Любители на Котки - Тема 150

  • 25 057
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Миличкото. Стискаме палци и лапички, всичко да е наред.
Дано не е много сериозно запушването. Не се чувствай виновна. Няма как да си вечно до него.

Изобщо не смятам че имат.
Току що три годишната ни немска овчарка се засили към идваш джип и на косъм не го прегази.
Още треперя. А знае че не трябва.
Викахме като обезумели, не чува.

Извинете за отклонението, но са като малки бебета.

# 571
  • Мнения: 9 819
Котьо, ехограф правиха, прецениха че ренген е излишен и губене на време (те и нямат при тях, аз в Джулайвет го водя). ПКК за да видят левкоцитите и бърз тест за вирусни за всеки случай. На ехографа не се видя пълно запушване, но изглежда видяха основания да го оперират и двамата лекари. Имам им пълно доверие, че знаят най-добре, а и ветеринарката, която го гледа има специално отношение към Бени - тя ме убеди да го прибера от улицата

# 572
  • Мнения: 15 314
Нори, не се обвинявай, имало е да става, станало е. Няма как да се опазим и да опазим всички около нас от всички и всичко, колкото и да внимаваме. Понякога нещата просто се случват. Не всичко е под наш контрол. Да, трябва да правим каквото трябва и всичко, което трябва, но понякога това не е достатъчно. Не си вменявай вина. Пожелавам само всичко бързо да се оправи. Hug
Пп Направо са като деца тия наши животинки. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 573
  • Мнения: 4 312
Стискам палци за болните котета и аз!Дано всичко мине лесно!
Котьо,последните 2 котета,които показа Heart Heart
За храненето-Зак го храня с гранули от висок клас и му варя пилешко филе,около 300--=400гр,веднъж в седмицата.И това е,защото,когато го оставя при съседката да го гледа,докато не сме тук,няма как да искам от нея и да му готви,ако съм го свикнала на готвена храна само.Иначе,звучи като добра идеята да яде домашна храна

# 574
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Норагами, ще котето ще остане ли под наблюдение през нощта в клиниката?

# 575
  • София
  • Мнения: 13 149
Аз изчаках за моите си ветеринари, Доня, признавам си не ви послушах, но и те са много против денонощните клиники в София. За някои от тях ми забраниха в прав текст котките ми да стъпват там. Не е много дехидратиран и няма температура още, но заради упойката трябва да е съвсем добре преди да оперират
И аз съм на съвсем същото мнение за денонощните клиники. Няколко пъти съм писала как младият дежурен доктор реши, че Рижко е отровен с антифриз и изобщо не видя раните и охлузванията по тялото. И все пак му сложи система и катетър, за да може да дочака дневната смяна със знаещите.

Стискам палци всичко да мине възможно най-леко!  Hug

Памукът също е много опасен, защото не се разгражда, а много обичат да го ядат. Дейзи например е в състояние да отвори капака на кошчето за боклук, за да извади ползваните клечки за уши и да яде памук. Като наркотик ѝ действа. Може в случая той да е причината. Но дребни играчки като стикитата наистина са опасни. Вчера щях да пиша на Зуки Су да не дава на Феликс да си играе с такова нещо.

Иначе едно от имената на Преслава е Стики.  Често ѝ казвам, че е бивша лепенка (стикер) от асфалта и на галено е Стики (от стикер). Joy

Тази сутрин се събудих така:
Скрит текст:


Не че се вижда много от снимката, но и аз толкова виждах от легнало положение. Обаче черно-белият гръб, който беше на свободното място най-отпред, липсва на снимката, защото стана да види какво по-точно правя с този телефон. Joy

# 576
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Стискам палци и аз, ще се оправи, сигурна бях, че е погълнал нещо, милото то, дръж ни в течение.

# 577
  • Мнения: 9 819
Минала е операцията, парче от нещо е имало, не цяла играчка, на едно място е било запушването. Чакат го да се поосвести и ще си го взема към 14 часа. После ще докладвам какво съм разбрала, че сега много се разстроих

# 578
  • Мнения: 7 856
Стискам палци по-бързо да се възстанови животинчето. Интересно какво ли е глътнало - това ще е полезно за всички ни, въпреки че до сега моя котка не е правила подобни изпълнения. Но никога не се знае.

# 579
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Е, не се разстройвай, всичко е минало и то успешно. След упойки на котките им е студено, вкъщи го завий с топла дреха, може и да поспи няколко часа. Рафаела след  като си я доведохме се разтрепера като лист и детето - добре че се досети - я зави с дебел  пуловер, а тя не  търпи да е  завита. Така спа няколко часа на бюрото, завита и на твърдо.

# 580
  • София
  • Мнения: 580
noragami, стискам палци за бързо възстановяване на Бени! Няма за какво да се чувстваш виновна, не може да ги опазим нито коетата, нито хората, за съжаление! Направила си най-доброто и сега Бени ще се подобри бързо!
Аз съм без никакво настроение от два дни. В петък вечер се радвах на Клео, галя я, тя мърка и решавам аз да я вдигна пред лицето си срещу мен и тя изглежда се стрестна и ме изрита със задните лапи (нокти) по лицето (правила съм го много пъти за да я целуна по муцунката, но да е на моето ниво). Жестоко ме надра (аз не режа нокти на задните лапи), 10 см дълбоко одраскване в лявата част на челото и две дълбоки одрасквания в основата на носа ( и към окото, но слава Бога, без да стигне до клепача ) и още една около половин сантиметър деруга на върха на носа) Като започна да тече кръв по цялото лице, половинката изпадна в тих ужас. И сега ми е криво, не толкова за това, че ме одраска (на 5 години е никога не е драскала или хапала), колкото ми е криво, че трябва да се пазим вече от нея, докато и се радваме. Мажа се 3 пъти на ден с Цикатридина и почиствам с кислородна вода, дано не ми остане белег.

# 581
  • Мнения: 103
Здравейтее,от два дни забелязвам че котката когато се хрании започва силно да мялка и да си трие устата,гледах я нищо не видях ...дали може да е някой зъб 😕 до сега не ми с ее случвало

# 582
  • Мнения: 9 819
Е, не се разстройвай, всичко е минало и то успешно. След упойки на котките им е студено, вкъщи го завий с топла дреха, може и да поспи няколко часа. Рафаела след  като си я доведохме се разтрепера като лист и детето - добре че се досети - я зави с дебел  пуловер, а тя не  търпи да е  завита. Така спа няколко часа на бюрото, завита и на твърдо.
То, аз не издържа и ходих да го видя, целия се тресе, а е завит на пашкулче. Видях какво са извадили, много прилича като материал точна на стикитата, но лилаво не си спомням да сме имали, за зелено и червено само знам, освен да е някое много старо или изобщо да не е такова, не знам. Чакам да звъннат кога да си го взема и да ми обяснят какво следва. Чудя се и колко дни отпуск да пусна, не съм гледала оперирано животно

# 583
  • Мнения: 7 856
Много е индивидуално възстановяването за всяко животно. Не забравяй да вземеш конус, че да не си отвори раната. И питай кога може да го захраниш, какво може да яде първите дни. И днес и утре може да е като пияно от упойката. Трябва да внимава да не се качи на високо, защото може да падне.

# 584
  • Мнения: 9 819
конус? от ветеринарите ли се взима? Ади го държах в транспортната кутия, докато не се оцефери след упойката и после гушнат в мене вечерта и нощта. За другото ще питам, благодаря

Общи условия

Активация на акаунт