Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 080
  • 740
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 59
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ- в 26г.с съм и до миналия месец клонях да родя в АГ,защото лекарят ми за ЖК изражда там. Последните две консултации доста ме разочароваха ( не ни беше споменато за 1ва ФМ, изследванията трябваше аз да инициирам, с половин уста ми се отговаря 🤔😕) и се замислям по-сериозно за МД. Там никой не познавам. Знаете ли,ако отида в деня вече с болки, без да избирам определен лекар,има ли разлика в отношението на лекаря и акушерката? Мисля да си запиша час за преглед и при някой от там,но като не познавам никой, не съм сигурна към кого да се ориентирам. За момента се очаква да родя нормално. Ще съм ви много благодарна за съвети и мнения😊

Здравей!
Аз също съм се насочила към МД и бях просто на преглед там тази седмица, а се следя на друго място, като моята лекарка не изражда.Само 3 седмици някъде съм напред от теб Simple Smile В първите седмици на  бременността имах едно еднократно леко зацапване след фитнес и в отидох в МД в неделен ден се падна на преглед..Попаднах на д-р Костов и останах доволна, защото си ми каза, че няма нищо и явно е от претоварване моментно, но нито побърза да ми изпише излишно хормони, нито ми забрани да спортувам и да се движа. След това проблоеми си нямах. Имаше и чувствп за хумор, което ми допада определено. Сега вече чета доста позитивни мнения както за Костов, така и за Цонев. Не мисля, че ще сбъркаме с който и да е от тях двамата. Simple Smile
Все пак се надявам да успея да попрочета още някакви мнения тук и за двамата преди да дойде време да раждам, че и аз като теб се чудя ако недай Боже стане по-рано и непредвидено кой ще ме поеме и въобще каква е процедурата  :х

# 151
  • Мнения: 53
Да, абсолютно:))) много ви благодаря за информацията:)) дано всичко мине леко
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ- в 26г.с съм и до миналия месец клонях да родя в АГ,защото лекарят ми за ЖК изражда там. Последните две консултации доста ме разочароваха ( не ни беше споменато за 1ва ФМ, изследванията трябваше аз да инициирам, с половин уста ми се отговаря 🤔😕) и се замислям по-сериозно за МД. Там никой не познавам. Знаете ли,ако отида в деня вече с болки, без да избирам определен лекар,има ли разлика в отношението на лекаря и акушерката? Мисля да си запиша час за преглед и при някой от там,но като не познавам никой, не съм сигурна към кого да се ориентирам. За момента се очаква да родя нормално. Ще съм ви много благодарна за съвети и мнения😊

Здравей!
Аз също съм се насочила към МД и бях просто на преглед там тази седмица, а се следя на друго място, като моята лекарка не изражда.Само 3 седмици някъде съм напред от теб Simple Smile В първите седмици на  бременността имах едно еднократно леко зацапване след фитнес и в отидох в МД в неделен ден се падна на преглед..Попаднах на д-р Костов и останах доволна, защото си ми каза, че няма нищо и явно е от претоварване моментно, но нито побърза да ми изпише излишно хормони, нито ми забрани да спортувам и да се движа. След това проблоеми си нямах. Имаше и чувствп за хумор, което ми допада определено. Сега вече чета доста позитивни мнения както за Костов, така и за Цонев. Не мисля, че ще сбъркаме с който и да е от тях двамата. Simple Smile
Все пак се надявам да успея да попрочета още някакви мнения тук и за двамата преди да дойде време да раждам, че и аз като теб се чудя ако недай Боже стане по-рано и непредвидено кой ще ме поеме и въобще каква е процедурата  :х

# 152
  • Мнения: 828

Здравей!
Аз също съм се насочила към МД и бях просто на преглед там тази седмица, а се следя на друго място, като моята лекарка не изражда.Само 3 седмици някъде съм напред от теб Simple Smile В първите седмици на  бременността имах едно еднократно леко зацапване след фитнес и в отидох в МД в неделен ден се падна на преглед..Попаднах на д-р Костов и останах доволна, защото си ми каза, че няма нищо и явно е от претоварване моментно, но нито побърза да ми изпише излишно хормони, нито ми забрани да спортувам и да се движа. След това проблоеми си нямах. Имаше и чувствп за хумор, което ми допада определено. Сега вече чета доста позитивни мнения както за Костов, така и за Цонев. Не мисля, че ще сбъркаме с който и да е от тях двамата. Simple Smile
Все пак се надявам да успея да попрочета още някакви мнения тук и за двамата преди да дойде време да раждам, че и аз като теб се чудя ако недай Боже стане по-рано и непредвидено кой ще ме поеме и въобще каква е процедурата  :х

