Цистоцеле, пролапс или нещо подобно.

  • 2 733
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравете,
Обръщам се към вас за мнение, ще се радвам ако някой може да ме насочи в ситуацията, защото вече ще полудея.
От 2 години усетих странно образувание в горната част на влагалището. Кръгло, не толкова меко, не и кораво, което понякога се смъква  понякога се прибира и като, че ли всичко е нормално. Пречи ми понякога при полов контакт, понякога ми "прищаква" там долу при клякане или изправяне. Записах си час за гинеколог веднага, споделих си съмненията от Интернет за пролапс, различните видове(цистоцеле, ректоцеле и тн) , при което ми се изсмя и каза: Ти си на 33, не си раждала как го реши? Такива неща стават на възрастни и раждали жени, ти не си нито едно от двете.
Стана ми неудобно, все едно съм някаква неграмотница, прегледа ме и каза всичко е наред, че имам полип, и че трябва да го оперираме, прегледа ме и друг лекар от кабинета понеже въпросния беше явно млад в бранша, а другия е от така наречените светила в града ни. Реших да отида на втори гинекологичен преглед след 20 дни понеже малко след прегледа бях в неразположение.
На прегледа се повтори същото, само, че полип нямаше, а миомен възел. Изписаха ми хапчета, направиха ми изследвания и всичко точно. И така, реших, че аз не съм наред, почнах да се съмнявам в познанията ми за анатомията на женското тяло. Всяка година ходя по 2 пъти на гинеколог, правя си изследвания от всякакво естество и всеки казва, че всичко е наред. Преди 20 дни трети специалист, който посещавам в последната година ми премахна миомния възел. За въпросния дискомфорт, никой нищо не казва, а аз го усещам.
Възможно ли е да не го виждат, не знам вече. Срам ме е, страх ме е и се чудя какво да правя?
След 10 дни съм на преглед след операцията, пак ще питам да видим какво ще ми кажат.
Изключително ще съм благодарна, ако някой има да напише нещо по темата.
Благодаря предварително за отделеното време.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 880
Точно същото ми описва майка ми и са й казали “смъкване на влагалището”, но тя е възрастна жена с 2 нормални раждания. Опитвали ли сте упражнения на Кегел да видите дали това усещане ще намалее?

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте, мислех си да започна, но ми се искаше да знам наистина какво е положението, за да не правя неща на своя глава. Докторите нищо не казват и аз се чудя, какво да правя...

# 3
  • Мнения: 2 492
Прилича , точно , на смъкване на влагалището .Ако е предна стена ,пропада пикочният мехур и е цистоцеле , при задна -дебелото черво и е ректоцеле .
Мисля ,че не е само при раждали жени , а тъканта може да е склонна към отпускане .Например, при слабост на съединителната тъкан . Разгледай картинки в нета .

# 4
  • Мнения: 2 883
Здрасти
Аз имах същия проблем и тук АГ-тата реагират непрофесионално на него.
При мен 1 ми каза нищо ти няма, да, има смъкване, но си живей живота (слабостта в тазовото дъно се усеща доста неприятно), втори ми каза - положението е доста зле, идвай за операция (имам 1 нормално раждане, тогавашните ми планове бяха да родя още веднъж), трети преглед при трети АГ (жена, ако има значение, но вярвам, че има специално за този случай) - прави кегел.
На мен лично Кегел не ми помогнаха, може би не ги правих правилно, не знам. В интернет има хиляда варианта за вагинални тренажори, аз ви взех 3 различни и смятам, че ми помогнаха много. Ползвам ги сутрин по 15-тина Мин до 30, не се прекалява. Любимите ми са такива с различна тежест според това колко е тренирана вагината ти. Започва се с най-леката.
Още след месец някъде започнах да усещам подобрение и спрях да имам изпускане на урина.
Накратко тук не знам дали ще откриеш АГ, което да ти съдейства с адекватно решение. Когато споделих на моята за решението ми, тя каза - щом работи за теб продължавай. А тези тренажори ги била виждала само на снимка в учебника 😁
Евентуално някоя акушерка може да помогне. На запад знам, че има специални физиотерапевти, които се занимават точно с това, но тук не съм срещала. А трябва да има, защото проблемът съществувала и не е рядко срещан.
Успех

# 5
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора, мисля си и аз за тези тренажори. Ще питам отново лекаря при прегледа. Реално, аз проблем с изпускане нямам, даже напротив понякога нямам възможност, а имам усещане за необходимост. Аз мога да стискам много, чудя се вече дали не е от това. Ще се разровя за тези тренажори.
Благодаря още веднъж

# 6
  • Мнения: 2 883
понякога нямам възможност, а имам усещане за необходимост
Това не го разбрах 🤔
Но при всички случаи не е добре да се стискаш.

