Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 367
  • 771
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 771
Блед, разкажи малко за Мексико, къде точно бяхте и какво успяхте да разгледате? Може и на лични. Аз си мисля за там евентуално есента, живот и здраве... Но не знам кой курорт да гледам, там май навсякъде е хубаво... Smile

Разбира се, че ще ти кажа всичко, знаеш.
Но утре летя за Доминиканската република/Пунта Кана/ и сега времето ме притиска много.
Имаш време да изчакаш, но в никакъв случай не се отказвай ако условията останат същите.
Беше страхотно, бих останала още/а бях там 20 дена/, ако не следваше това пътуване.
Ако искаш разгледай като начало хотела в който бяхме, често има промоции.
Съвсем близо до града, летището, търговския комплекс и т.н., а за спокойствие и плаж да не говорим.
https://atelierdehoteles.com/oleo-cancun-playa

# 256
  • Мнения: 16 874
Блед, страхотен хотел. Благодаря, че сподели.

# 257
  • Мнения: 1 040
Bled, ще благодаря много, ако разкажеш как е сега в Пунта кана като имаш време. За първа зима от последните 7 не отидохме( пиша от Канада). Надявам се вече да не пропускаме. Лек път!

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 4 032
Някой има ли информация дали може да се пътува до Сингапур?

# 259
  • Варна
  • Мнения: 292
Някой пътувал ли е скоро до Абу Даби? Разбрах, че в различните емирства има различни изисквания и мерки. Полетът ми е в края на месеца и се чудя къде да открия актуална информация. Сайтът на Външно дава стара информация https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/25851
Сайтът на Външно министерство и мен ме заблуди и то страшно много, но се оказа, че има актуална и доста подробна информация (надявам се), която просто не сме я търсили където трябва: https://www.mfa.bg/bg/covid19map.

# 260
  • Мнения: 32
Има ли вариант да използвам евтините полети до Абу Даби и от там да отида в Дубай без 14 дни карантина ?

# 261
  • Мнения: 3 589
тц
А и евтините полети не са литнали още.

Ето и нещо нелепо 😀

# 262
  • Мнения: 32
тц
А и евтините полети не са литнали още.


За февруари има насрочени от Wizz Air

# 263
  • Мнения: 3 589
Докато не вдигнат карантирата в Абу Даби, Уиз едва ли ще литнат.

# 264
  • Мнения: 101
Здравейте,и аз ще помоля за инфо за Доминикана, планувам за февруари началото , интересува ме как е времето и температурата на водата, също как стои въпроса с прекачането през Мадрид. Тестове ще се правят на отиване ,а на връщане за България от Испания изискват ли се отриз пср или карантина ? Някой бил ли е в Мелиа,има ли отзиви.

# 265
  • Мнения: 964
При връщане от Испания в БГ за български граждани няма карантина, нито изискване за отрицателен ПСР.

# 266
  • София
  • Мнения: 191
Има ли вариант да използвам евтините полети до Абу Даби и от там да отида в Дубай без 14 дни карантина ?
Днес получих имейл, че полетът до Абу Даби за 15.02 е отменен, и ако искам мога да го заменя с такъв до Дубай или да ми върнат парите. Още не съм взела решение, като ги гледам са в червена зона и ако решат и за Дубай в 59 секунда да сложат карантина ще се побъркам. Вируса съм го карала и не се притеснявам от това, но да дам торба с пари за да седя в една стая..а така го чаках това пътуване..мрън мрън

# 267
  • Мнения: 4 349
Ако са ви с флекс билетите може да ги смените в последния момент. Иначе един месец напред няма как да се знае със сигурност какво ще стане.

# 268
  • София
  • Мнения: 191
Ако са ви с флекс билетите може да ги смените в последния момент. Иначе един месец напред няма как да се знае със сигурност какво ще стане.
С флекс са купувани, той трябва да се запазва при отмяна от тяхна страна.
Въпроса ми е навръщане карантина 10 ило 14 дена е и дали с отрицателен пср/антигенен мога да не съм под карантина, запознати ли сте?

# 269
  • София
  • Мнения: 1 950
10 дни е карантината по принцип на влизане в България от страните, за които се изисква и се отменя с ПСР, направен до 24ч. след влзането. Резултатът се изпраща по имейл на РЗИ и те отменят карантината.

Общи условия

Активация на акаунт