Ти се срещни най-добре лично с тях двамата ,за да си ги усетиш. И двамата според мен са супер. Единствено да знаеш, че ако тръгнеш да раждаш преди 34+1,2 дни, ходи в АГ, заради неонатологията. След това вече спокойно можеш да си ходиш в МД. Ти ако си се срещала вече с лекаря ,който искаш да те изражда съответно му се звъни на него и той идва. Нали за това са уговорките. Но от дежурните, според мен, който и да те поеме ше си доволна.

# 153
  • Мнения: 155
Моля някой който се е следил с абонамент 645лв да ми каже какво включва , 1 или 2 фетални ? Заслужава ли си или по-добре по ЗК ? В чуденка съм , имам още малко време да реша.
Следях се при А. Атанасова, пакетът включваше БХС, Фетална около 20та седмица, ежемесечен ехограф, 3 кръвни изследвания и мерене на тонове в последния месец + преглед по спешност при нужда. Моя приятелка се следеше при Цонев по ЗК и в крайна сметка плати почти същата сума. По принцип на регистратура ще ви обеснят точно какво се включва и колко ще трябва да доплатите, ако искате още една фетална, например.

# 154
  • Мнения: 5

Здравей!
Аз също съм се насочила към МД и бях просто на преглед там тази седмица, а се следя на друго място, като моята лекарка не изражда.Само 3 седмици някъде съм напред от теб Simple Smile В първите седмици на  бременността имах едно еднократно леко зацапване след фитнес и в отидох в МД в неделен ден се падна на преглед..Попаднах на д-р Костов и останах доволна, защото си ми каза, че няма нищо и явно е от претоварване моментно, но нито побърза да ми изпише излишно хормони, нито ми забрани да спортувам и да се движа. След това проблоеми си нямах. Имаше и чувствп за хумор, което ми допада определено. Сега вече чета доста позитивни мнения както за Костов, така и за Цонев. Не мисля, че ще сбъркаме с който и да е от тях двамата. Simple Smile
Все пак се надявам да успея да попрочета още някакви мнения тук и за двамата преди да дойде време да раждам, че и аз като теб се чудя ако недай Боже стане по-рано и непредвидено кой ще ме поеме и въобще каква е процедурата  :х

Ти се срещни най-добре лично с тях двамата ,за да си ги усетиш. И двамата според мен са супер. Единствено да знаеш, че ако тръгнеш да раждаш преди 34+1,2 дни, ходи в АГ, заради неонатологията. След това вече спокойно можеш да си ходиш в МД. Ти ако си се срещала вече с лекаря ,който искаш да те изражда съответно му се звъни на него и той идва. Нали за това са уговорките. Но от дежурните, според мен, който и да те поеме ше си доволна.
Аз съм при д-р Костов и за сега съм доволна 🙂 Има мн хубави мнения и за д-р Цонев

# 155
  • Мнения: 207
Здравейте, вече в много постове срещам цена 1250-1260лв за раждане със секцио за здравно осигурени, но какво точно се изисква? АГ дава някакво направление за болница и една обменна карта. Това достатъчно ли е?
Нещо пропускам ли? Някакво друго направление? Предния път раждах с форцепс, упойка, избор на доктор, стоях 3 дни допълнителни във вип стая и ми съдраха кожичката 😂 надявам се този път да спестя някой лев.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 15:23 от speedka

# 156
  • Мнения: 59
Здравейте, вече в много постове срещам цена 1250-1260лв за раждане със секцио за здравно осигурени, но какво точно се изисква? АГ дава някакво направление за болница и една обменна карта. Това достатъчно ли е? Защото моя приятелка ражда в МД със същите док и плати 2000.
Нещо пропускам ли? Някакво друго направление? Предния път раждах с форцепс, упойка, избор на доктор, стоях 3 дни допълнителни във вип стая и ми съдраха кожичката 😂 надявам се този път да спестя някой лев.


