Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 406
  • 771
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 449
И при нас така се говори,ако искаш да пътуваш,слагаш ваксина.Ние,които сме навън нямаме избор,ще слагаме,иначе не можем да се приберем.Освен,ако не си измислим по някоя болест,за която ваксината е противопоказна.

Бедният Herr Füllmich,и той ще свърши като някои други свои предшественици в психиатрична клиника.До сега само много парадира,нищо не е направил.Никой няма да го остави да разконспирира мафиотските игрички на някои хора.

# 226
  • Мнения: 3 591
Bled Пандемията е "вярна" и реална причина. Изказването ти е грубо и невъзпитано. Не е до страх и пораженческа нагласа, както го изкарваш. Ти имаш цялото време и пари да прахосваш. Нормалните хора не могат да си позволят да ма'ат гащи по света 365 дена в годината, с х 14дни в карантина в чужбина. Някои не могат да си позволят дори тестовете. На други не им се носят маски по улиците по време на почивка. Не им се яде ол инклузива по стаите. Не им се ходи на онези места, които са "отворени", а на други. Полетите са ограничени. Круизите напълно спряха.
Много туристи си правят сметката, че със спестените пари ще изкарат компромисно пътешествие, а няма скоро да спестят за второ.
И аз обичам повече от всичко да пътувам, но да е чак такава сляпа самоцел, ми е странно.

# 227
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled Пандемията е "вярна" и реална причина. Изказването ти е грубо и невъзпитано. Не е до страх и пораженческа нагласа, както го изкарваш. Ти имаш цялото време и пари да прахосваш. Нормалните хора не могат да си позволят да ма'ат гащи по света 365 дена в годината, с х 14дни в карантина в чужбина. Някои не могат да си позволят дори тестовете. На други не им се носят маски по улиците по време на почивка. Не им се яде ол инклузива по стаите. Не им се ходи на онези места, които са "отворени", а на други. Полетите са ограничени. Круизите напълно спряха.
Много туристи си правят сметката, че със спестените пари ще изкарат компромисно пътешествие, а няма скоро да спестят за второ.
И аз обичам повече от всичко да пътувам, но да е чак такава сляпа самоцел, ми е странно.

Извинявай много, но точно твоето „Изказването е грубо и невъзпитано“…
Аз не обидих никой, но ти го правиш.
„Пандемията е "вярна"“, аз не съм от тези, които отричат вируса.
„маски по улиците“, това въобще не ме притеснява, носила съм маски и без вирус.
„яде ол инклузива“, храната никога не ме интересувала, казала съм го много пъти.
„места, които са "отворени"“, накъдето и да се обърнеш, вече има свободни от много ограничения места, но кой да търси.
"Круизите напълно спряха", отново грешка, не е истина.
Въобще не те интересува колко „цялото време и пари да прахосваш“, ама въобще. Пътувам и работя онлайн и то много.
Аз точно съм от „Нормалните хора“, но пътувам изключително евтино, а сега на символични цени.
„Полетите са ограничени“, има такива в изобилие, дори да са по-малко.
„сметката“ винаги си  правя, дори много…
„спестените пари“, винаги ги имам, защото пътувам изключително евтино.
„сляпа самоцел“, пълна глупост, такъв ми е живота, нищо повече.

С една дума, изказването ти е напълно неточно, без капка истина, злобно и целенасочено, съжалявам.
И моля те не пиши повече, няма да влизам в диалог.
Приятни пътувания през Новата година.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 16:57 от Bled

# 228
  • Мнения: 12 473
Блед, би ли дала варианти за това, което търся?

# 229
  • София
  • Мнения: 3 771
Къде в Европа ще може да се пътува към 14.01?
Опитвам се да си измисля пътуване в перида 14/18.01, и не ми идват много идеи?

Не знаех какво точно питаш, наложи се да се върна да прочета.
Когато аз потеглих можеше да се пътува свободно в Белгия, Полша, Португалия, Франция, Швеция, Латвия и Люксембург.
В останалите държави, лесно беше само транзит, което винаги е можело.
Това и направих, летях транзит с изключително евтини полети, каквито имам и сега.
Съветвам те да пропуснеш Европа в този момент, ако не е транзит.
Защото може да попаднеш в капан.

# 230
  • Мнения: 12 473
Еми не мога за 4 дни да отида до Азия, Африка или Южна Америка..(

# 231
  • София
  • Мнения: 3 771
Еми не мога за 4 дни да отида до Азия, Африка или Южна Америка..(
Съгласна съм...
Но, помисли, имаш само 4 дни, нови ограничения излизат всеки ден!
Какво ще стане с тези дни, ако някъде възникне проблем, това имам предвид.
В такъв случай, не си струва да рискуваш, да правиш тестове и т.н.
Просто в този момент могат да се избират свободни дестинаци за малко по-дълго време.

# 232
  • Мнения: 12 473
Да, но  далече и при 6-7 дни макс, бюджета пак ще е поне двоен?

# 233
  • София
  • Мнения: 3 771
Да, но  далече и при 6-7 дни макс, бюджета пак ще е поне двоен?

Веднага ти казвам цени за последното ми пътуване…
Sofia – Barcelona 20 € /за двете посоки/
Barcelona - 222€/за двете посоки/
Върнах се през Лондон, почти същите цени.
Но всеки си решава сам.

# 234
  • Мнения: 12 473
След като Канарите затворени, реших, че цяла Испания също.
Иначе Барселона винаги е добра идея..)
Какви ти бяха полетите?

# 235
  • София
  • Мнения: 16 113
В момента с Райън Соф. - Барселона 40Е отиване и 13 Е връщане в периода 14 - 17.01.2021.  Но не знам има ли изисквания за тест или карантина.

# 236
  • София
  • Мнения: 3 771
След като Канарите затворени, реших, че цяла Испания също.
Иначе Барселона винаги е добра идея..)
Какви ти бяха полетите?
Бях транзит...
От София излетях 14,30 ч. за 9,99 евро/и сега има такива цени/
От Барселона продължих в 19:35 ч.

В момента с Райън Соф. - Барселона 40Е отиване и 13 Е връщане в периода 14 - 17.01.2021.  Но не знам има ли изисквания за тест или карантина.

Испания изисква отрицателен PCR тест, извършен в рамките на 72 часа.
Но не се прилага към транзитно преминаващите с крайна дестинация друга държава.

# 237
  • BG-DE
  • Мнения: 5 092
А, хотелите в Испания работят ли, защото в Германия са затворени 🤔

# 238
  • София
  • Мнения: 3 771
А, хотелите в Испания работят ли, защото в Германия са затворени 🤔

До 11 януари Каталуния е под строги ограничения, границите и са почти затворени.
Мога да ви кажа и за други региони, ако искате да пътувате...

# 239
  • Мнения: 12 473
Да де, явно не става. Защо я споменаваш Испания тогава, не питах за транзит, а къде може да се отиде за 4-5 дни?

Общи условия

Активация на акаунт