Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 504
  • 771
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 195
Само че за да се прилага министърът трябва да си измени заповедта. Сега тази възможност не е предвидена.
Ами значи в брифинга казва неща, които не са верни спрямо собствената му заповед Grinning или предстои изменение.

# 316
  • София
  • Мнения: 378
А дали е възможно при двама пътуващи само единия да е с ПСР а другия да си остане под карантина ?
Обмислям пътуване в Дубай но честно казано 4 ПСР теста ще ми дойдат в повече -2 на отиване и 2 на връщане, Та се чудя дали само ММ ако се тества на връщане ще стане. Аз нямам нищо против да си седя в нас

# 317
  • София
  • Мнения: 16 221
Да, възможно е да си седиш кротко в карантина без тест.
То и толкова ги проверяват карантинираните.
Есента се прибирам в къщи,  на паркинга полицейска кола и единия застава пред мене. Пратили ги да проверяват карантинирани.  Молбата му беше да подтвърдя, че 1 човек показал се на балкона на напр. 14 ет. е точно Иван Иванов.
Аз нито имена на съседи знам, нито познавам човека, но веднага подтвърдих.

# 318
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
И аз се прибирам сега и ще видим 🤣 как седят нещата с тестовете.

# 319
  • София
  • Мнения: 11 756
А дали е възможно при двама пътуващи само единия да е с ПСР а другия да си остане под карантина ?
Обмислям пътуване в Дубай но честно казано 4 ПСР теста ще ми дойдат в повече -2 на отиване и 2 на връщане, Та се чудя дали само ММ ако се тества на връщане ще стане. Аз нямам нищо против да си седя в нас
То сигурно може, но официално карантинираният трябва да се изолира, е, сигурно може да кажеш, че той ще обитава хола, а ти няма да излизаш от спалнята. Не съм пробвала обаче и не знам. Иначе точно днес имаше статия колко са с ефективни присъди заради неспазени карантини.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/697-dushi-sa-osadeni-za-narushavane-na-karantinata

И аз следя ще може ли да минаваме с тестове тук, защото разликата в цените е осезаема. Тук са много по-евтини от в други държави.

# 320
  • Мнения: 16 899
Ако някой го интересува, инфо за Сейшелите

Условия за пътуване на Сейшелските острови:
Преди да заминаването:
- Пътуващите трябва да са взели пълната доза ваксинация (двете дози на ваксината). Те могат да пътуват до Сейшелските острови само две седмици след като са получили втората си доза от ваксината.
- Пътуващите трябва да притежават отрицателен COVID-19 PCR тест, направен в акредитирана лаборатория, не по-рано от 72 часа преди заминаването.
- Бебета и деца няма нужда да са ваксинирани, но ще им бъде необходим отрицателен COVID-19 PCR тест, направен в акредитирана лаборатория, не по-рано от 72 часа преди заминаването.
- Изисква се здравно разрешение за пътуване. Посетителите трябва да представят сертификат за ваксинация и отрицателен резултат от PCR теста, подробности за полета и настаняването преди заминаването. Посетителите трябва да изпратят своите заявление за одобрение чрез определената платформа на този линк: - https://seychelles.govtas.com/. Това може да се направи само две седмици след като са получили пълните си дози ваксинация и след това са получили своите отрицателни резултати от PCR тест, който трябва да се направи 72 часа преди заминаване. При настаняване в самолета всички пътници, идващи на Сейшелските острови, трябва да покажат здравното разрешение за пътуване (HTA) на съответните им авиокомпании за проверка.
- По време на пътуването си посетителите трябва да спазват всички протоколи на авиокомпаниите.
- Посетителите трябва да гарантират, че резервациите за настаняване са направени само в лицензирани хотели или ризорти, които са сертифицирани от органа за обществено здраве.
- Ваучерите за резервации, отразяващи цялата продължителност на престоя на Сейшелските острови, трябва да бъдат представени на имиграционното гише за проверка. Посетителите без такава резервация ще бъдат насочен към заведение за престоя им, което е сертифицирано.
- Посетителите трябва да се уверят, че имат валидна застраховка за пътуване с пълно медицинско покритие, включително медицинско обслужване и карантина, свързани с COVID-19, по време на престоя си на Сейшелските острови.
По време на престоя:
- След слизането от самолета пътниците трябва да следват всички указания на служители на летището и табели насочващи тяхното движение. До напускането на терминала всички пътници трябва да са с маски. Трябва да се спазва задължителна дистанция от 1 метър между всички хора на терминала при движение в терминала, чакане на опашки и чакане на багаж.
- Всички пътуващи ще преминат през здравна проверка на телесната температура.
- Всеки посетител, който слиза с висока температура и респираторни симптоми като кашлица, хрема или задух ще бъде изолиран от другите пътници и ще бъде подложен на допълнителен преглед.
- Пътуващите нямат право да ползват публичен транспорт, за това е задължително да имат организиран трансфер от летището до хотела им.
- Задължително е всички посетители да носят маски за лице във всички обществени зони.
- Всички сертифицирани хотели са предприели всички необходими мерки за безопасния престой на почиващите. 
- Ваксинираните посетители няма да бъдат подложени на карантина или PCR тест след като са пристигнали на Сейшелите, освен ако техните авиокомпании или родни страни искат сертификат за отрицателен PCR тест. В този случай такъв може да бъде направен по време на почивката, в акредитирани лаборатории на Сейшелските острови. Пътуващите трябва да направят съответните уговорки за тестване по телефон на: +248 4388410 или по имейл на: covid19test@health.gov.sc или да потърсят съдействие в хотела, в който са отседнали. PCR тестовете (при пристигане/отпътуване) се правят за сметка на пътуващите. На Сейшелските острови, един PCR тест струва 2 500 SRC или 185 BGN.

