Интернационално женско име пасващо към Александра

  • 5 457
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте момичета. През Март месец , живот и здраве , очакваме да се роди нашето второ момиче. Тъй като съм затруднена в избора на име ще помоля за вашите предложения.

  Търся женско интернационално име, което да не звучи смешно и прекалено чуждо за България. Живеем в Германия  и  затова директно отпадат имена съдържащи : Ц, Й, Щ, Я, Ю, Ж , Г. Омръзнало ни е  да си спелуваме имената постоянно, да ги произнасят и пишат грешно. Накрая просто казваме някакъв кратък вариант и това е... Не желая и с децата ни да е така.

Знам, че аз трябва да реша, но кажете и вашето мнение. Кое име е най-подходящо, най-женствено, но, все пак и да подхожда към името на дъщеря ни : Александра. За нея съм нямала грам колебание , тъй като от дете знаех , че , ако имам момиче ще е Александра. Тук не е често срещано, но за сметка на това е добре познато, нямат проблем с писането и произнасянето му.

За сега обмислям (не харесвам кратки имена) : Елисавет/а ,  Карина ,  Катерина, Микаела , Елеонора , Екатерина.
Бащата иска Изабел/а , на мен също ми харесва много , но някак с българската фамилия не ми се връзва.

Общо взето много съм объркана  Приемам всякакви  предложения.

Благодаря ви предварително 🙂

# 1
  • Мнения: 3 987
Виктория

# 2
  • Мнения: 18 503
Здравей. Всяко едно от имената, които си изброила ще стои добре до Александра, защото са дълги и класически с хубаво звучене.
 Изабела е разкошно, но аз съм си пристрастна-моята дъщеря така я кръстихме Таткото го избра (и също е родена през март)
С а или без а все си ми харесва.Никога не съм гледала фамилии. Микаела и Карина по тази логика също не биха се връзвали. За мен това не е от никакво значение.
Анастасия е хубаво, Екатерина също много ми харесва.Към хубави имена сте се насочили.

# 3
  • Мнения: 977
Моята дъщеря се казва Кристин

# 4
  • Мнения: 11 558
Изабела е много добро предложение, също и Карина ми допада от споменатите.
Предлагам Стефани, Моника, Никол, Андреа.
Леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 10 681
Екатерина и Елеонора.
Предлагам и Симона.

# 6
  • Мнения: 646
Анастасия и Адриана Heart

# 7
  • Мнения: 410
Елеонора е прекрасно!,🙂

# 8
  • Мнения: 1 106
От мен Изабела, Луиза, Катерина, Елена. Красиви, кралски имена, които звучат добре в цяла Европа.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 001
Александра е силно, твърдо и запомнящо се име, според мен и на друго дете името трябва да е подобно.
От Вашите най много харесах Екатерина, бих предложила Елисавета.

# 10
  • Мнения: 2 753
Елеонора, Елиза, Луиза, Валерия, Наталия, Кристина, Каролина, Калина

# 11
  • Мнения: 3 029
Имената, на които сте се спрели, са много хубави. Аз бих предложила и Лора.

# 12
  • Мнения: 5 202
Нашата дъщеря е Магдалена. Второто ни дете щеше да бъде Александра, но се оказа Александър. Успех ви желая в избора. За мен двете имена много си подхождат, а и Магдалена е достатъчно интернационално.

# 13
  • Мнения: 1 106
Да, Магдалена също е прекрасно!
От личен опит -Екатерина дори в България е подложено непрекъснато на въпроси "с Е ли?", така че може би не отговаря съвсем на Вашите условия.

# 14
  • Мнения: 3 987
Да, Магдалена също е прекрасно!
От личен опит -Екатерина дори в България е подложено непрекъснато на въпроси "с Е ли?", така че може би не отговаря съвсем на Вашите условия.
Как така с Е ли е, то с И няма такова име въобще. С някакви много странни хора общувате, че чак и непрекъснато...

Общи условия

Активация на акаунт