# 7
  • Мнения: 4
понякога нямам възможност, а имам усещане за необходимост
Това не го разбрах 🤔
Но при всички случаи не е добре да се стискаш.
Исках да кажа, че усещам че ми се ходи до тоалетна по малка нужда но като отида не става нищо. Все едно усещане като при цистит, но не това понеже изследванията да ок.

# 8
  • Мнения: 2
Здрасти
Аз имах същия проблем и тук АГ-тата реагират непрофесионално на него.
При мен 1 ми каза нищо ти няма, да, има смъкване, но си живей живота (слабостта в тазовото дъно се усеща доста неприятно), втори ми каза - положението е доста зле, идвай за операция (имам 1 нормално раждане, тогавашните ми планове бяха да родя още веднъж), трети преглед при трети АГ (жена, ако има значение, но вярвам, че има специално за този случай) - прави кегел.
На мен лично Кегел не ми помогнаха, може би не ги правих правилно, не знам. В интернет има хиляда варианта за вагинални тренажори, аз ви взех 3 различни и смятам, че ми помогнаха много. Ползвам ги сутрин по 15-тина Мин до 30, не се прекалява. Любимите ми са такива с различна тежест според това колко е тренирана вагината ти. Започва се с най-леката.
Още след месец някъде започнах да усещам подобрение и спрях да имам изпускане на урина.
Накратко тук не знам дали ще откриеш АГ, което да ти съдейства с адекватно решение. Когато споделих на моята за решението ми, тя каза - щом работи за теб продължавай. А тези тренажори ги била виждала само на снимка в учебника 😁
Евентуално някоя акушерка може да помогне. На запад знам, че има специални физиотерапевти, които се занимават точно с това, но тук не съм срещала. А трябва да има, защото проблемът съществувала и не е рядко срещан.
Успех


Здравейте,
Късно се включвам в дискусията, но миналата седмица разбрах, че имам смъкнато влагалище след преглед при гинеколог. До този момент не съм усещала нещо по притеснително, дори не знаех за това , но след самия преглед имам усещането, че наистина има нещо.
Може ли повече информация за това какви точно твоите тренажори. Аз също ги разглеждах, но не съм сигурна точно кой да избера.

# 9
  • Мнения: 2 883
https://www.amazon.co.uk/dp/B014GMBDQ2/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabt1_gK-QFbG5J6G4P

Ето ги моите. Избрах ги на база мненията в Амазон. Съдържат 6 различни по тежест тренажора, които в зависимост от силата на мускулите се прилагат. Започва се от най-светлия цвят, то си има указания как се ползват.
Преди това си бях взела едно на Нук, което беше около 30грама, Т.е почти най-лекото от този комплект. Свърши ми работа и то, но усещах, че имам нужда от надграждане.

# 10
  • Мнения: 2
RainDanceMaggie Благодаря!

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 16:15 от eli4ka_72

# 11
  • Мнения: 1
Din din din.....как да се свържа с вас.Имам същият проблем.

# 12
  • Мнения: 16
Има ли жени, които са си правили влагалищна пластика? Моля за споделяне ,тъй като ми предстои операция и съм много уплашена.
С цистоцеле и ректоцеле съм.
Може и на лични да ми пишете

# 13
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен, момичета. След второто раждане съм почти на 1000% сигурна, че и аз съм с цистоцеле. Дори е видимо, с огледалце. Напипвам го също така. От понеделник ще ида и на лекар за потвърждение. Видях, че някои от Вас са писали преди доста време. Как е положението сега при Вас? Някой опериран от това да разкаже впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт