На море в Гърция 2020/2021

  • 61 382
  • 767
  •   1
Отговори

Анкета

Успяхте ли през 2020 да почивате в Гърция?

Опции:

# 315
  • Мнения: 856
Дали някъде има нещо като карта на Халкидики, която да указва кой плаж/бряг какъв е. Имам предвид ситен/едър пясък или камъни, плавен преход на дъното или стръмен наклон, платени чадъри или свободно плажуване.
В този сайт за всяко населено място и плаж пише по няколко изречение по темата.
https://www.feelgreece.com/bg/kassandra/destinations

# 316
  • София
  • Мнения: 1 637
На този сайт картата е много полезна, но за повече информация трябва да търсите на други места. Например тук или на горепосочения от Mur. Най-добре е като си изберете да питате за отзиви.

# 317
  • Мнения: 1 825
То всеки с мнението си. Аз вече 12 години живея там, чисто ми е.
София пък не ми харесва, депресира ме този град, само като видя огромните олющени панелки и до тях сътворението на архитекта "бурж ал кабат халифат" тип Дубай и ми иде не знам какво да направя.  Да не говорим, че едно летище като хората няма, тоалетните са ужасно мърляви, пък после за чистота говорим, ама хайде, ще приемем мнения и критики Simple Smile

# 318
  • София
  • Мнения: 11 942
Аз в Атина съм била 2 пъти - веднъж преди 16-17 години и втори път преди 2-3 години. Определено е по-добър град от родната София. Може би единственото предимство тук е повечето зеленина.

# 319
  • Мнения: 10 965
И нещо по темата. Дали някъде има нещо като карта на Халкидики, която да указва кой плаж/бряг какъв е. Имам предвид ситен/едър пясък или камъни, плавен преход на дъното или стръмен наклон, платени чадъри или свободно плажуване. Такива неща. Опитвам се на сателитните снимки на Гугъл мапс да се ориентирам, но от опит виждам, че това не е много точно.
...
Или май много искам, някой да е описал стотици километри бряг... Simple Smile
На Ситония със сигурност е описан в темата не всеки километър, а всеки метър, и ако си харесаш нещо, можеш да питаш тук за отзиви. За Касандра съм по-скептична, аз поне не я познавам толкова детайлно, но други съфорумки може да знаят.

# 320
  • София
  • Мнения: 2 835
Четохте ли това - Гърция иска въвеждане на имунизационни паспорти

https://haskovo.live/%d0%b3%d1%8a%d1%80%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d0%bf … 0%b7%d0%b0%d1%86/

# 321
  • Мнения: 1 825
Четохте ли това - Гърция иска въвеждане на имунизационни паспорти

https://haskovo.live/%d0%b3%d1%8a%d1%80%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d0%bf … 0%b7%d0%b0%d1%86/
Ето така изглежда сертификата, има и флашка към него за граничен контрол.

Не ме цитирайте, защото ще го изтрия след определено време Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 22:32 от H/I

# 322
  • София
  • Мнения: 17 144
Илит, ако я намериш тая къщичка, свиркай Simple Smile От 8-9 години я търся й аз безуспешно. Но при мен го има и ограничението да е близо, защото щерката не носи много на път.

# 323
  • софия
  • Мнения: 25 201
Другарки, има светлина в тунела (дано само да не е от насрещния влак) Simple Smile

Без паспорти за ваксинация за лятната почивка в Гърция
Цитат
„Гърция няма да изисква сертификат за ваксинация като задължително условие за влизане на туристи“, заяви министърът на туризма Харис Теохарис, цитиран от БНР.
Желаещите да влязат в Гърция, които не са ваксинирани, ще се тестват на границата с бързи тестове. А тези, които са ваксинирани, ще влизат свободно, уточни министър Теохарис.
В гръцкия туристически бранш има оптимизъм, че настоящата година ще е много по-добра от миналата.

# 324
  • Мнения: 10 965
Дай боже!
Ето и пълната информация за момента.
https://bnr.bg/post/101405160/na-pochivka-v-garcia-prez-latoto-b … at-za-vaksinirane

# 325
  • София
  • Мнения: 2 835
Ох, слава Богу!
Като си помисля, че предишни години по това време вече съм правила резервации, се чудя тази година кога ще е най-добре да го сторя. Вие как ще действате?

# 326
  • София
  • Мнения: 14 512
Ох, слава Богу!
Като си помисля, че предишни години по това време вече съм правила резервации, се чудя тази година кога ще е най-добре да го сторя. Вие как ще действате?
Аз ще резервирам този месец, но с възможност за безплатна анулация. Сигурна съм, че докато дойде време за море, ще има още десетина промени. В каква посока ще са, един господ знае.

# 327
  • Мнения: 10 965
Дори не се знае все още със сигурност докога ще продължи учебната година... това не касае всички пътуващи, де Simple Smile

# 328
  • софия
  • Мнения: 25 201
Как се "паркира" фери при 9 бофора на Кимолос. Страшни са тези хора.

# 329
  • Там където
  • Мнения: 777
Ох, само до преди 1 година по това време всичко беше уредено, предплатено и вече отпуските ми бяха заявени и одобрени:) Сега не знам и плануването на ваканция, което е едно от малкото ми удоволствия Simple Smile ми липсва. Не ми стигат Ковид изискванията (с ваксина,с тест, карантина и т.н.), ами и ММ полудя на стари години да си сменя на 360 градуса кариерното развитие и да започва работа  в чужбина.
За да не са спам моите словоизлияния - чудя се за Атон, не сме ходили в тази посока (освен за 1ч. до Уранополи, след Амулиани), ама не ми хареса Уранополи. Искам да имам варианти за близка и далечна дестинация. Далечната ще е Кефалония, която отложих миналата година.
 Нещо да кажете за Неа Рода и/или Йеронисос, които са на Атон, преди Уранополи? Хубави плажове наоколо?

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 16:17 от Qaki

Общи условия

Активация на акаунт