# 321
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Само че за да се прилага министърът трябва да си измени заповедта. Сега тази възможност не е предвидена.
Ами значи в брифинга казва неща, които не са верни спрямо собствената му заповед Grinning или предстои изменение.

Ще има изменение.

# 322
  • Мнения: 4 195
Благодаря за полезната информация в темата. Ще чакаме инфо от скоро завърналите се.
А за Сейшелите и ваксините, то мисля, че беше ясно, че ще станат задължителни за пътуващите по принцип.

# 323
  • Мнения: 16 899
Аз, доколкото разбирам, освен ваксина искат и ПСР. На мен ми звучи налудничево, но....

# 324
  • Мнения: 524
Ето това също е за Сейшелите:
Additional New Measures effective as of Mid-March 2021 onwards

Once the majority of the adult population in Seychelles have been vaccinated, Seychelles will be open to all visitors from any part of the world whether they have been vaccinated or not. However they must still have a negative PCR test taken less than 72 hours prior to travel.

The content of this advisory may be revised periodically based on the guidance of the Public Health Authority and decision taken by the government of Seychelles. All measures are subject to change without prior notice.
От този сайт https://advisory.seychelles.travel/

# 325
  • Мнения: 3 458
С други думи започна се...

# 326
  • Мнения: 3 606
Саудитска Арабия се затваря до 17 Май.
Не, че сме много българите тръгналите натам, но по-скоро е показателно за затварянето на света отново.

# 327
  • Мнения: 1 059
Честито ни нас, канадците. При завръщане от всяка страна- негативен ПСР тест 72 часа преди пътуването, тест при влизане на граница, летище. После задължителна карантина 14 дни-3 дни в хотел за наша сметка. След получаване на негативен резултат отиване  в къщи за останалите 11 дни. Който обаче е позитивен отива  в държавен камп. Хм

# 328
  • Мнения: 13 872
Честито ни нас, канадците. При завръщане от всяка страна- негативен ПСР тест 72 часа преди пътуването, тест при влизане на граница, летище. После задължителна карантина 14 дни-3 дни в хотел за наша сметка. След получаване на негативен резултат отиване  в къщи за останалите 11 дни. Който обаче е позитивен отива  в държавен камп. Хм
Това разбра ли се от кога влиза в сила? Снощи последно гледах нещо за "близките няколко седмици" и така и не ми стана ясно от кога ще е това с карантината. Обърках се вече какво и що става, а става дума за пътуване след седмица което няма как да се отложи или отмени, дано да е от по-нататък...

# 329
  • Мнения: 6 569
Вече нищо няма да е, каквото беше. Визите ще са ни най-малкият проблем

Общи условия

Активация на акаунт