Контрол на хигиената и здравето в училище в сегашната ситуация

  • 2 429
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275


Особено след като родителите ги пращат на училище болни и се налага сестрата да ги връща..

А сестрата в какъв случай е длъжна да ги връща-само ако са с висока температура ли?

# 16
  • