Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 408
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Milano
  • Мнения: 3 690
Слюнковите антигени тестове не са валидни за пътуване в чужбина, само тези взети през носа.

# 751
  • В.Търново
  • Мнения: 6 702
Какво и как ти взимат за бърз тест?
С клечка в носа.
не е ли от слюнката?
Не.

# 752
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
Някой наясно ли е със светофара на Англия как се ходи вече. Четох, ама много ми е объркано. Аз, ако отида за седмица, а искат 10 дни карантина. Нещо ми е объркано. Предварително трябва да си купя тест за 2 и 8 ден. Ама като съм в карантина къде да ги правя. От тук като тръгна сертификат, че съм боледувала колко време важи и от къде се взима. Питах личната лекарка и тя не знае.

# 753
  • Мнения: 970
И аз се опитвам да разбере какво е Сертификат от лекар или от здравните власти за преболедуван COVID-19 през последните 6 месеца. Може да се представи и сертификат за антитела, не по стар от 3 месеца, в случая за Виена ще пътувам другия месец, преболедувала съм, остава да разбере от къде се взема този сертификат. От лабораторията ше ми дадат изследванията, преведени на английски език, но дали това е искания сертификат, не мога да разбера.

# 754
  • Мнения: 376
А за да се излезе от Англия вярно ли е, че задължително трябва негативен ПСР? Ако човек е ваксиниран два пъти?
Някой да е правил в последните дни маршрут влизане/излизане да каже, моля?

# 755
  • София
  • Мнения: 103
Има ли държави в ЕС, в които не се изисква ПСР, тестове, ваксини или карантина т. е, свободно да се пътува.

# 756
  • София
  • Мнения: 14 762
Има ли държави в ЕС, в които не се изисква ПСР, тестове, ваксини или карантина т. е, свободно да се пътува.
Виж Румъния, нещо ми се мерна, че свалят ограниченията.

# 757
  • Мнения: 1 454
А за да се излезе от Англия вярно ли е, че задължително трябва негативен ПСР? Ако човек е ваксиниран два пъти?
Някой да е правил в последните дни маршрут влизане/излизане да каже, моля?
Присъединявам се към Вашето питане за влизане във Великобритания. Прочетох в сайта на правителството, че освен тест на 2 и 8 ден и 10 дневна карантина, може да се освободиш на 5 ден с още един тест, по непотвърдена информация 129 паунда. Много тестове, много чудо. Но никъде не съм прочела някой да се е възползвал, дали е в сила?

# 758
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
Аз не мога да разбера, как седиш на адрес под карантина и в същото време ходиш да ти правят тест. Освен това ти си купуваш предварително тези тестове. За 1 седмица пътуването става златно.

# 759
  • Мнения: 5 320
А за да се излезе от Англия вярно ли е, че задължително трябва негативен ПСР? Ако човек е ваксиниран два пъти?
Някой да е правил в последните дни маршрут влизане/излизане да каже, моля?
За излизане от Великобритания се прилагат правилата на държавата, в която отивате. Ако е с кола и минавате през Франция, там изискват задължително ПСР тест. Няма значение дали сте ваксиниран. Ако летите до България с ваксина, няма нужда да правите тест.
На влизане във Великобритания се изисква да сте напрсвили ПСР/ антигенен тест, да имате платени 2 ПСР теста за 2 и 8 ми ден от престоя ви, да сте под карантина 10 дена, както и ако искате да се освободите от нея, да си платите за 4 ти тест на 5 ден от карантината ви. Това е за страни в т.нар. оранжев списък, до които не се препоръчва да се пътува. Страните от зеления им списък мисля имаха само един тест на 2 ри ден (не съм чела, тъй като България е в оранжевия списък и тя ме касае). Следващо преразглеждане на списъците ще има на 7.6.

Не ходиш никъде да ти правят тест. Тестовете се изпращат на адрес и след това се пускат по пощата. Някои лаборатории имат изисване да направиш клип на взимането на пробата.

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
Много благодаря за отговора, полезна информация и разбираема. Ще чакам 7 юни.

# 761
  • Мнения: 376
Значи сте сигурни, че няма нужда от ПСР тест за самото излизане от Англия по новите рулси?

# 762
  • Мнения: 5 320
Значи сте сигурни, че няма нужда от ПСР тест за самото излизане от Англия по новите рулси?
Зависи къде отивате.

# 763
  • Мнения: 376
Излизане от Англия за България, човекът е с 2 ваксини и има документ за това. Но чел, че трябва ПСР задължителен, за да го пуснат да излезе на летището в Англия.

# 764
  • Мнения: 2 211
Понякога изискването за pcr тест не е на държавата,  а на авиокомпанията. Давам пример само - датските аеролинии имаха изискване за антигенен тест 4 часа преди качване на самолета. Не съм сигурна дали вече е отпаднало, но март месец беше така.

Общи условия

Активация на акаунт