На море в Гърция 2020/2021

  • 61 604
  • 767
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 11 987

Това го гледах от първия ред на Наксос. Само че там вълните заливаха хората през глава.
А на някои фериботи им трябваха по повече опити, за да "паркират" успешно.

Когато най-накрая успяхме да се натоварим, връзваха всички коли с въжета за пода на ферибота.
Раздаваха и пликчета за повръщане. В тоалетните само таваните бяха чисти Wink

# 331
  • Мнения: 11 073
По-хубавите са около Неа Рода. Единият е Комица, към границата с монашеската държава, ама доста го застроиха и него - с луксозни вили. Иначе миналата година се коментираше тук, че май са разтурили къмпинга.
Другият е между Йерисо и Неа Рода, пак има няколко вили над него, казваше се Wet Dreams по-рано заведението, сега е нещо друго, избяга ми от паметта.
Иначе в самия Йерисос има огромен плаж, но е едър пясък, дълбок, не е нещо особено. Градчето е център на инфраструктурата в района - хипермаркети, стъргало, лунапарк и т.н. Уранополи си видяла, а Н. Рода е малко и зажмотано.
Има и плажове от южната страна, от Уранополи до Девелики - средна работа, най-хубавото им качество е, че сред тях могат да се намерят много спокойни и пусти.
Общо взето най-хубавите плажове на Атон са отсреща, на Амулиани.


Клипчето от Кимолос е много впечатляващо. Нямат шанс освен да го паркират. В такова вълнение малкият ежедневен кораб от Милос не може да дойде, а това е големият ферибот на Занте от Пирея, който пътува 1-2 пъти седмично. Иначе тези хора (около 300-400 по противоречиви информации, на които попадах, докато бяхме наоколо) са изолирани без доставки, без медицинска помощ, без нищо.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 16:16 от Параход

# 332
  • София
  • Мнения: 1 247
Другият е между Йерисо и Неа Рода, пак има няколко вили над него, казваше се Wet Dreams по-рано заведението, сега е нещо друго, избяга ми от паметта.

Legend Simple Smile

https://www.google.bg/maps/place/Beach+Bar+Legend/@40.3859635,23 … 9172374,16z/data=!4m5!3m4!1s0x14a8c6782e1bef97:0x3cf1c373733445a1!8m2!3d40.3859637!4d23.9172377?hl=bg

Отдавна и се каним и ние на Неа Рода, аз лично харесвам селцето много, макар че сме били само на двата плажа споменати от Параход - Комица и Wet dreams/Legend.
Особено вторият много ни беше харесал, имаше доста карибски вид морето.

# 333
  • Мнения: 11 073
Точно той, мерси! Ама поразгледах снимки в гугля, бая чадъри и постройки и там вече. То къде няма.

Ние два пъти сме отсядали в Йерисо и ходихме там и на Амулиани на плаж, доколкото си спомням.

# 334
  • Мнения: 1 148
Аз искам да резервирам, където резервирах и миналото лято. Обаче тогава не успяхме да отидем и сега не смея още от сега пак да резервирам. Щото ако пак се провалят нещата, ще е голям срам.

# 335
  • софия
  • Мнения: 25 446
Искам да се запилеем далеч тази година, за да компенсирам миналата година, когато всичко беше в последния момент, да направя ранна резервация, за да мога да си избера, но все още изчаквам.

# 336
  • София
  • Мнения: 1 686
Ние бяхме на Атон по време на септемврийските празници през 2019 г. Най-много ни хареса плажът Кумица, беше супер спокойно, почти без хора. Legend (май беше Costa Costa заведението) също е хубав, но имаше доста народ. На тръгване ходихме и на Какудя - и той не е лош, с много широка пясъчна ивица. Страхотен плаж има на Урануполи, но не открихме възможност за слизане по суша и си останахме само с гледката отгоре.

Иначе други плажове от южната страна не харесах.
Неа Рода ми допадна като селце за отсядане, защото има всичко необходимо и е близо до Кумица.

За това лято сме избрали Алонисос, но ще е чак за началото на септември. Харесала съм и една къща на един пуст зелен хълм с хубава гледка към морето. Много се изкушавам да резервирам - с безплатно анулиране е и без предплащане до средата на август, но пък тогава трябва да се плати изцяло и още се чудя. А и ферито на Хеленик идва доста скъпо - 340 Е за трима + кола, а на Анес е 240 Е, но няма още разписание за лятото. Та така... мечтая си за пътуване, дано нещата се наредят по най-добрия начин.

# 337
  • Мнения: 11 073
Миленка_д,
да не е тази къщата? https://goo.gl/maps/EjmQ5EjwoRkbjZsx5

# 338
  • София
  • Мнения: 1 686
Не, но си на прав път Simple Smile. Тази много ми харесва и я бях резервирала през booking за юни 2019г. за смешна цена - около 370 Е за седмица. Но излязоха билетите за Крит и анулирах резервацията. А и исках да отидем четиримата, но синът ми не искаше такава почивка - той е тийнейджър и все му е скучно. Тази година я има само в airbnb на доста по-висока цена. Сега съм избрала друга в Исомата - на около 2 км. над Лефтос Гялос. Те са три редови къщи и около тях няма нищо друго.

# 339
  • Мнения: 11 073
Супер е тази, но е много изолирана. Като идеш, ще видиш. Даже не съм сигурна, че имаше асфалтов път до нея.
Другите не са ми познати, но сигурно ще ви е добре. Много харесвам Алонисос, дано и на вас ви допадне.
Там за разнообразие не бяхме в гората, а в центъра на Палея Алонисос, който е пешеходен и миниатюрен, та пак си беше спокойно.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 686
Мисля, че си права за асфалтовия път, но ние ще се с малък джип и не ми пречи. На мен ми се ходи баш на такова изолирано място, дето вечер звездите се виждат ярко, защото няма какво да ги заслепи отдолу. Дано само няма много комари, че понякога сериозно развалят идилията. Почти съм сигурна, че островът много ще ми допадне и няма нищо странно, че си избирам за първи най-спокойният и най-натуралният от трите най-известни Спорада. Не че не бих посетила и другите, но този го чувствам по-специален. Много ми се иска да видя и тюлен на живо, но досега не съм видяла и делфини.

# 341
  • Мнения: 11 073
Нямаше никакви комари по наше време (нямахме мрежи, то беше доста традиционна къща с дървени капаци).
Спорадите аз си ги подреждам така - Алонисос, Скиатос, Скопелос, с всички уговорки за големите различия между тях като популярност и особености на природата и развитието.

За тюлените и аз копнея, но нямаме късмет! Делфини на Алонисос ще видите почти задължително, ако се качите на екскурзионно корабче, а моя приятелка, която ходи по-скоро (миналата година), дори е виждала и просто така да си плуват край брега.

# 342
  • Мнения: 487
За съжаление ,не става ясно дали за неваксинираните няма да искат пак ПСР тест на влизане.

# 343
  • Мнения: 11 999
За съжаление ,не става ясно дали за неваксинираните ще искат пак ПСР тест на влизане.
ясно пише, че неваксинираните ще правят тест на границата. Кое не е ясно?

Делфини не съм виждала, но тюлен да. Или по - точно тюленът "на заплата" в Северна Евия.  Винаги се показвал, така каза лодкарят.

Планове за 2021 нямам. Ако се отвори път, резервацията ще е в последния момент и така.

# 344
  • Мнения: 487
За съжаление ,не става ясно дали за неваксинираните ще искат пак ПСР тест на влизане.
ясно пише, че неваксинираните ще правят тест на границата. Кое не е ясно?

Сирос,то е ясно ,че ще правят бърз тест на границата.Не е ясно дали остава изискването за ПСР тест направен 48часа преди влизане в Гърция.

Общи условия

Активация на акаунт