално есента, живот и здраве... Но не знам кой курорт да гледам, там май навсякъде е хубаво... Smile

# 251
  • София
  • Мнения: 304
Здравейте, има ли в момента ограничения за пътуване до Дубай?

# 252
  • Мнения: 581
Някой пътувал ли е скоро до Абу Даби? Разбрах, че в различните емирства има различни изисквания и мерки. Полетът ми е в края на месеца и се чудя къде да открия актуална информация. Сайтът на Външно дава стара информация https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/25851

# 253
  • Мнения: 23
Здравейте,
Някой скоро пътувал ли е до Хърватия? Освен PCR не по-стар от 48 часа, изисква ли се нещо друго? Ще пътувам за Словения, но ми се налага да остана един ден и в Хърватия, а до колкото разбирам в момента там пътувания с цел туризъм не са ок. (моето няма как да го пиша служебно, въпреки че не отивам с цел туризъм там).
Също така как стои въпросът с транзит през Сърбия?

# 254
  • Мнения: 4 363
Някой пътувал ли е скоро до Абу Даби? Разбрах, че в различните емирства има различни изисквания и мерки. Полетът ми е в края на месеца и се чудя къде да открия актуална информация. Сайтът на Външно дава стара информация https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/25851

Ако полета ти е с Уиз, нямаш полет до Абу Даби Simple Smile
За Дубай се иска тест, за Абу Даби е карантина. По-горе съм писал къде има актуална информация
https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-n … ws/1580226297.htm

Общи условия

Активация на акаунт