Здравейте!
Не е по Вашия въпрос, но бихте ли била така любезна да споделите (ако не е проблем, разбира се) как се стигна до употребата на форцепс? Питам, тъй като ако ни дадат зелена светлина за нормално раждане, на този етап мисля да се възползвам и от епидурална упойка..и именно за форцепс са ми страховете от нея.. 😕
Много ще съм благодарна ако споделите!

Поздрави и усмихнат ден!

# 157
  • Мнения: 207
Ами не се стигна до там заради упойка, която да ви кажа ме спаси само между 4 и 9 те см разкритие, като пак болеше ама можех поне да оцелея. Не се справях с напъните, детето се беше запънало като магаре на мост, времето си минаваше.... Тъй като беше сляза надолу нямаше вече как секцио, че така, приспаха ме набързо и хоп имам си малка принцеса. Не се притеснявайте, много рядко се случват такива работи, а и сте в добри ръце. Ето даже чакам второ ✌️
Здравейте, вече в много постове срещам цена 1250-1260лв за раждане със секцио за здравно осигурени, но какво точно се изисква? АГ дава някакво направление за болница и една обменна карта. Това достатъчно ли е? Защото моя приятелка ражда в МД със същите док и плати 2000.
Нещо пропускам ли? Някакво друго направление? Предния път раждах с форцепс, упойка, избор на доктор, стоях 3 дни допълнителни във вип стая и ми съдраха кожичката 😂 надявам се този път да спестя някой лев.


Здравейте!
Не е по Вашия въпрос, но бихте ли била така любезна да споделите (ако не е проблем, разбира се) как се стигна до употребата на форцепс? Питам, тъй като ако ни дадат зелена светлина за нормално раждане, на този етап мисля да се възползвам и от епидурална упойка..и именно за форцепс са ми страховете от нея.. 😕
Много ще съм благодарна ако споделите!

Поздрави и усмихнат ден!

# 158
  • Мнения: 263
Това е МД ли и коя година, ако може да споделите?


Ами не се стигна до там заради упойка, която да ви кажа ме спаси само между 4 и 9 те см разкритие, като пак болеше ама можех поне да оцелея. Не се справях с напъните, детето се беше запънало като магаре на мост, времето си минаваше.... Тъй като беше сляза надолу нямаше вече как секцио, че така, приспаха ме набързо и хоп имам си малка принцеса. Не се притеснявайте, много рядко се случват такива работи, а и сте в добри ръце. Ето даже чакам второ ✌
Здравейте, вече в много постове срещам цена 1250-1260лв за раждане със секцио за здравно осигурени, но какво точно се изисква? АГ дава някакво направление за болница и една обменна карта. Това достатъчно ли е? Защото моя приятелка ражда в МД със същите док и плати 2000.
Нещо пропускам ли? Някакво друго направление? Предния път раждах с форцепс, упойка, избор на доктор, стоях 3 дни допълнителни във вип стая и ми съдраха кожичката 😂 надявам се този път да спестя някой лев.


Здравейте!
Не е по Вашия въпрос, но бихте ли била така любезна да споделите (ако не е проблем, разбира се) как се стигна до употребата на форцепс? Питам, тъй като ако ни дадат зелена светлина за нормално раждане, на този етап мисля да се възползвам и от епидурална упойка..и именно за форцепс са ми страховете от нея.. 😕
Много ще съм благодарна ако споделите!

Поздрави и усмихнат ден!

# 159
  • Мнения: 207
МД е да, 2018 🙂
Това е МД ли и коя година, ако може да споделите?


Ами не се стигна до там заради упойка, която да ви кажа ме спаси само между 4 и 9 те см разкритие, като пак болеше ама можех поне да оцелея. Не се справях с напъните, детето се беше запънало като магаре на мост, времето си минаваше.... Тъй като беше сляза надолу нямаше вече как секцио, че така, приспаха ме набързо и хоп имам си малка принцеса. Не се притеснявайте, много рядко се случват такива работи, а и сте в добри ръце. Ето даже чакам второ ✌
Здравейте, вече в много постове срещам цена 1250-1260лв за раждане със секцио за здравно осигурени, но какво точно се изисква? АГ дава някакво направление за болница и една обменна карта. Това достатъчно ли е? Защото моя приятелка ражда в МД със същите док и плати 2000.
Нещо пропускам ли? Някакво друго направление? Предния път раждах с форцепс, упойка, избор на доктор, стоях 3 дни допълнителни във вип стая и ми съдраха кожичката 😂 надявам се този път да спестя някой лев.


Здравейте!
Не е по Вашия въпрос, но бихте ли била така любезна да споделите (ако не е проблем, разбира се) как се стигна до употребата на форцепс? Питам, тъй като ако ни дадат зелена светлина за нормално раждане, на този етап мисля да се възползвам и от епидурална упойка..и именно за форцепс са ми страховете от нея.. 😕
Много ще съм благодарна ако споделите!

Поздрави и усмихнат ден!

# 160
  • Мнения: 3
Здравейте,момичета. Имам въпрос. Предстои ми нормално раждане в Майчин дом през март при доктор Цонев по ЗК. С него обсъдихме вариантите за раждане и ми предложи няколко варианта, единия беше в зала за активно раждане,където сама си избирам позата и тн. На регистратура ми казаха,че по ЗК нормалното раждане с избор на лекар без упойка е около 700,а с упойка около 1200лв. Не ми стана ясно това "активно раждане" заплаща ли се допълнително и ако да -колко? При него доколкото разбрах не се слага упойка или се бъркам? Имаше много пациентки и не можаха да ми обърнат внимание. Когато започне раждането и ви приемат сами ли сте в родилната зала или ви слагат с други мами? Колко се заплаща за престой след самото раждане?
Благодаря ви Simple Smile

# 161
  • Мнения: 14
АлехаНМ, не сте ли доволна от д-р Сариев? Как минаха нещата при Вас? Имам позната, която е с близнаци от д-р Юдова. Тя е завеждащ инвитро сектора, но нямам преки наблюдения.

Не знам какво да кажа, само че няма резултата..знам за доктор Юдова, чувала ъм добри отзиви за нея, тя сама правит ли инвитрата или само руководит инвитро центъра?
Здравей! Лятото правихме ин витро при д-р Юдова и мога да споделя, че това е един невероятен човек и специалист.

# 162
  • Мнения: 47
Благодаря много!! Как минало всичко ли ок от първи опит??

# 163
  • Мнения: 59
Здравейте,момичета. Имам въпрос. Предстои ми нормално раждане в Майчин дом през март при доктор Цонев по ЗК. С него обсъдихме вариантите за раждане и ми предложи няколко варианта, единия беше в зала за активно раждане,където сама си избирам позата и тн. На регистратура ми казаха,че по ЗК нормалното раждане с избор на лекар без упойка е около 700,а с упойка около 1200лв. Не ми стана ясно това "активно раждане" заплаща ли се допълнително и ако да -колко? При него доколкото разбрах не се слага упойка или се бъркам? Имаше много пациентки и не можаха да ми обърнат внимание. Когато започне раждането и ви приемат сами ли сте в родилната зала или ви слагат с други мами? Колко се заплаща за престой след самото раждане?
Благодаря ви Simple Smile


И аз ще съм при него през Март месец, живот и здраве 😌 Кога Ви е термина?

# 164
  • Мнения: 115
Здравейте настоящи и бъдещи мами. Може би това което ще попитам го има по назад, но не го намерих.
Не съм от града, но след толкова добри отзиви за МД, мисля да родя там, живот и здраве април месец. Все още не знам дали ще бъде естествено или секцио, ръй като в началото на бременността следящият ме АГ спомена за секцио, тъй като тазът ми е доста тесен. Въпросът ми е колко време преди термина трябва да отида в МД за консултация с доктор, да уговорим раждането и всичко покрай него?
Първа бременност ми е и всичко ми е доста чуждо.
Благодаря ви предварително! Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт