Клиника Адела Фертилити - есенна тема на надеждата 12

  • 35 533
  • 724
  •   1
Отговори
# 270
  • гр. София
  • Мнения: 564
Блинг, благодаря ти! Не се сетих за тази страна на нещата!
Пих Примолут преди три седмици за предизвикване на цикъл. По-гадно хапче не съм пила! През цялото време бях нервна, подута и леко ми се виеше свят. За капак изобщо не можех да пуша! Не ми стигаше въздух като бях с цигара, което още повече изнервяше нещата. Всъщност нищо сериозно освен че бях в зверски предменструален синдром😁
ПС: Пуша по кутия за три-четири дни.

# 271
  • Мнения: 16 876
Още един глас за хистеро при Калчев.

# 272
  • Мнения: 9
signora_tina, на мен ми беше изписан Примолут Нор през март за изчистване на полип, месец отлагах да го пия, след като прочетох листовката, но в последствие го започнах и го пих 20 дни - нямах никакви странични ефекти. Не знам колко имаше ефект за полипа - на прегледа през месец май уж не се виждаше такъв, а към момента пак се е появил. Успех!

# 273
  • Мнения: 269
Неделни размисли са ме обзели и на вас ще си ги излея. Simple Smile Втори ден на цикъл съм, утре (трети ден) мисля да се паркирам в клиниката и да се пробвам да мина при док на преглед. От една страна да поговорим, от друга, евентуаааално да стартираме спонтанен цикъл. Мъжът ми смята, че по-добре да си пуснем документите за нова заповед, но на мен никак не ми се губи време и затова реших да действам. То заповедта не се губи, въпросът е док какво ще каже във връзка с това - ще ме огрее ли със заповед на спонтанен или няма да ме огрее. Ако каже, че не може, то поне да не губя този месец и направо да си го финансираме сами и да стискам зъби и палци да стане. Хора, това с инжекциите не ми понесе добре. Не искам отново да минавам през него. Дето се вика, пункция мога да преживея пак да се прави, но с тия хормони втори път не ща. Ще кажете - ама със стимулация ще имаш повече шанс и ще си замразиш за следващ опит. Добре, като извадихме 10 яйца лятото, пък накрая имаше ембриони сал за 2 трансфера, кел файда.. И някак, не знам дали си внушавам, ама, Бога ми, не може да си форсираш тялото така, че да изкара дузина яйцеклетки наведнъж и да очакваш, че всички те ще са качествени. Ето, при мен ембрионите не бяха топ и го отдавам отчасти и на това. Поне така го усещам. Та мисля да отида утре и да обсъдя с док всичко това. Дано, дано успеем да се видим поне за 5 минути. Тези неща са толкова важни, а всеки път е такова препускане и времето е толкова малко, че отсега ми е свито сърцето.

И един въпрос: Нещо ми се върти, че не трябва да пускам хормони сутринта, щото Цвети по телефона ми каза, че ако съм на спонтанен, чак по-натам ще им трябвам за преглед. Или утре сутринта рано да отида и да разбера на място, че вече почвам да се обърквам..

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 13:37 от Monica_Geller

# 274
  • Мнения: 179
Здравейте,при плазмотерапия на ендометриум преди трансфер,на кой ден от цикъла трябва да се направи,подготовка има ли предварително,болка ?

# 275
  • Мнения: 5 896
Моника, пробвай се. Но утре точно няма да ти се зарадват особено, ако не си ги предупредила. Отиди сутринта и говори с Цвети или Мира дали има шанс да видиш док следобед като вече е по-спокойно. Хормони винаги се пускат на 2-3 ден. На ЕЦ обикновено няма преглед, но в случая на теб ти трябва консултация.
Щом си го решила и имате финансите действай. Аз съм голям привърженик на ЕЦ, но за съжаление чист ЕЦ не е опция за мен заради хормоните ми. И това допълнително оскъпява по принцип скъпата процедура. В твоя случай според мен е нужна стимулация, защото е видимо, че МФ е проблемът. Няма смисъл да дълбаеш в твоето качество предвид, че имаш хубави показатели. Но в крайна сметка парите са си твои, ако не са ти проблем и док се навие, действай

# 276
  • Мнения: 269
Амиии, миналата седмица Цвети като ми звънна за отрицателния резултат, я предупредих, че като ми дойде, ще ги тормозя. Simple Smile Но знам, че понеделниците са ужас, та ще гледам да съм деликатно ненатрапчива. Да, сега ти ми припомни за хормоните, че са необходими, а прегледът не е нужен. Което значи, че ще ида в ранни зори да ме боцнат и ще отида в някое кафе да работя и ще се появя пак в следобедните часове, ще попитам кога е най-удобно. Всичко ще зависи от това какво ми каже Калчев.
А относно финансите.. не бих казала, че е супер моментът да се разделя с няколко хиляди, но да кажем, че ми е приоритет за момента и еднократно ще бъде възможно. Аз и имам особеното усещане, че ако подходим като първия път, ама стъпка по стъпка да е същото, ще има добър изход. А човек трябва най-вече на интуицията си да се довери според мен.. Благодаря за съветите!

# 277
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте момичета, при проблем с микробиологията, на кого да се обадя, аз съм при др. Македонова?

# 278
  • Мнения: 5 896
Ако е правена в клиниката те ще ти се обадят с назначено лечение. Ако е на друго място- изпрати я на мейла и де обади на Цвети или Мира.

# 279
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Ако е правена в клиниката те ще ти се обадят с назначено лечение. Ако е на друго място- изпрати я на мейла и де обади на Цвети или Мира.
Благодаря Bling, в клиниката е правена, след колко време горе-долу се обаждат?

# 280
  • Мнения: 5 896
Когато имат възможност да ги прегледат. Трябва скоро да ти се обадят.

# 281
  • Мнения: 269
Здравейтееее,
да докладвам: дадох хормони в ранни зори и говорих с Цвети, че искам среща с док за 5 минути, тя обеща да ми звънне като има яснота и изчаках долу. След час и нещо обаче ми се обади, че няма никакъв шанс за днес, то клиниката наистина беше пълна, та си тръгнах. Обеща да ми звъннат във връзка с хормоните и да обсъдим какво правим като дойде време. То идеята беше да решим ДАЛИ го правим този месец и как, но нямам избор и ще чакам пролука за среща с док. Така или иначе хормоните днес ги пуснах самоинициативно.

Скрит текст:
Да ви призная, липсват ми прегледите в Малинов. Как ми обясняваше, как чертаеше, как всичките ми (дори незначителни) въпроси бяха отговаряни и обяснявани. Нищо, че пак се чакаше. Чертаехме плана за действие заедно. Сега ми е трудно дори да стигна до него за коментар за неуспешния опит. В момента плана си го чертая сама, консултирайки се с вас, и се надявам той просто да го потвърди. Разбирам, че няма как да е същото с такъв наплив от пациенти, но нещо трябва да направят скоро в организацията, защото иначе нещата ще залитнат в много кофти посока, така мисля.

# 282
  • Мнения: 5 896
Моника, днес просто не си нацелила ден. Док май е на операции и го няма следобед. Така че малшанс. Така или иначе за теб не е фатално, ако тръгвате да правите ЕЦ. Имате още много дни, в които да решите.
Иначе разговорите са възможни, както преди. Но предимно следобед, а не сутрин между пункциите. Просто си трябва упоритост и точен подход в молбата да си изискаш среща Sunglasses

# 283
  • Мнения: 3 904
Моника, разбирам те, макар и да не нося същите спомени от Малинов. Стискам палци да се наредят звездите за успех, каквото и да значи това за вас.

Пеони, благодаря, че питаш. Ние сме в криза на всичко, та нещата не са ок. Аз не мога да се оттърва от нишата, съотвено номер 2 отива на кукуво лято. Док не може да измисли какво да ме прави... Бракът ми и тая корона няма да я коментирам даже колко зле ни се отразява...

В този ред на мисли ми липсва Теди. Сега се чувствам все едно не знам какво прося като се обадя Sad

# 284
  • Мнения: 269
Обадиха ми се сега от клиниката - новата акушерка се казва Таня и е много мила. Каза, че док е погледнал хормоните от сутринта и ме вика на 2.11 само за хормони и после на 3.11 за хормони и преглед. Понеже в този момент бях на служебна онлайн среща, само приех информацията и нямах възможност да обясня, че имаме такава и такава уговорка.. Добре де, поне една лепяща бележка не може ли да сложат на досието ми, хем го извадиха и го сложиха най-отгоре. Че искам да обсъдя процеса с док ПРЕДИ да започнем и че съм пуснала хормони просто за всеки случай. Сега излиза, че директно си правим самофинансиран спонтанен цикъл и изобщо няма и да обсъдим съдействие от тяхна страна за заповед от фонда. Ех, значииииии. Сега какво, да звъня пак и пак и като някаква нахалница да настоявам за среща? За протокола, винаги съм безкрайно любезна и звъня в краен случай, за да не спамя и без това натоварените акушерки. Това препредаване на информацията е много слабо звено, а всеки път се старая да кажа максимално ясно всяко нещо, което е важно за мен като пациент.

Мрън.

Общи условия

Активация на акаунт