Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 244
  • 771
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 771
neuromancer
Слагайте поне в скрит текст тези дълги постове.
Пише ги на много места, но ползвам най-достоверните.
 И аз живея в България/поне сега/, но едва ли знам всичко, а в Бразилия едва ли приятелю.
Абсолютно всичко, което пиша е проверено и достоверно за момента, утре не знам!
Ето едно:
https://www.balglobal.com/bal-news/brazil-covid-19-entrance-ban- … and-sea-extended/ вярното е 13.11, но не мога да го постна и т.н., да не навлизам в подробности.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 01:28 от Bled

# 31
  • Мнения: 4 228
Не се заяждам, питам да видя, да не би да съм живял в заблуда толкова време, че е точно обратното на това, което знам. Забраната се отнася за сухопътните граници, по въздух са отворени от месеци вече. По същия начин в по-голямата част от света, включително САЩ не пускат хора идващи от Бразилия, а ако пускат трябва карантина, та не съм сигурен този Ню Йорк как прави изключение... на мен ми изглежда точно като държави, на които НЕ им е разрешено да посещават...

# 32
  • София
  • Мнения: 3 771
Знам, че не се заяждаш, аз също...
Да, точно така, забранено/не е разрешено/!
Лека вечер, важното е да сме здрави...

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 01:29 от Bled

# 33
  • Мнения: 2 421
Австрия
От 17-10-2020 влизането в Австрия от области: Благоевград, Бургас, Добрич, Габрово, Ямбол, Кърджали, Монтана, Пловдив, Разград, Шумен, Сливен Смолян, София, Стара Загора, Търговище и Варна ще става с предварително направен отрицателен PCR тест, не по-стар от 72 часа от момента на влизане.
Цяла България е обявена за рисков регион.Всеки ЕС-гражданин,който влиза в Австрия(с изключение на транзитнопреминаващите) подлежи на 10-дневна карантина или PCR-тест,не по-стар от 72 часа+здравен сертификат.Тестовете се правят в София в сертифицирани лаборатории,на летище Wien Schwechat ,или в съответните сертифицирани австрийски лаборатории.

# 34
  • Мнения: 314
за Македония как стоят нещата с пътуването може ли да се влиза свободно

# 35
  • София
  • Мнения: 3 771
за Македония как стоят нещата с пътуването може ли да се влиза свободно
Не е нужен отрицателен PCR тест и българите не се поставят под карантина при пристигане в страната.
Но мислете за връщането!

Канада
Канада няма да отвори за американски туристи през сухопътната граница.
Удължено до 21 ноември 2020 г.

Канада е тема на дискусия днес по време на обсъжданията в Брюксел, по-конкретно.
Възможно е да бъде премахната от „Безопасния списък“.

Лапландия, Финландия
Дядо Коледа отмени всички пътувания до Лапландия през декември 2020 г. за Hotelplan Ltd.
Това е решението на Hotelplan Ltd, включваща водещите британски специалисти туроператори Inghams, Inntravel, Enigma Travel Group - марките Esprit Holidays и Ski Total.

# 36
  • Мнения: 2 421
Институтът Робърт Кох добави Сливен,Разград и София-град към "черния списък" Confused
Някой знае ли,България дали има подобен "списък"? Има ли ограничения за пътуващи от Германия за България?

# 37
  • София
  • Мнения: 3 771
Институтът Робърт Кох добави Сливен,Разград и София-град към "черния списък" Confused
Някой знае ли,България дали има подобен "списък"? Има ли ограничения за пътуващи от Германия за България?

Няма такъв списък. Няма ограничения за Германия.

Канарски острови
Tui и Jet2holidays ще възобновят своите програми на Канарските острови.

ЕС
От 22 октомври държавите членки следва постепенно да започнат да премахват ограниченията за пътуване по външните граници за лица, пребиваващи в следните трети държави:
Австралия
Япония
Нова Зеландия
Руанда
Сингапур
Южна Корея
Тайланд
Уругвай

Чехия
Пътуванията до Чешката република са възможни само по уважителни причини.
Не са възможни пътувания с цел туризъм.

Канада
Ще започне намаляване на карантината за пристигащи.
Федералното правителство на Канада, заедно с провинциалното правителство в Алберта, съвместно обявиха, че стартиралата нова пилотна програма ще намали задължителната 14-дневна карантина, до около 24-48 часа за пътуващите, които се връщат у дома.
Тя ще бъде заменена с бързо тестване на COVID-19.

Малта
От 24 октомври 2020 г. пристигащите от България в Малта лица ще трябва да представят отрицателен резултат от PCR тест, направен до 72 часа преди влизането в страната.

# 38
  • Мнения: 33
Франция

От 30.10.20 отново се "затваря" за един месец. Няма да работи нищо, освен държавните служби, училища, болници, старчески домове. Всички туристически обекти се затварят, движение само с декларация и основателна причина.Границите извън европейското пространство са затворени.Задължителни бързи тестове,  за "всички пристигащи" на летищата. Не е уточнено кой ще трябва да ги прави, пътуващите или служители на летището. Това е за сега, ще се знае повече утре вечер.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 771
Малдиви
Български туроператор ще предлага директен чартър до Малдивите!
Офертите са на "Онекс Тур".
Със самолет "Airbus 330", 326 места,  директен полет.
Цени от 980 евро за Коледа и 1220 евро за Нова Година.

Гренада, Кариби
Гренада възобнови търговските полети.
Пътуващите трябва да представят отрицателен тест за COVID-19 PCR, издаден в рамките на 7 дни преди пристигането. Деца под 5-годишна възраст са освободени от представяне на тест.

Израел
"Зелени зони" за пътуване на туристи определи Израел.
Това са Ейлат и района на Мъртво море.
Пътуването  до тези места ще се разрешава след представен отрицателен тест за коронавирус, направен 48 часа преди пътуването.

Куба
Търговските полети са частично възобновени. До по-нататъшно уведомление в кубински води не се допускат чужди морски плавателни съдове.
Пътуванията и транспортът във всяка провинция варират в зависимост от съществуващите мерки.
Най-популярният курорт Варадеро е отворен.

Словения
Областите на България - Разград, Сливен, София-град и Търговище са добавени в „червен списък“ като рискови райони.
Към тях е и област Благоевград.

Белгия
Северозападен, Северен централен и Южен централен преминават от „оранжева зона“ в „червена зона“ за пътувания. Тази промяна вкара цялата територия на България в „червена“ зона.

Гърция
Гpъцĸитe влacти временно oгpaничaвaт пpeминaвaнeтo пpeз ГKΠΠ „Πpoмaxoн“ в интервала от 00.30 ч. до 05.00 ч.
Голяма част от Гърция постепенно влиза в „червена зона“!

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 10:12 от Bled

# 40
  • Мнения: 3 341
Темата е изключително полезна за мен.

На 02.10 кацнах в България, като летях през Вашингтон ДС, Мюнхен, София.
Бях подготвила PCR тест, че го изискаха тук.

Планирам началото на декември да се върна до Америка за месец, после летя на 26.03, пак до Вашингтон.
Оглеждам билети за началото на декември, но много ме тревожи ситуацията в Европа (няма директен полет до САЩ).

# 41
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270

waterproof
Търси билет през Доха, Катар или Турция.

# 42
  • Мнения: 3 341

waterproof
Търси билет през Доха, Катар или Турция.

Тц, имам толкова часове полет, че искам бързо.
През Катар не искам да мисля колко часа ще утрепя, а турците не са ми любимци.
Предпочитам американска компания - Делта, Юнайтед...Само Европа ме тревожи...Но турците са вариант, да, през Истанбул, Ататюрк.
Благодаря!

Канада - затворена е поне до 21.11 за американци, включително и за мен. Сухопътно - САЩ/Канада.
Това е чудесен начин за бързо придвижване, защото летя до Торонто и после с кола до Ниагара, но от средата на март е затворено и скоро няма да отворят категорично.

# 43
  • Мнения: 2 421
Можеш да летиш през Германия,но си приготви тестове и в двете посоки.
Транзитно преминаващите,които кацат от БГ и Щатите трябва да представят тест,направен не по-рано от 48 часа преди кацане в Германия и да напуснат съответната Провинция в рамките на 24 часа.
Вече до колко ще проверяват и контролират,никой не знае

# 44
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
САЩ не приемат дори и транзитно преминаващи през Шенгенско пространство.

Общи условия

Активация на акаунт