Любители на Котки - Тема 150

  • 25 090
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 10 627
Излиза, че всичко, което до сега съм капала е с фипронил. И на всичкото отгоре ще трябва да чакам сега 3 седмици до следващо накапване. Аз дребните ще пробвам да изкъпя, ама едрите - ще ме изядат... Никакъв шанс... Confused

Ще пробвам с Празимека и Адвоката.

# 316
  • Мнения: 80
И аз така чаках, защото бях накапала с Бродлайн. Изчаках 4 седмици, изкъпах го и два дни след това го накапах. Само си избери с кое, защото не може с двете едновременно. Advocate до 4 кг купих скоро, беше 26 лева. Успех, че тези гадинки са голяма напаст, борих се близо два месеца. Май напоследък бълхите стават все по-резистентни към фипронил, получих отзиви и от други хора, че се съмняват в ефективността му, защото и те са имали проблеми.

# 317
  • Мнения: 10 627
Да бе и аз си викам това са някакви бълхи мутанти сигурно това лято. За първи път ми се случва на мен такова нещо. От години обезпаразитявам без проблем с Пестигона и с нашийника на Беафар. А това лято - излагация!

# 318
  • София
  • Мнения: 13 169
Ще пробвам с Празимека и Адвоката.
Според мен с Бродлайна вече си утрепала вътрешните. Ако нямаш съмнения за нови, дай Advantage, че е само за външни паразити. Иначе  Advantage и Advocate са на Bayer и би трябвало като ефективност спрямо бълхите да са еднакви.

krater, Рижко е с хроничен цистит. Често се налага да му даваме по-леки препарати за цистит. Предполагам, че това лекарство ще ни свърши работа.

На Мимо дали не трябва да му даваш нещо, подсилващо имунитета?

# 319
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 394
Много странно, вашите котки като не излизат, откъде бълхи?
Моите са в по- голямата си част от денонощието вън и пак нямат.
Като ги вземем малки, първо серия с пудра, после баня с шампоан. Като пораснат достатъчно капя капки за вътрешни и външни паразити.
Нас ни мъчат кърлежи обаче . На Чери не се виждат, трябва да ги напипам. На Памук, нали е бял веднага лъсват - дори още докато са малки и се мъчат да минат през пухкавата му козина. На Кети не съм намирала, но тя стои само в предния двор. На Точка, рядко също. Обикновено сезона им е сега, до зимата и пролетта до големите жеги. Но миналата зима беше мека и въобще не спряха. Вадим ги със специална пинсета и ги хвърля в камината. Няма капки и каишки които да спрат гадовете!

# 320
  • Мнения: 10 627
Моите са излизащи (не всички, де). Единият дори се катери по стената на топлоизолираната панелка и се прибира обратно през прозореца, след като е скочил за разходка. Ако прозореца е затворен почва да надава вой пред комарника, да му го отворим, че чака на перваза. Grinning Явно той е внесъл бълхите (въпреки, че има нашийник и е третиран веднъж с Пестигон). Бебето Ефи и то може да е донесло някоя бълха. Него нямаше как да го обезпаразитявам, щото беше една шепичка като го прибрах и имаше петна от микроспория, които трябваше първо да оправям. И така и до неизлизащите стигнаха бълхиците. За сега каквото мога ще изкъпя и ще пощя. После трябва да избера пипета.
Празимека ще го тествам за бълхи, да видим...

# 321
  • Мнения: 7 856
Излиза, че всичко, което до сега съм капала е с фипронил. И на всичкото отгоре ще трябва да чакам сега 3 седмици до следващо накапване. Аз дребните ще пробвам да изкъпя, ама едрите - ще ме изядат... Никакъв шанс... Confused

Ще пробвам с Празимека и Адвоката.
Котешкият празимек пази от нови гадини, но със сигурност не трепе наличните бълхи в козината. Така че забрави за него. Май остава само къпането. След което, като сеизтребят бълхите - котешки празимек, ако излизат на вън. Изпробвано години подред - няма нови бълхи или кърлежи. За съжаление както писах - не изтребва тези, които са се заселили в котката.

# 322
  • София
  • Мнения: 327
Ще пробвам с Празимека и Адвоката.
Според мен с Бродлайна вече си утрепала вътрешните. Ако нямаш съмнения за нови, дай Advantage, че е само за външни паразити. Иначе  Advantage и Advocate са на Bayer и би трябвало като ефективност спрямо бълхите да са еднакви.

krater, Рижко е с хроничен цистит. Често се налага да му даваме по-леки препарати за цистит. Предполагам, че това лекарство ще ни свърши работа.

На Мимо дали не трябва да му даваш нещо, подсилващо имунитета?

# 323
  • София
  • Мнения: 327
Heart
Ще пробвам с Празимека и Адвоката.
Според мен с Бродлайна вече си утрепала вътрешните. Ако нямаш съмнения за нови, дай Advantage, че е само за външни паразити. Иначе  Advantage и Advocate са на Bayer и би трябвало като ефективност спрямо бълхите да са еднакви.

krater, Рижко е с хроничен цистит. Често се налага да му даваме по-леки препарати за цистит. Предполагам, че това лекарство ще ни свърши работа.

На Мимо дали не трябва да му даваш нещо, подсилващо имунитета?
Ще пробвам с Празимека и Адвоката.
Според мен с Бродлайна вече си утрепала вътрешните. Ако нямаш съмнения за нови, дай Advantage, че е само за външни паразити. Иначе  Advantage и Advocate са на Bayer и би трябвало като ефективност спрямо бълхите да са еднакви.

krater, Рижко е с хроничен цистит. Често се налага да му даваме по-леки препарати за цистит. Предполагам, че това лекарство ще ни свърши работа.

На Мимо дали не трябва да му даваш нещо, подсилващо имунитета?
Мимо ще го заведа за пълни изследвания и преглед.
Таня убедена съм, че това лекарство е страхотно. Дъщеря ми го донесе след като направи консултация в Америка . То е на билкова основа с червена боровинка. Д-р Николай Борисов , който откри полипите на пикочните пътища на моя котан каза, че е много добро. Аз съм в София, ако не си тук ще ти го изпратя по Спиди или Еконт. Питай твоя док. Също, убедена съм, че е добро. Той може да види какви са съставките.

# 324
  • София
  • Мнения: 3 802
Момичета, не мога да намеря дом на този сладур. Направо откачам да не се озове пак на улицата

# 325
  • Мнения: 5 508
Много странно, вашите котки като не излизат, откъде бълхи?
Най-често с обувките и дрехите ги вкарваме.

# 326
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Зизу, как е Сиси? Сигурно е доста по-добро положението.

# 327
  • Мнения: 15 243
Зизу, как е Сиси? Сигурно е доста по-добро положението.
А Рафаела?

# 328
  • Мнения: 5 300

Колкото и купички с вода да има, от извора винаги му е по-интересно...

# 329
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Зизу, как е Сиси? Сигурно е доста по-добро положението.
А Рафаела?
Всичко е наред. Малко дехидратирана, ужасно изплашена на отиване, чак лиги пусна като боксер. Още вчера преди тръгване за клиниката видях, че нещата са ОК, но нямаше начин да не я заведа. Направиха й ПКК, тестове за СПИН и рак, отрицателни. Бъбречните показатели са отлични. Предполага се, че е яла забранена храна; лекарката ми обясни, че това се отразяване не само на изпражнението, но и на уринарния тракт. Даваме й капсули за уринария тракт и едни други за подсилване на имунитета. Обаче е много наплашена и сърдита. Ще й мине.

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 23:05 от Котьо

Общи условия

Активация на акаунт