"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 51

  • 35 188
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3
Здравейте.

Въпрос към всички мами.
Възможно ли е да съм бременна?
☆Симптомите които имам - болезнени, напрегнати и определено с променен размер гърди.
☆ От 10 дни с ниска температура варираща 37°/37,3° (телесна) и 37,2°/37,5°(базална).
☆ По - лесна умора при физическа дейност.
☆ Често уриниране
☆ Леко светло кафяво зацапване в рамките на 3/4 дни.

Датата на МЦ е утре , но тъй като от 10 дни се случват необичайни неща и постоянно го мисля , а дните минават все по - бавно и бавно, реших да чуя вашето мнение.

Благодаря предварително, мамета. 🙂

# 181
  • Мнения: 7 690
Само тест може да ти каже.

# 182
  • Мнения: 1 847
Mishe. 50 на 50 . Направи тест и спри да се чудиш.
Реално имаш симптоми около 4 ден след ову, което е нормално, знаем всички че някой хормони се вдигат, други спадат, температурата също..ако спадне няма бременност, ако е висока но теста е отрицателен, търсиш ЛЛ .
Всички симптоми са характерни и за бременност и за пред менструални.
Тук сме да дадем съвет, мнение, но винаги се чудя на подобни постове. Имам тези симптоми и последващ въпрос Бременна ли съм?" Ние няма как да го знаем това!
При подобни въпроси е хубаво да се дава и повече информация-начало, овулация, как е засечена, имало ли е "контакт".......
Все пак ти желая късмет !

# 183
  • Мнения: 33
Здравейте,

Май месец ме диагностицираха, като тогава нивото беше малко над 5 и ми предписаха 50мг. Края на юни пуснах пак изследвания, тогава беше спаднало на 1.7 и казаха, че оставам на тази доза и по препоръка есента пак да пусна контролни. Днес излезна 4.1
За мен е много ново това цялото нещо с Хашимото. Забелазвам, че все повече млади жени имат същия синдром. Не съм очаквала ,че така ще варира и то в рамките на няколко месеца.Аз съм на 28 и го отдавам предимно на стреса. Специално за стреса ме предупредиха, че много влияе, но за жалост трудно се бяга от него.

Каква доза хормони приемаш, щом си доказано Хашимото?

Здравей, от доста време следя темите и реших да се включа. Аз съм със същата диагноза Хашимото на 28 съм и от една година пия еутироксин, при мен ТСХ на 1 август беше 0,33 като приемах 50 мг. По лекарска препоръка намалих дозата 25 за да не вляза в другата крайност. Вчера отново си направих кръвен и стойността ми е 4.04. Бебеправим, но не съм сигурна, че би се вдигнала толкова бързо стойността понеже очаквам МЦ на1ви.

# 184
  • Мнения: 3
Mishe. 50 на 50 . Направи тест и спри да се чудиш.
Реално имаш симптоми около 4 ден след ову, което е нормално, знаем всички че някой хормони се вдигат, други спадат, температурата също..ако спадне няма бременност, ако е висока но теста е отрицателен, търсиш ЛЛ .
Всички симптоми са характерни и за бременност и за пред менструални.
Тук сме да дадем съвет, мнение, но винаги се чудя на подобни постове. Имам тези симптоми и последващ въпрос Бременна ли съм?" Ние няма как да го знаем това!
При подобни въпроси е хубаво да се дава и повече информация-начало, овулация, как е засечена, имало ли е "контакт".......
Все пак ти желая късмет !

Здравейте.

Съжалявам за кратката информация!
Зная, че изобщо не е тук мястото за подобен тип въпроси, но и грешно зададох въпроса. Може би трябваше да питам следното. Колко време трябва да изчакам за да направя тест?
Защото (напълно може да си внушавам!!) имам адски силно шесто чувсто , че магията е станала.

ОВУ между 06.10 и 09.10 , просто не съм правила тест за ОВУ.
Контакт на 08.10
Дължина на МЦ 28/29 дни
Първа дата на последен М 25.10

Температурата е от 12.10 все така.
Зацапването беше преди 2 дни последно.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Утре сутрин си направи.

# 186
# 187
  • Мнения: 3

Безкрайно полезно! Сърдечно благодаря. 🙂

# 188
  • Мнения: 24
Здравейте!
На 16.10 и 18.10 правихме секс без да се пазим като на 20-21.10 трябваше да ми дойде, но вече ми закъснява с 4 дни.
Цикъла ми е 32,33 дни като понякога се случва да минат и повече от 40, но в тези дни когато имаше полов акт бяха започнали да ми стават пъпки по лицето, да ми се плаче, леко да ме наболяват яйчниците, което обикновено се случва 2-3 дни преди да ми дойде.
Знам, че по принцип по това време шанса за бременност е много нисък, да не кажа невъзможен, обаче вече започвам да се замислям възможно ли е да е станало нещо.
Въпросът ми е кога най-рано мога да си направя тест за бременност, който може би ще отчете вярно?

# 189
  • Мнения: 2 161
30 - 31.10 ще е подходящо за тест.
Здравейте!
На 16.10 и 18.10 правихме секс без да се пазим като на 20-21.10 трябваше да ми дойде, но вече ми закъснява с 4 дни.
Цикъла ми е 32,33 дни като понякога се случва да минат и повече от 40, но в тези дни когато имаше полов акт бяха започнали да ми стават пъпки по лицето, да ми се плаче, леко да ме наболяват яйчниците, което обикновено се случва 2-3 дни преди да ми дойде.
Знам, че по принцип по това време шанса за бременност е много нисък, да не кажа невъзможен, обаче вече започвам да се замислям възможно ли е да е станало нещо.
Въпросът ми е кога най-рано мога да си направя тест за бременност, който може би ще отчете вярно?

# 190
  • Мнения: 2
Здравейте на 43 години съм в периода когато бях в овулация с партньора ми правихме секс говоря за 6,7,8,този месец на 17 този месец когато правихме секс почувствах силни болки ниско в кръста и имах леко зацапване, след около 2 часа продължихме и пак имах леко зацапване ходих на гинеколког той каза че няма нищо за притеснение. А сега ми закъснява с два дена по принцип цикъла ми е винаги редовен имали вероятност да съм бременна

# 191
  • Мнения: X
Направи си тест, с 2 дни закъснение ще покаже.

# 192
  • Мнения: 2 585
Здравейте, правих си тест на първия ден след закъснението на цикъла - отрицателен. Вече 6ти ден ми закъснява. Имам висока температура 37,5. Нормална ли е високата температура преди цикъл?

Възможно ли е теста да не е отчел правилно?

# 193
  • Мнения: X
Не, не мисля, че при 6 дена закъснение тестът може да греши.

# 194
  • Мнения: 175
Вземете тест и си направете сега. При 6 дневно закъснение не е нужно да е със сутрешна. Възможно е и на първия ден да не е отчело ако е била по-късно овулация. По принцип при бременност знам,че се поддържа 37,37 и нещо температура,за цикъл не знам.


Здравейте, правих си тест на първия ден след закъснението на цикъла - отрицателен. Вече 6ти ден ми закъснява. Имам висока температура 37,5. Нормална ли е високата температура преди цикъл?

Възможно ли е теста да не е отчел правилно?

Общи условия

Активация на акаунт