На море в Гърция 2020/2021

  • 61 671
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 771
Към задължителния отрицателен пср тест и кю ар код за следващите 14 дни се прибавя и военен час в големите градове Атина - Солун   от 0.00 часът до 05.30 ч. -  никой няма прабо да пребивава извън дома освен служители на спец.слежби.
Това отдавна е написано...и то по-точно.

Пътуване между Каламата и Монемвасия:









# 76
  • София
  • Мнения: 15 232
Правя планове за следващото лято. Божа работа ще е какво ни чака тогава, но като знам, че други години по това време вече имам резервации за юни….. не мога да се стърпя. 😊
Заглеждам се в Милос и Кимолос. Има ли фери, което пътува всеки ден между тях и качва коли?

# 77
  • Мнения: 11 114
Горе-долу на всеки час има такъв. Ето тук можеш да следиш разписанието - сега е зимно, т.е. лятното е по-честичко. https://www.kimolos-link.gr/en/itineraries-osia-methodia.html

Билети не се продават предварително, но през натоварения летен сезон следобедните корабчета наобратно се пълнят с дневни екскурзианти и е добре да си запазиш място за кола от сутринта (а ако имате нощувки на Кимолос, което от сърце препоръчвам, просто можете да се върнете с по-ранен курс).

# 78
  • София
  • Мнения: 15 232
Плановете ми са повече от сурови все още. Но мисля да имаме няколко нощувки и на Кимолос.
Параход, четох твоите разкази и за двата острова. Не разбрах само - на Кимолос отседнахте ли? Или обиколихте за ден?

# 79
  • Мнения: 11 114
Не сме отсядали, защото не знаехме, че ще е нещото от Милос, което най-много ще ни хареса - всичко живо ходи за дей трип. Та и ние тръгнахме с тази нагласа, но се наложи да отидем повече пъти, опознаха ни на ферибота Simple Smile. Следващия път бих поостанала, много ми харесва забавеният каданс на тези миниатюрни островчета.

А Кимолос е наистина миниатюрен - да речем, една идея по-голям от познатия ти Елафонисос, но като архитектура и атмосфера е друго нещо. Ако човек не мечтае да се отдаде на пълен мързел и бездействие на плажа, 2-3 нощувки са предостатъчни. За споменатите дейности има мегдан на воля.

А иначе на Милос има много за гледане, просто на мен ми беше тегаво нивото на туристическо развитие, поне в частта около Адамас, Плака и Клима. На юг и на запад (ако сте с джип става на запад само, иначе с лодка) е друга бира.

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 02:10 от Параход

# 80
  • София
  • Мнения: 3 771
Правя планове за следващото лято. Божа работа ще е какво ни чака тогава, но като знам, че други години по това време вече имам резервации за юни….. не мога да се стърпя. 😊
Заглеждам се в Милос и Кимолос. Има ли фери, което пътува всеки ден между тях и качва коли?


Vivi, ние сме отсядали във Вятърната мелница на Кимолос.
Избрахме го заради невероятната гледка и всичко е близо.
https://goo.gl/maps/6Yc5n4Kw5dpA5SCm6
И няколко пъти на Милос.
Ако нещо те интересува съм насреща.

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 18:45 от Bled

# 81
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Би ти ви Новините 27 октомври:   Нови рестрикции в градовете с ниво на зараза 3   Атина и Солун!

Освен вечерният час от 0.00 часа до 05.30 часа се въвежда и задължително носене на маски на устата и носа и в леки автомобили - глобата е 120 евро за ненoсeне на маска  на лицето в автомобил!

# 82
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Не ви ли звучи прекалено рестриктивно?!
Прекаляват, за това хората стачкуват. Това си е точно налагане на новия световен ред, а много хора се смеят на това и не виждат какво се случва.

# 83
  • Мнения: 11 114
Маска в автомобил се носи, само ако пътуващите не са членове на едно семейство, т.е. возите колеги, случайни познати или таксиметров шофьор - клиент.
Не виждам нищо изненадващо в това - колата е тясно, климатизирано пространство, едно от най-рисковите възможни. Неслучайно и и ББ се изпозарази с половината кабинет в/около джипа.

