ДЕСЕТИ КЛАС сме вече, ново НВО ни очаква, човече

  • 30 984
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Момичета, помагалата на Регалия и Архимед са по-скоро като сбита теория плюс детайлно решени осн типови задачи, като задачите за упр са няколко от всяка тема, т.е. четирите помагала са осн за преговор. Това им е предимството - че ако си забравил нещо от периода 8-10 кл, просто отваряш темата и преговаряш, като имаш и примерни задачи, освен теория. За отварянето - десетокласника ги отвори за преговора на входното и каза, че са му били полезни. Задачи за упражнение обаче ще решава от някой сборник - или от Коала, или от Веди (този за 8-10 кл). Задачите и в двата, обаче, са далеч от трудността на сборниците на Хр Лесов, така че не го съжалявайте Simple Smile.

# 31
  • София
  • Мнения: 11 982
Ако и по български му купиш толкова помагала, ще те докладвам на социалните. Joy

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ако и по български му купиш толкова помагала, ще те докладвам на социалните. Joy

За да балансирам нещата, купувам му и компютърни игри Simple Smile.

# 33
  • Мнения: 1 231
Аз сямо мога да се възхищавам на децата, които се справят и са съвестни. Аз трябва май да се примиря, че мойте не са от тях. Набора накъдри 4те от входни, че и 1 двойка има за разкош. Учил бил, почти 2 часа за физиката, та да догоди 4ка, ако не бил учил щял 3ка да има. Ми викам ако беше пък учил 6 часа може и 5ца да беше изкарал. Не мога да се боря вече, нямам сили. А малкия е още по-голяма трагедия. Снощи му прибрах телефона и няма да го получи, докато не влезе в релси.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 559
Честита нова тема ! Обещах да пусна  помагалИте, пo които ще работи проф.В.Кръстева с 10- класната си група т.г. :
 

Ние днес сме посл.ден на карантина. В класа на едната щерка имаше положително дете, а другата "намаза" покрай сестра си без да е контактувала с него "за по-сигурно". Не желая да влизам в детайли как протече онлайн обучението на втората, че ще ми изтрият поста за нецензурност !  След тази случка и 2-ма колеги с ковид, съм убедена, че МЗ, РЗИ и  МОН са ни оставили на абсолютен самотек!
Моите си тренират - няма да ги оставя да лежат, плуят, дебелеят и получават гръбначни изкривявания. Ограничила съм им само контактите с майка ми.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 14:00 от bibi

# 35
  • София
  • Мнения: 1 285
Привет момичета!
Слънце, благодаря за новата тема Kissing Heart!

  Много помагала, много нещо. Аз ще оставя учителите на девойката да я подготвят за НВО. Щом чуе името на учителката по български, застава мирно.
Аз ще се боря със седмокласничката. Битката е тежка и неравна.

Имам чувството, че юнакът на Manzhelka има 48 часа в денонощие. Шапка свалям и на него, и на нея!

У дома е на голяма почит изработката на маникюр. Ще се окаже, че от СМГ и ФМИ излизат много добри маникюристки. Grinning Поне е доходно.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 055
Yana, специално за вас, нещо видяно при моята маникюристка: Laughing
Скрит текст:

Ако записвате часове, бройте ме!
Докато СМГ-ейският кадър ми направи маникюра, може да изпием по чаша вино.

# 37
  • София
  • Мнения: 660
Прочетох това в Школо: 
БЕЛ ИУЧ РП/УП-А
АЕ ИУЧ РП/УП-А
ФЕ ИУЧ РП/УП-А
ИТ ИУЧ РП/УП-А
ФЕ ФУЧ ДП/ЧЕ
Може би са 5 часа, че още не съм заслужила да видя програмата. Но ме хвърлиха в сериозен размисъл Wink

# 38
  • Мнения: 8 754
Най - после се добрах и аз до темата.
  Само да кажа,относно маникюристите, че в Монтана има на всеки ъгъл и ако успееш да си уговори час за следващия ден е постиение.Вечно са им пълни графиците.Моята дъщеря мног искаше да изкара такъв курс и за мигли, баща й беше окей.Аз -не-вишО,та вишО.Разбира се,в момента съм обвинявана за липсата на работа,за тъпите служителки в агенция по заетостта / едната от тях директно я пита за ква се мисли,че с више Публична администрация иска да работи в държавна или общиска структура ???!!!!/,за всичко.Как вече щяла да си е върнала кредита за курса и оборудването и да трупа кинти.А и още повече,че тя умее и много й харесва да го прави.Наред  прави мен и приятелки.
     Ама айде да си дойдем на думата за 10 клас. Пия много,всяка вечер и системно.Сега ясно ли ви е какво е положението?Добре ,че нямам   и 7класник.
   Ходи на уроци по математика,по свое желание,защото осъзнава ,е има нужда.И ефект има!!!Ходи по немски,по общо желание.Вчера го чувам,че говори със сестра си- как мислиш дали се прецаках с това ДСД,или мнооого се прецаках?Оказва се,че на класа НЕ ДСД ,преподава млад учител,обиколил доста страни,учил в чужбина,и нещата са много по интензивни и интересни.Нашите още си дъвчат уоци от миналата година.
    По БЕЛ нищо не разбирал-видиш ли госпожата говорила на университетско ниво.Ми тя жената каза какво ще изисква от тях,какви сборници,помощни материали,ама кой да чуе,да запомни и да вземе под внимание?!
   Мъка ще е и тази учена година.Дано не минат  на ДО,че  .....

# 39
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз подкрепям дъщерята за какъвто и да е занаят - маникюри, мигли, ако поиска. Надявам се, да успеем със зъботехниката накрая.
Дъщерята от днес е на училище, надявам се да влезе в час, да се събуди, защото досега ритъмът беше - спане, тест, излизане.

# 40
  • Мнения: 1 231
Марулета, а защо дъщерята сега не запише курс и не осъществи мечтата си? Пък и ако е добра, бързо ще събере клиенти. И на мен ми е много интересна тази мода. В нашият малък град сигурно са 10бр и все със запълнени часове.

# 41
  • София
  • Мнения: 584
Хубаво сте подхванали подготовката за НВО. Обаче аз, преди да купя материалите за подготовка за това, трябва да си ...... намеря детето. Търся си детето, което четеше не само задължителната литература, но и художествена по негов избор. Търся си детето, което ходеше на курсове по математика, решаваше задачи, носеше грамоти от КМС  и след 4-ти клас, имаше рейтинг от математически състезания над 72%. Търся си онова дете, което си пишеше домашните, учеше и носеше хубави оценки. Което ходеше на Олимпиади по този или онзи предмет. Което имаше идея, какъв иска да стане, макар и променяща се във времето. Сега живея с един лонгор, който не чува и ме гледа отгоре. Стените и съседите зад стените ме чуват, но не и той. Rage Това лято прочете само "Гераците" и измъчи "Тютюн", четейки определени глави, защото само те щяли да бъдат разисквани!!!!!!! Мооооооля?Rage Искам да включа частни учители, защото има материал за наваксване от 8-ми клас. Отговор :"Мога и сам!" Да, ама как, като не го виждам да полага усилие? Питам го, какви профилиращи предмети, ще избере през март? Отговор : " ИТ, естествено! Говорил съм с господина. Аз и курса в у-ще посещавам, така че, това е!" Ами, щом е това, наблегни и на математиката! Отговор: " Не е задължително да са заедно!" Тук вече последва словестна престрелка. Не знам, как и накъде ще се ориентира, но олимпийското му спокойствие и безхаберие, силно ме напрягат. Няма ясен отговор на въпроси от типа : "Каква професия искаш?", "Къде, ще продължиш образованието си?, "С какви предмети, ще кандидатстваш?", "Колко време, ще ти трябва за подготовка? и т.н. Май аз повече се интересувам от тези въпроси, отколкото той. Сериозно съм загрижена за неговото бъдеще. Трябва му добра подготовка, а времето "лети". Засега, май добре се е подготвил само за един ВУЗ - НСА. Отличен плувец, скиор, ватерполист, волейболист, шахматист, че и футболист. Спорта ни е на шеС! Не минава турнирче в у-щето без него. Мачлета и преди и след у-ще, когато няма тренировка, разбира се. Ами да стане учител по ФВС! Няма лошо. Уважавам учителите. Хем, ще му е по сърце. За ИТ, има още много за надграждане. Абе, кат Зема едно дръво!:rage:
П.П. Не искам бЕло! Кучуто, всяка вечер ме разхожда, за да ми "проветри" главата от негативните мисли. То ме обича безусловно.Sparkling Heart

# 42
  • София
  • Мнения: 7 055
На учители по ФВС да не се обиждаме, а? Joy
ТМ, и у нас не се знае нищо, дума не се обелва ни за професия, нито за това, с което иска да се занимава. Третият профилиращ е някак ясен по метода на изключването. Х и Б няма да са, щото там изкарва успех, ама някак на сила, без желание. Хич не ги харесва. Историята я харесва, ама трябва да се чете. Та остават физика и мат. Миналата година не са предложили ПП физика, щото нямало желаещи, та ... остава само едната математика. Ключът е, че щом не трябва да четеш, всичко е наред! Joy
Не знае какъв иска да става иникога не е знаел. Питам го, представяш ли си живота да ти мине в занимание с това, което правиш? Ми, представял си живота по много начини! Само не искал да му е скучен! Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 584
На учители по ФВС да не се обиждаме, а? Joy
Слънце, аз много харесвам ФВС и уважавам труда на учителите по този предмет, който е не по-малко полезен от останалите. Просто разсъждавам по въпроса, с какво ще си изкарва хляба синковеца, в бъдеще.

# 44
  • София
  • Мнения: 660
ТМ, споко! Имаш един истински пубер! Само търпение му е майката!
Всички сме на този хал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт