ДЕСЕТИ КЛАС сме вече, ново НВО ни очаква, човече

  • 30 979
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 049
Скиорче, мисля, че си объркала помагалото. Това си е баш за матура, за след 2 години... Joy
Нищо, пази го, може пък и да ви потрябва!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 178
За помагалото пише, че обхваща всички теми  по математика от 9 до 11 клас. Сигурно затова е препоръчано.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 049
НВО ще е на материал от 8 до 10 клас.
Ако е за подготовка за ДЗИ и обхваща материал по стара програма 9-11, означава ли, че стереометрията, която дъвкахме и Ганис каза, че се е изучавала в 12 клас, не е обхваната от това помагало? Според мен, да...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 302
Ами, все ще му свърши работа за задачите от 9 и 10 клас. То и двете години бързо ще се изтърколят.
Ганис, може ли да коментираш въпросното помагало? Ето и снимка на съдържанието.

Съжалявам, че така странично, но не мога да го завъртя през телефона .Blush

# 19
  • Мнения: 21 455
Само по съдържанието е трудно да се каже. Може да го ползвате като сборник, но ще трябва да допълвате и от другаде. За ДЗИ...Може би ако е трети или четвърти по желание със същата уговорка. За ПП летвата е доста по-висока.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 178
Скиорче, защо не пробваш да го замениш и да вземеш друго, което ще е по новата програма?
То и аз затова питам, да не взема нещо, което да не върши работа.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 054
Благодаря за новата тема. Нареждам се и аз на опашката да видя кои помагала сте купили и да поръчам нещо и аз. Така де, каквото зависи от мен - да съм го направила, пък който, там, има НВО, да си ги ползва. Аз обещавам да дудна и посдещам и всяка по-ниска оценка (независимо чия - на набора или на сестра му Joy ) да води до генерални изводи от сорта на - "ами купила съм помагала, ама то някой трябва и да ги отваря! Ай да видя от кое колко си направил, та така добре си се представил" Stuck Out Tongue Winking Eye

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Айде и аз да отворя сергията Simple Smile.
По мат долните 4 - на Регалия и Архимед включват сбита теория и примерни осн задачи по материала, като има и задачи за упражнения по теми, т.е. могат да се ползват и за упражнение, и за преговор. Останслите са с примерни тестове по НВО, но те са върху целият изучаван материал, затова казах, че ги виждам чак за пролетната ваканция:



По БЕЛ са на Бг учебник за НВО в 10 кл, вкл помагалото им за граматика (жълто-бялото). Синът ми също е чел всички произведения, иначе не виждам как ще разпознава цитати.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 987
Зеленото помагало на  С. Кокинова и И. Георгиев е по старата програма за един единствен по вида си ДЗИ по мат в края на 12 клас, без значение дали си  бил ПП или ЗП. В него  НЯМА стереометрия. Но пък не е грешка ползването му, понеже освен, че  може да се ползва като сборник, е готино с това, че има теория в началото на всеки дял, стратегии за решаване, а и почти всички задачи са решени  (изключение са тестчетата в края на всеки раздел).

# 24
  • София
  • Мнения: 2 302
Русалка, отдъхнах си:). Че и без това се чудих днес, дали си заслужава 20-те лева. Но така или иначе г-н Георгиев още миналата година им беше казал да си го набавят. Безпощаден е просто с неговите 5 минутки всеки час. Моят мечтател, дори и да знае как да реши задачата, задължително времето не му стига Confused
Manzhelka, сергията ти е наистина респектираща. Аз и да ги накупя тези неща, няма да има кой да ги изреши. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 11 960
Леле, Manzhelka, кой ще ги изрешава всичките тези помагала? Joy
Аз за НВО 7-ми клас не съм купувала нищо, извън исканото от училище, та малко вероятно ми се вижда да купя и сега. Щом си е изкарала шестиците в училище, би трябвало да се справи и на НВО-то прилично. Ако не - да се обяснява училището. Laughing

# 26
  • Мнения: 21 455
Без да коментирам качествата на задачите в помагалото. Ако господинът е съавтор, аз виждам и друг мотив за препоръка. Още повече, че е по старата програма.
Шестте сборника по-долу просто ме оставиха без думи.

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
И аз не мисля да купувам нищо, извън тези за училище. То аз още учебници по бел не съм й купила. Нещо много лежерно я раздаваме.
Допълвам се, че се сетих нещо весело по повод карантината и пазенето от вируси. Наборката днес си направи две палачинки за училище. И понеже е с добро сърце, почерпила 4 от приятелките.
“Е, как си ги разделихте тия две палачинки бе, мамо?”
“Ааааа, те си хапнаха съвсем малко. Само по една хапка си отхапаха”.
Иииии.... туш на предпазването. Joy

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 22:47 от lulumba

# 28
  • София
  • Мнения: 8 275
Леле, Manzhelka, кой ще ги изрешава всичките тези помагала? Joy
Аз за НВО 7-ми клас не съм купувала нищо, извън исканото от училище, та малко вероятно ми се вижда да купя и сега. Щом си е изкарала шестиците в училище, би трябвало да се справи и на НВО-то прилично. Ако не - да се обяснява училището. Laughing

Санака, има кой, като съм я чела Manzhelka... Да видим "моите", дето ги купих, кой ще ги реши, че не са много по-малко Joy

Лулу, може са имали предвид хапка като размер, а не че са от хапвали Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 7 049
От 8 клас имаме трите сборника на Интеграл, плюс сборника към учебника на Анубис. Това е, което му се иска от училище и което аз съм осигурила. Досега, 8 и 9 клас, си е решавал регулярно задачи от Интегралите, както и от сборниците към съответните учебници. Сега, не мога да се закълна какво е решил, но да речем, виждала съм ги отворени, надраскани, захвърлени в творческия безпорядък в стаята му. За сега, смятам го за достатъчно, не за НВО, а и за поддържане на ниво, при все, че не ляга и не става с математика.
По БЕЛ, дори не искам да знам къде точно се намира! Санака, ако предложиш нещо за БЕЛ, освен БЕЛО, свиркай сестро! Joy
А случаят на Манжелка и Десем, не може да се развие у нас. Дори не мога да си представя, каква ще му бъде реакцията, ако ме види с такова количество помагала... Метнал се е на майка си! Joy

Общи условия

Активация на акаунт