Странна ситуация с приятел

  • 9 082
  • 240
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12 810
Темата е излишна вече, днес госпожата е на работа, а бившият ми приятел вече не ми говори, като казвам не ми говори не ми каза и добро утро, та ще има вече мир и любов. Simple Smile
Жалко, че ви се развали приятелството само заради доброто ти сърце да вземеш закъсал приятел, та и гаджето му на работа. Хайде ми кажи какво тогава е истинското приятелство.
Ако знаеше предварително, че така ще стане, щеше ли да ги вземеш при теб?

# 226
  • Мнения: 859
Такива са ми "любими"! Висша класа са, но само в собствените си очи. Искрено презрение и съжаление ми вдъхват.
Нищо чудно няма подчинен и началник да са приятели, да се познават отдавна и не виждам защо НОРМАЛНИ хора да нямат и по-близки отношения. Извън работното място, обаче. На работа се работи. И в това е проблемът - че ревнивата госпожа очевидно не разбира за какво са я наели или не ѝ се работи много.

Мен ли съжаляваш не разбрах? Няма нужда, спести си съжаленията за някой нуждаещ се от тях.

Много ясно, че не разбираш за какво говоря и не виждаш защо адвокатът на фирмата например няма как да дружи с чистачката. Аз и не се стремя да те убеждавам, защото изобщо не ме интересува какво е твоето мнение.

Постът ми беше изцяло адресиран към авторката, която съм сигурна, че по един или друг начин ще разбере за какво говоря. Това, разбира се, ако си запази ръководната позиция и реши да се катери нагоре по стълбата.

И от заядливи включвания няма нужда. И аз не се интересувам от високомерни хора като теб, не се ласкай, заядливке/заядливецо! Не беше в отговор на твой коментар.

Широкоскроените и наистина интелигентни хора могат да общуват с всички, без оглед на социалном и материално положение. Другите са за смях, но нека си вярват, че са нещо повече.

Животът е колело и нищо не ти е гарантирано. Днес си шефче, утре може презряната работа на чистачката (без която фирмата ще затъне в боклуци, обаче) да ти се вижда най-прекрасната.

Дано го разбереш!

# 227
  • Мнения: 3 778
Оххх, безсмислено е да се говори с теб. Че и май ме прокълна, добре че не съм суеверна Grinning

Естествено, че коментарът ти беше към мен. Не че ще ми накриви шапката. Аз чистачка няма как да стана, повярвай ми. Никога не съм била, няма и да бъда.
 Фокусът на изказването ми беше в посока как подобните трябва да общуват с подобни. Защото иначе се попада в неприятни ситуации като тази на авторката. Когато се сближаваш с нискоинтелигентни хора, а ти не си такъв, рискът да пострадаш по някакъв начин е голям. Ако се сближаваш с хора, които имат капацитет и особено амбиции, но по някаква причина не успяват да ги реализират и стоят на ниска позиция, пак е опасно.

Ако е в личния живот само боли, но можеш да си направиш професионално харакири, ако не подбираш с кого контактуваш на работа.
Та така, аз чистачките само ги поздравявам като минавам. Друго нямам какво да им кажа Grinning

# 228
  • Мнения: 859
Оххх, безсмислено е да се говори с теб. Че и май ме прокълна, добре че не съм суеверна Grinning

Естествено, че коментарът ти беше към мен. Не че ще ми накриви шапката. Аз чистачка няма как да стана, повярвай ми. Никога не съм била, няма и да бъда.
 Фокусът на изказването ми беше в посока как подобните трябва да общуват с подобни. Защото иначе се попада в неприятни ситуации като тази на авторката. Когато се сближаваш с нискоинтелигентни хора, а ти не си такъв, рискът да пострадаш по някакъв начин е голям. Ако се сближаваш с хора, които имат капацитет и особено амбиции, но по някаква причина не успяват да ги реализират и стоят на ниска позиция, пак е опасно.

Ако е в личния живот само боли, но можеш да си направиш професионално харакири, ако не подбираш с кого контактуваш на работа.
Та така, аз чистачките само ги поздравявам като минавам. Друго нямам какво да им кажа Grinning


Никой не те е проклел и не се ласкай.
Явно жиееш за това какво ще кажат хората и много те е страх някой важен да не те види и коментира. Много хора са така и не си уникален случай.
Желая ти професионален върход и прекрасна кариера.
Не знам кой какво харакири си прави, но пък с някои хора наистина е по-добре да не се сблъсква човек. Чувстваш се омърсен някак.
До човешки качества опира всичко накрая.
Започвам много проблеми в обществото ни да си обяснявам.. Не е добре работата...

# 229
  • Мнения: 107
То темата стана по-голям филм от самия казус... Първо; майка си ли търси тоя шушляк при тая? С 3 деца? Второ; толкова ли няма мъже на нейния акъл, опит и въбще живот, че се хванала с някакъв сополанко? Трето; защо въобще се спряга в едно изречение приятелство и служебно положение? Моят съвет е да не се занимаваш с тях. Намери си по-нормално обкръжение. Останаллото са филми. Кой какво казал, що казал, съжалил, се заял... Гледай си работата и щастието и това е. А оная ако продължава с истериите... Доколкото разбрах, си на ръководна длъжност. Последно предупреждение и ако продължи и тогава направо секирата. А що се отнася до безмисления спор за класовото разделение и кой с кой не трябвало да общува, снобите и първенютата да вземат да пият една студена вода, да не кажа нящо по-грубо, предвид омразата ми към този тип хора.

# 230
  • Мнения: 859
То темата стана по-голям филм от самия казус... Първо; майка си ли търси тоя шушляк при тая? С 3 деца? Второ; толкова ли няма мъже на нейния акъл, опит и въбще живот, че се хванала с някакъв сополанко? Трето; защо въобще се спряга в едно изречение приятелство и служебно положение? Моят съвет е да не се занимаваш с тях. Намери си по-нормално обкръжение. Останаллото са филми. Кой какво казал, що казал, съжалил, се заял... Гледай си работата и щастието и това е. А оная ако продължава с истериите... Доколкото разбрах, си на ръководна длъжност. Последно предупреждение и ако продължи и тогава направо секирата. А що се отнася до безмисления спор за класовото разделение и кой с кой не трябвало да общува, снобите и първенютата да вземат да пият една студена вода, да не кажа нящо по-грубо, предвид омразата ми към този тип хора.

Е, ти сега искаш да отнемеш на парвенюто едничката радост в този живот... Недей така! Ако не се изфука публично как е най- и има от всичко, то как ще разберат всички (нищо, че това никого не вълнува, всъщност). И ако не повярва, че му завиждат и затова не го искат наоколо, как ще се изкара най-изключителен (а просто няма лични качества за това). Нека се радват на измислени постижения и значимост, друго няма и да разбере. Не става само с "ядене", и акъл се иска, уви.

Авторката вече едва ли ще се реши да помага на познати, а има хора, които наистина биха оценили жеста и ще работят здраво. Ето, това е най-тъжното. Не знае следващите какво биха ѝ спретнали..

# 231
  • Мнения: 6 622
Някои хора продължават да твърдят за ревност и глупости, направо се отчайвам вече. Съжалявам, но имам някакво самочувствие с тези писаници няма да се бутне. Но за мен си остава загадка какво е намерил в нея, понеже познавам и други негови бивши, били са на негова възраст, нормални жени. Всъщност знам, но ще си замълча, че отново ще получа някакво обвинение.
И какво е намерил в нея? Извън очевидното - секс без риск от бременност.
Честно казано, удобна му е в момента, за да си делят разходите, това по негови думи. А и другото е, че като започне да говори за раздяла се започват театри със сълзи, самоубийства и т. н. Много пъти ми е искал съвет, но отказвам да му дам, защото не мисля, че е моя работа.
Така.... Това още повече потвърждава мнението ми, че въпросният "мъж" те харесва и само чака намигане за да нарита бабата. Също така, че е създание без никакво самоуважение риешто дъното. Аз подобен типаж не бих държала да ми е приятел.
В случая бих се сърдила главно на него.

# 232
  • София
  • Мнения: 13 284
За общуването началник-подчинен и за това дали някоя би станала чистачка искам да вметна, че жената, която чисти кантората ни, е бивша детска учителка. Ясно е какви са пенсиите у нас. Тази жена в началото на професионалния си път на млад учител е учила мен и брата на съпруга ми, а след това 2 от четирите ни деца и сина на девера. По горната логика сега, понеже ние сме шефове и юристи, трябва да се държим като с нищожество с жената, която ни е научила някои от основните неща в живота и сме това, което сме сега, благодарение на нея, защото в момента е чистачка и наша подчинена. Няма начин. Тя е като част от семейството ни.
Имаме познат, който беше изпълнителен директор на голямо предприятие, но реши да избяга от офисите и днес е шофьор. Познаваме и един известен оператор в телевизията, който сега е козар. Но и много "големи клечки", които не стават за чеп за зеле, та затова отдавна не съдя за някого по професията му (в момента). Познавам и подлизурковци, които подценяват ниско стоящите в служебната йерархия, но готови да се правят на приятели с висшестоящи.
Знам, че съм леко извън темата, но на последните страници се коментира и това, а пък героите в драмата също са в позиция шеф-подчинени.

# 233
  • Мнения: 845
Оххх, безсмислено е да се говори с теб. Че и май ме прокълна, добре че не съм суеверна Grinning

Естествено, че коментарът ти беше към мен. Не че ще ми накриви шапката. Аз чистачка няма как да стана, повярвай ми. Никога не съм била, няма и да бъда.
 Фокусът на изказването ми беше в посока как подобните трябва да общуват с подобни. Защото иначе се попада в неприятни ситуации като тази на авторката. Когато се сближаваш с нискоинтелигентни хора, а ти не си такъв, рискът да пострадаш по някакъв начин е голям. Ако се сближаваш с хора, които имат капацитет и особено амбиции, но по някаква причина не успяват да ги реализират и стоят на ниска позиция, пак е опасно.

Ако е в личния живот само боли, но можеш да си направиш професионално харакири, ако не подбираш с кого контактуваш на работа.
Та така, аз чистачките само ги поздравявам като минавам. Друго нямам какво да им кажа Grinning


Никой не те е проклел и не се ласкай.
Явно жиееш за това какво ще кажат хората и много те е страх някой важен да не те види и коментира. Много хора са така и не си уникален случай.
Желая ти професионален върход и прекрасна кариера.
Не знам кой какво харакири си прави, но пък с някои хора наистина е по-добре да не се сблъсква човек. Чувстваш се омърсен някак.
До човешки качества опира всичко накрая.
Започвам много проблеми в обществото ни да си обяснявам.. Не е добре работата...
Babri е в Канада/САЩ. Там нещата са други, там се разделят на класи.
Докато тук лесно можеш да изпаднеш. Пример Ренета Инджова.

# 234
  • София
  • Мнения: 13 284
Интелектът и/или комплексите не зависят от местоположението.

# 235
  • Paris, France
  • Мнения: 14 069
В САЩ и Канада също лесно може да се изпадне  Колкото и да са им класови обществата, там класовата мобилност е по-лесно и постижима.

А как е изпаднала Ренета Инджова?

# 236
  • Мнения: 2 929
По повод на цялата тази драма мога да кажа само едно: С приятели и роднини бизнес не се прави!

# 237
  • София
  • Мнения: 19 253
Идва ми една мисъл наум:
вермилиън може да смята мъжа само за приятел, но той не е изключено да има предвид нещо повече. И тогава лелята може да се окаже много мъдра, особено предвид страховете си.

# 238
  • Мнения: 102
Ами не ме вълнува личния им живот, но ставам свидетел, не съм се вълнувала и кога се е прибрал тя реши да ми оповести, че и чорапите къде си е хвърлил. Нямам никакви дори симпатии към него като нещо повече от приятел. А и за фейсбук не ме интересува, то само ми излиза в новините. Но пък си е смешно за 24 часа беше обвързана, необвързана и сложно е. Отделно като сме излизали тримата знам доста подробности, които тя сама споделя, нито съм питала нито нищо. За вас не знам, но за мен това не е нормално поведение на 46 годишна жена, на 15 годишна пикла повече би отивало. Споделям тук и малко клюкарски, защото не бих си позволила да обсъждам тези неща с познати, все пак не искам да го излагам.
Обясни нормално ситуацията на нея на 4 очи, че не се вълнуваш от него и че не ти е приятно да те меси в отношенията им. След което не излизай с тях и не комуникирай извън работа, щом не ти е приятно в обща компания с него, а тя не го пуска сам.

# 239
  • Мнения: 5 300
Ами не ме вълнува личния им живот, но ставам свидетел, не съм се вълнувала и кога се е прибрал тя реши да ми оповести, че и чорапите къде си е хвърлил. Нямам никакви дори симпатии към него като нещо повече от приятел. А и за фейсбук не ме интересува, то само ми излиза в новините. Но пък си е смешно за 24 часа беше обвързана, необвързана и сложно е. Отделно като сме излизали тримата знам доста подробности, които тя сама споделя, нито съм питала нито нищо. За вас не знам, но за мен това не е нормално поведение на 46 годишна жена, на 15 годишна пикла повече би отивало. Споделям тук и малко клюкарски, защото не бих си позволила да обсъждам тези неща с познати, все пак не искам да го излагам.
Обясни нормално ситуацията на нея на 4 очи, че не се вълнуваш от него и че не ти е приятно да те меси в отношенията им. След което не излизай с тях и не комуникирай извън работа, щом не ти е приятно в обща компания с него, а тя не го пуска сам.
То мина вече доста време, та така се и случи, не комуникирам с нито един от двамата, освен, ако не е по работа.

Общи условия

Активация на акаунт