Да, мерките наистина са доста рестриктивни, но такива са тенденциите във всички южноевропейски страни с ниска лична дисциплина и склонност към диктатури - Италия, Испания...

П.П. Горният пост съдържа елемент от теория на конспирацията, който няма никаква връзка с Гърция, темата и здравия разум по принцип. Моля, ако е възможно, потребителката да го коригира, за да не се налага да се докладва на мод.

# 84
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Нямам ли право да говоря какво мисля.Да, точно това е налагане на нов световен ред. И не съм само аз на това мнение, а голяма част от населението в световен мащаб. Ако се изтрие този пост, това ме лишава от правото ми да казвам свободно какво мисля! ниито всявам паника, нито убеждавам някой в това.
Тогава щом в автомобила ще се возят хора от различно домакинство и сложат маски, то ако единия е заразен нали ще пипа дръжките, таблото, седалките. То по-добре в автомобила да се возим по сами тогава. Не е ли така?

# 85
  • Мнения: 11 114
Имаш право, разбира се, но не е това подходящата тема - в "Клюкарник" има редица теми за коронавируса, в които можеш да се изявиш. Тази е за пътуване в Гърция.

И за да не съм и аз офтопик Simple Smile Конфликтът между Гърция и Турция за източното Средиземноморие се пренесе в гугъл мапс, като Турция си "открадна" Аморгос- http://en.protothema.gr/turkey-designates-greek-island-of-amorgo … h-a-mosque-on-it/
Остава загадка защо не са избрали някой от пограничните острови в Додеканезите, плискани от спорни териториални води, а точно този, който е на средата на морето!

Ето и няколко снимки от този малко коментиран в темата, но дълбоко впечатлил ме остров. Препоръчвам го горещо на всеки, който не се страхува от дивотия, слънце и вятър.
https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157658532637081

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 18:30 от Параход

# 86
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Имаш право, разбира се, но не е това подходящата тема - в "Клюкарник" има редица теми за коронавируса, в които можеш да се изявиш. Тази е за пътуване в Гърция.
Да , така е.Извинявам се! Спирам с това.
По принцип следя тази тема, за съжаление сигурно и на лято няма да посетим Гърция. С Турция ни се размина, но сигурно и с Гърция ще стане така. За съжаление... зависи на лято как ще бъде с мерките.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 3 947
ами имате право на мнение , и да не спазвате правилата също , ама я се сетете как се бяха изпокрили като мишки италианците пролета когато мряха като мухи.Сега се бунтуват и като ги подгонят катафалките пак ще се паникьосат и изпокрият.Никой не  показва мненията на такива дето смятат че ВЕЧЕ много закъсняхме с мерките.Ей богу предпочитам 1 - 2 години да не ходя на ресторант , на плаж в Гърция и Турция или на панаира в Сливен ама да оцелея.Имам още нещо да свърша в този свят , не ми се ходи в другия

# 88
  • София
  • Мнения: 15 232
435 евро за фериботи в първата половина на юли 2021г. по маршрута Атина-Милос-Сифнос-Атина за трима + кола обичайна цена ли е?
Най-икономичните места съм избрала. Във ferryhopper гледам.
Да се надявам ли на промоционални цени? И ако да - кога да започна да се оглеждам?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 247
435 евро за фериботи в първата половина на юли 2021г. по маршрута Атина-Милос-Сифнос-Атина за трима + кола обичайна цена ли е?
Най-икономичните места съм избрала. Във ferryhopper гледам.
Да се надявам ли на промоционални цени? И ако да - кога да започна да се оглеждам?


Мисля че е ок. Ние тази година по маршрута Пирея-Сифнос-Санторини-Пирея платихме около 360 евро за двама с голяма кола. И то за всяка отсечка купувах отделно билетите, економи навсякъде

Общи условия

Активация на акаунт