Единадесети клас - 2020-2021 - живот и здраве

  • 35 900
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Като си помисля колко пъти отлагаха баловете тази година, не знам как се правят планове за догодина. Ама аз по принцип ги считам за безмислени и за излишно пилеене на пари. Почти нямаше да отида и на моя навремето, ама майка ми ме накара.😀

# 16
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Амбер, мерси за новата тема!

Дени винаги ми се обажда да пита може ли да излезе някъде. Ние винаги казваме -да.

# 17
  • София
  • Мнения: 243
Амбър,Благодаря за темата! Joy
Ехааа много сте изпшсали,ще чета.
При нас почнаха входящите,добре е засега.
Винаги пита когато излиза,инак...няма да излезе след туй дълго Smile
За бал още не се приказва,но чух,че вече имат дата и хотел 12-те.
Мислех ще имат 6 оценки на кръст,а то 18 оценки с тея странни профили Open Mouth
Сумата за учебници мина 400 лева....

# 18
  • Мнения: 1 230
Добро утро.
Моят пита и се обажда или пише. Спазва стриктно часа, който съм обявила за прибиране. Ако нещо не сколаса навреме, винаги звъни да предупреди.

Вчера мина последното входно - БЕЛ. Каза, че по всеобщо мнение на класа, досега не са имали толкова трудна контролна работа, а беше чел като никога. В междучасието срещнал учителката и казал:
- Госпожо, много ме разочаровахте. Накърнихте моето самочувствие. Такова трудно контролно,  а аз толкова се готвих и пак не направих два въпроса. Не знам как ще я караме занапред с Вас.
И момичето му казало, че още в понеделник ще го изпита, за да блесне със знания.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 10:05 от emonaem

# 19
  • Русе
  • Мнения: 11 918
емонка, да не са ви сменили учителката по БЕЛ. Доста харт ми се виждаше по темите, които задаваше Мисля, че минаваше и нашия крокодил, който в 9 клас на входното беше написала над 80 процента двойки. В пенсионна възраст е, онкоболна, но държи да ги "научи" и тази година се върна в клас.Светослав  чака на контролните 4-5, но обикновено получава 3-4. Четворката е една много хубава оценка при нея.За 6 мечтаят неколцина от випуска с изразени и одобрени от нея качества.

# 20
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Амбър, благодаря за темата Hug

Девойката, като излиза, казва с кого ще се вижда. Мястото не винаги е ясно или пък се мени, защото се разхождат и обикалят, но поне знам района. Понякога се налага да я подканяме по телефона, че е време да се ориентира към прибиране, но винаги ми звъни да ми каже, че е тръгнала и с кое превозно средство. Това го прави и като ходи на уроци, без значение дали свършват по светло или тъмно време.
Снощи се беше притеснила, защото не можа дълго време да се свърже с приятелката си от съседния клас след 8 - ми Rage час физическо втора смяна. Най - накрая се чу с класната й и разбра, че момичето си е в къщи. Подробности нямаме, защото беше доста късно. Дано всичко е наред. Може батерията на телефона й да е била паднала. Но що за безумие е децата да имат 8 часа във втора смяна?!

По БЕЛ чакаме резултати от входното. Учителката им беше дала доста книги за лятото и филми, като книгите бяха не от материала, който се учи. Приветствам идеята да им разшири кръгозора. Признавам си, че част от заглавията не съм чела и будят у мен интерес, но да включва въпроси от тези произведения, които никак не бяха малко, в теста не мисля, че е ОК. В крайна сметка входното ниво трябва да бъде върху изучаван от миналата година материал. Като цяло съм със смесени чувства. Чувам, че е добър учител. Дано успее да им даде добра подготовка. Все пак по този предмет имат задължителна матура.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 204
При нас БЕЛ ще бъде много хард тази година. Което е супер! Моята няма навика да чете произведенията, но учителката пише двойки за нечетено произведение. И изпитва и пишат разни неща, разчепкват по такъв начин, че няма начин да не си чел, всякак те хваща. Много съм доволна! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 230
Амбър, същата е. Млада и много взискателна. Дава много трудни теми за есета, често - странни дори.
Радо записа и БЕЛ като профил, естествено на неговата група - същата госпожа.
Аз много се надявах за часовете по избираем профил да му се падне Виолета Инева, за която Шани беше писала хубави отзиви.
Но....важното е да сме живи и здрави Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 967
Благодаря за темата!
При нас миналата година събраха капаро за бала, тогава бяха 11-ти клас, пак така есента беше. По 20 лв, но за София си е наложително. Още не са събирали допълнително. Но пък ще си правят албум, та май 25 лв там заминаха. Той сякаш се отказа да правим голямо тържество с приятели и роднини.
Вчера пак имахме посещение в Пирогов с Косьо. Беше се озовал в катастрофа с приятели. Возил се на задната седалка и се ударил от предната, не е бил с колан. Имаше рана на лицето, която зашиха. Снимаха му главата, крайниците... Добре е, но стресът за мен... Извини ми се няколко пъти, че ми го е причинил. Голямо гушкане беше.
Все още нямаме яснота какво ни се учи след 12-ти клас...

# 24
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Бети, как няма да е голям стрес. Направо си е ужас. Дано бързо да му минава.
Ще си знае, че и на задна седалка трябва колан.

# 25
  • Мнения: 8 057
Добре, че е било сравнително малък дявол... Обицата на ухото от лично преживяното е много повече от нашето повтаряне и натякване.
Betty L. , започват да осъзнават, че има последствия от техните действия и бездействия... и явно е разбрал какво ти причинява всичкото това, добро ти е детето Hug Бързо да му минава!

# 26
  • София
  • Мнения: 5 953
Бети, радвам се, че сте се разминали сравнително леко. Дано му служи за поука тази случка!
Нищо не се чува за балове при нас.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 11 918
peneva,взе ми го от клавиатурата.
 Тези коли ме плашат много. И двойно повече, когато няма да кара той. По принцип е предпазлив и предполагам няма да се увлича необмислено,но когато споделя риска с друг.
 Иска да е голям и самостоятелен. Претендира, че може да се справя и да взема решения. Не иска да се вслушва,защото мисли че имам излишни страхове, но уроците понякога са много тежки.
 Той по принцип не ходи на организирани от класа тържества ,от една страна си излиза с най-близките приятели от класа и си имат тяхна вечно заета програма, от друга предполагам че лидерите в класа демонстрират някаква свобода, алкохол, не ми се мисли за друго, а той не близва дори и бира.Но пък каза че иска да отиде на бал.

# 28
  • Мнения: 1 230
Ой, Бети, наистина малкият дявол.
Ужасно ме притесняват и мен  тези приключения с коли.
Дори това лято го отзовах тактично от престоя му при майка ми, защото разбрах, че част от момчетата в компанията там вече имат книжки и коли и "джиткат здраво". Притесних се, не познавам децата и реших да не създавам излишни стрес и главоболия на майка ми и мен.Тук си джитка с метрото на лошия Бойко за момента.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 884
Като захванахте темата за шофьорските книжки, вашите тийнове кога планират да се сдобият с такива?

Темата вкъщи е доста актуална, направо гореща..

Общи условия

Активация на акаунт