На море в Гърция 2020/2021

  • 61 842
  • 767
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 14 783
А не разбрах,  при влизане на границата трябва ли да показваме ПСР направен в България или там на място ще правят тестове? Щото ако тук трябва тест... 100лв на човек на влизане в Гърция, после 100лв на влизане в България, 200лв, ако сме трима - 600лв ... ОМГ Wink
Трябва да се покаже тест от България, разбира се. От миналата година е така. На границата отделно правят бързи тестове за тяхна сметка.

# 661
  • Мнения: 790
Какво има да се разбира Grinning Правите тест за антитела ако сте изкарали вируса и се вижда имате ли или нямате. Ако нямате, ПСР тест правите и влизате в държавата.
Предполагам, че ще има някаква валидност този тест. Дъщеря ми на 10 години изкара вируса през декември и има антитела, но дали с този документ ще можем да минем през юни не съм много убедена.

# 662
  • София
  • Мнения: 1 253
Какво има да се разбира Grinning Правите тест за антитела ако сте изкарали вируса и се вижда имате ли или нямате. Ако нямате, ПСР тест правите и влизате в държавата.
Предполагам, че ще има някаква валидност този тест. Дъщеря ми на 10 години изкара вируса през декември и има антитела, но дали с този документ ще можем да минем през юни не съм много убедена.

Е, няма да минете вероятно. Защото подозирам, че ще има изискване да се представи тест за антитела, направен примерно няколко дни преди пътуването, както е и с ПСР-ите в момента. Изобщо рибата още е доооста навътре в морето, та е раничко да се слага тигана Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 12 011
Аз вече имам първа доза ваксина, след 2 седмици ще е втората доза. Но и за ваксините още не се знае колко време ще предпазват.
Дано скоро се изяснят подробностите.

# 664
  • София
  • Мнения: 2 849
Аз вече имам първа доза ваксина, след 2 седмици ще е втората доза. Но и за ваксините още не се знае колко време ще предпазват.
Дано скоро се изяснят подробностите.

Е, поне за 6 месеца може да си сигурна. За лятото ще важат.

# 665
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Аз вече имам първа доза ваксина, след 2 седмици ще е втората доза. Но и за ваксините още не се знае колко време ще предпазват.
Дано скоро се изяснят подробностите.

До 12 месеца пазят и само срещу познатите в момента щамове-вариации....
като за африканският щам  ще трябва трета доза според Астра Зенека.

За нигейскиият най-опасен въобще не се знае пазят ли ваксините и с трета доза.


Края му не вижда и ще има ли спокойни  пътувания до Гърция преди юни.

# 666
  • Мнения: 1 825
Аз вече имам първа доза ваксина, след 2 седмици ще е втората доза. Но и за ваксините още не се знае колко време ще предпазват.
Дано скоро се изяснят подробностите.
Сезонни, като ваксините за грип са.

# 667
  • Мнения: 1 040
Я къде точно пише, че са сезонни ваксините?
И второ дават до 12 м.уж  антитела, но клиничните проучвания за 12 м няма.
Така,че ваксината ще върви пак с периодичен тест за антитела.
А да не говорим,че лекарите с антитела го караха по 2 пъти за няколко месеца.
Гърците няма да се откажат от ПСР със сигурност.

# 668
# 669
  • Мнения: 1 854
Мога ли да се посъветвам с вас за два хотела - единия на о-в Тасос (hotel Zoe), а другия на Халкидики (хотел Portes Beach). Моля ако някой ги е посещавал да даде отзиви. Вълнува ме основно дали има хубав плаж наблизо:)

# 670
  • Мнения: 11 196
И двата плажа са средна хубост. Според мен - посредствени, но аз към плаж съм доста претенциозна Simple Smile
Портес е на самия бряг, а другият хотел (за пръв път го чувам, но го гугълнах, на близкия до него плаж Трипити съм била иначе) е на 200-300 метра от морето, пресича се и главният път.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 3 960
Мога ли да се посъветвам с вас за два хотела - единия на о-в Тасос (hotel Zoe), а другия на Халкидики (хотел Portes Beach).  Вълнува ме основно дали има хубав плаж наблизо:)

Най - хубавия плаж на ТАСОС е м-у селцата Скала Потамия и Скала Панагия което е на отсрещната част на острова и където има около 150 хотелчета , къщи за гости , къмпинг - т.е. избор бол Simple Smile

# 672
  • Мнения: 805

Най - хубавия плаж на ТАСОС е м-у селцата Скала Потамия и Скала Панагия което е на отсрещната част на острова и където има около 150 хотелчета , къщи за гости , къмпинг - т.е. избор бол Simple Smile

Можете ли да препоръчате конкретен добър хотел в близост до този плаж?

# 673
  • Варна
  • Мнения: 3 960
Можете ли да препоръчате конкретен добър хотел в близост до този плаж?


Много е рисковано който и да е да ви препоръча нещо защото моите нужди и харесвания със сигурност не са като вашите и сетне има да споменавате я леля ми , я мама ми Sad
Simple Smile
Simple Smile

# 674
  • Мнения: 11 196
Fiona1,
повечето са от типа малки семейни хотели и вили. Ето в този сайт можете да разгледате около 150.
https://www.go-thassos.gr/about-thassos/places/skala-potamia

Във форума има и отделна тема за Тасос - не е много активна, но в предишни години са давани не една и две препоръки. Скала Потамия е най-популярният курорт на острова сред българите.

Общи условия

Активация на акаунт