Странна ситуация с приятел

  • 9 091
  • 240
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 24 839

Имаш право да го кажеш, ако бъдеш попитана. Там е разликата. В противен слуай очаквай да ти се отговори по същия начин, в зависимост от възпитанието на отсрещния.

Някой може и така да постави на място нетактичния, че повече и да не гъкне. Примерно.

Непоисканите мнения е добре да задържим за себе си, колкото и да ни написа отвътре да сме последна инстанция. Знам, че удържането е трудно.

Ами, тук всички се броим за попитани и мненията ни са поискани от авторката.
Нали това е целта на форума- някой има проблем и търси мнения, за да го реши.

Така че, не намирам причина за всичките нравоучения, които изписа.

# 211
  • Мнения: 859

Имаш право да го кажеш, ако бъдеш попитана. Там е разликата. В противен слуай очаквай да ти се отговори по същия начин, в зависимост от възпитанието на отсрещния.

Някой може и така да постави на място нетактичния, че повече и да не гъкне. Примерно.

Непоисканите мнения е добре да задържим за себе си, колкото и да ни написа отвътре да сме последна инстанция. Знам, че удържането е трудно.

Ами, тук всички се броим за попитани и мненията ни са поискани от авторката.
Нали това е целта на форума- някой има проблем и търси мнения, за да го реши.

Така че, не намирам причина за всичките нравоучения, които изписа.

Защото не ни питаха това. Просто някои се хванахте за външността на госпожата. Авторката или не успя да се изкаже правилно, или под влияние на емоции не го написа правилно. По конкретния казус всъщност тя е права - наела е онези двамата, за да работят, не да я въвличат в сериала си. Никой не смята, че тя завижда на другата, иска ѝ мъжа и прочие, както пък други допуснаха. Мъже - под път и над път.
И аз най-умерено и цивилизовано предложих един сериозен разговор с жената, а ако това не помогне - пътя и толкова. Има хора, които не се усещат, че прекаляват, има и невъзпитани, така е. Във всеки колектив има такива дразнители. Ако не им се обърне внимание - ще си продължат. Има и патологични ревнивци, които ревнуват и от сянката си. Да се оправят.
Спирам, че диалогът не зави в хубава посока, а темата все пак не е личен чат на 2-3-ма души.
Колкото до злостни коментари към мен през годините - да, обиждала съм се, сега си имам правило "3 пъти" - първо се правя, че не съм чула добре, после хвърлям един хубав поглед на нахалника и ако и това не помогне - поставям на място. Ако съм попитала за мнение - съм готова да чуя всичко и не се обиждам.

# 212
  • Мнения: 12 883
Не разбирам защо някой  трябва да се почувства лично обиден от простото описание на някого си. Всеки човек така или иначе има външен вид, няма как да минем без него, освен ако не сме призраци. Просто описание.

# 213
  • Мнения: 3 792
Аз приказка с всички имам, нали се сещате, че искам не искам, избор нямам, трябва да комуникирам с тях. Но нея я чувствах по-близка, преди тази случка сме излизали, още преди да започнат работа. На мрънканията и за килограми и предлагах да идва с мен на фитнес, казах и аз какъв режим спазвам, опитах се да имам нормални отношения с нея заради приятеля ми. Мислех, че е разбрала, че между мен и него няма нищо повече от приятелски отношения, заради това ми дойде като гръм, че стана всичко това.
ПС: Няма свободни стаи в хотела, всичко е резервирано, няма и с кой да се сменя, всеки си е решил с кой/коя да дели стая и е още по-детско да ходя да разделям хората, заради нечии изпълнения. Не говорим само за моя комфорт, а и за останалите.

Ама ти сега началник ли си там или лукова глава? Как така си началник, а на тиймбилдинг ще спиш в една стая с работничка в цех? Че и предвид историята, която вече сте натрупали.

Вече съм сигурна, че проблемът не е в жената, каквато и да е тя, нито в бившото другарче, проблемът е изцяло в тебе. Не умееш да се държиш на положението, което позицията ти изисква и не умееш да създаваш и спазваш граници. Или трябва бързо да се научиш, или ще трупаш негативи не само емоционални, но и на професионално ниво също.
Като си стигнала определено ниво в професията си, би следвало да контактуваш и поддържаш отношения с хора около и дори над твоето ниво. Да се сдружаваш с работници от фабриката, да се месиш в отношенията им и да създавате интриги, да ви разнасят из цялата фирма е лошо за теб и те прави да изглеждаш некомпетентна и недорасла. Олекваш и пред тях и пред по-висшестоящите. Определено в един момент ще се окаже спънка в професионалното ти развитие, ако имаш шанс за такова разбира се.

Също лошо впечатление правят лично за мен изказванията ти за тази жена. Ти като си млада, красива, на ръководна позиция и с кариера такива хора въобще не би трябвало да ги забелязваш. Че аз на работниците в нашите фабрики и имената им не знам камо ли кой с кого и какво прави. Нито пък ще ми хрумне да се интересувам. Подбирай си средата искам да кажа с две думи.

# 214
  • Мнения: X
То по тази логика трябва да изхвърля от близкото си обкръжение всеки, който си загуби работата, докато не намери нова на същото ниво.
Това мнение ми напомни една девойка с образование и претенции, с която сме на един етаж. Като говори с чистачките и човека по поддръжката, все едно общува с някакви боклуци - едно такова, снизходителничко, ох, вие сте малко простовати, ама хайде да ви кажа...

# 215
  • Мнения: 859
Такива са ми "любими"! Висша класа са, но само в собствените си очи. Искрено презрение и съжаление ми вдъхват.
Нищо чудно няма подчинен и началник да са приятели, да се познават отдавна и не виждам защо НОРМАЛНИ хора да нямат и по-близки отношения. Извън работното място, обаче. На работа се работи. И в това е проблемът - че ревнивата госпожа очевидно не разбира за какво са я наели или не ѝ се работи много.

# 216
  • Мнения: 5 832
Като говори с чистачките и човека по поддръжката, все едно общува с някакви боклуци - едно такова, снизходителничко, ох, вие сте малко простовати, ама хайде да ви кажа...
Случвало ми се е, но бях в ролята на чистачката. Оказа се, че съм с доста по-сериозно образование от госпожа кифлата, която явно просто не допускаше, че човек с акъла си може да работи това за 3 месеца през лятото.

# 217
  • Мнения: 24 467
Някои хора продължават да твърдят за ревност и глупости, направо се отчайвам вече. Съжалявам, но имам някакво самочувствие с тези писаници няма да се бутне. Но за мен си остава загадка какво е намерил в нея, понеже познавам и други негови бивши, били са на негова възраст, нормални жени. Всъщност знам, но ще си замълча, че отново ще получа някакво обвинение.

Понеже и хората се отчаяха да четат описания на непозната жена, както и твърдения на друга за самата нея.
Темата пак зацикли така и е нужно освежаване с нови идеи и факти. Описанията са за Йовков. Ама на него му отдават добре.

Не бе, на никой не му дреме какво изпитва авторката към детското приятелче. Маниерът на споделяне е гнусен. Иначе онази госпоДжа може наистина да е дебела и грозна, но това не влиза в работата на авторката като арбитър на техните отношения. Че и е назначила тази грозна, оплакваща се дебела "баба" на 46. Ужас, страшно падение!
Демек, за неразбралите иронията – авторката силно не знае какво става и е леко аут оф спейс. Когато не умееш да поставяш граници, проблемът не е в "атакуващите" те, а в теб.
Още от първа страница и първи пост дори.
То какво ли не има из този подфорум. Последните години, за жалост, поизчерпани пързалки; хора с идеята уж да го правят интересен, но не с добър художествен похват и нужната култура да го направят; плоски хвалби на непознати, които не интересуват никого и никой не се кани да ги проверява - не се получава така. Освен да се покодоши човек, друго не остава.
Има хора с истински проблеми и тук - темите им си личат. Понякога минавам на лични в такива теми, защото хората се нуждаят наистина от помощ, не от безконечно обсъждане на нечий чужд външен вид или душевна характеристика, обиди, плюене, правени по най-груб и дилетантски начин и напълно неотносими към питанията и темите.

# 218
  • Мнения: 5 300
Темата е излишна вече, днес госпожата е на работа, а бившият ми приятел вече не ми говори, като казвам не ми говори не ми каза и добро утро, та ще има вече мир и любов. Simple Smile

# 219
  • Мнения: X
Като говори с чистачките и човека по поддръжката, все едно общува с някакви боклуци - едно такова, снизходителничко, ох, вие сте малко простовати, ама хайде да ви кажа...
Случвало ми се е, но бях в ролята на чистачката. Оказа се, че съм с доста по-сериозно образование от госпожа кифлата, която явно просто не допускаше, че човек с акъла си може да работи това за 3 месеца през лятото.
Основната причина да не работя като чистачка сутрините и после целият ден да ми е свободен е, че се плаща смешно малко и всякакви надувки си изкарват комплекса за незначителност върху теб.

# 220
  • Мнения: 5 832
Като говори с чистачките и човека по поддръжката, все едно общува с някакви боклуци - едно такова, снизходителничко, ох, вие сте малко простовати, ама хайде да ви кажа...
Случвало ми се е, но бях в ролята на чистачката. Оказа се, че съм с доста по-сериозно образование от госпожа кифлата, която явно просто не допускаше, че човек с акъла си може да работи това за 3 месеца през лятото.
Основната причина да не работя като чистачка сутрините и после целият ден да ми е свободен е, че се плаща смешно малко и всякакви такива си го изкарват на теб.
Аз го работех това през летния сезон, защото плащаха много добре и колективът беше уникален. Най-тежката работа, която съм работила, но така не съм се смяла никога. А хора, които търсят върху кого да си избият комплексите, има във всички сфери.

# 221
  • Мнения: 128
 Аз не разбрах какъв е този тиймбилдинг за ,,бърсачите на кутии",ако разбрах правилно професията на двойката,че и с нощувки.Богата фирма ,явно.
 По темата,ако мъжа ми хукне на бира ,докато аз съм с болно дете,независимо дали е на 6 или 16,няма  да съм щастлива,изобщо.

# 222
  • Мнения: 5 832
По темата,ако мъжа ми хукне на бира ,докато аз съм с болно дете,независимо дали е на 6 или 16,няма  да съм щастлива,изобщо.
Първо - детето хич не е дете вече, та чак майка му да му седи до задника. Второ - нито едно от тези три деца не е негово, колкото и грубо да ви звучи, това е истината. Трето - той не ѝ е мъж, а някво гадже. И четвъртото и най-важното - тази го държи на толкова къс синджир, че ако бях на негово място и аз щях да скъсам синджира, ако ще къщата да гори. Пето - и двамата са един дол дренки. Тя е истерична комплексирана жена около 50-те, която явно няма трезва преценка и си ражда от всяко гадже. Той от своя страна е някакъв шушляк, който се е набил при нея, за да си дели сметките и реве като госпожица колко е гадна приятелката му.

# 223
  • Мнения: 1 732
Никой от тримата в картинката не е в час. "Бабата" е комплексирана и не иска да изпусне агнешкото. "Дамата с бизнеса" и тя нещо не е в час като й се вижда обкръжението и тя избива някакви комплекси и съска злобно, ама не осъзнава, че и нея я чака някой да я нарича застаряваща бабичка. А мъжа какво да кажа за него, набелязал си е вървежната дама, ама не може да я докопа и се е преимирил с каквото има, но въпреки всичко е оставил открехната врата, ако случайно приятелката реши друго, веднага ще зареже всичко и ще хукне след нея.

# 224
  • Мнения: 3 792
Такива са ми "любими"! Висша класа са, но само в собствените си очи. Искрено презрение и съжаление ми вдъхват.
Нищо чудно няма подчинен и началник да са приятели, да се познават отдавна и не виждам защо НОРМАЛНИ хора да нямат и по-близки отношения. Извън работното място, обаче. На работа се работи. И в това е проблемът - че ревнивата госпожа очевидно не разбира за какво са я наели или не ѝ се работи много.

Мен ли съжаляваш не разбрах? Няма нужда, спести си съжаленията за някой нуждаещ се от тях.

Много ясно, че не разбираш за какво говоря и не виждаш защо адвокатът на фирмата например няма как да дружи с чистачката. Аз и не се стремя да те убеждавам, защото изобщо не ме интересува какво е твоето мнение.

Постът ми беше изцяло адресиран към авторката, която съм сигурна, че по един или друг начин ще разбере за какво говоря. Това, разбира се, ако си запази ръководната позиция и реши да се катери нагоре по стълбата.

Общи условия

Активация на акаунт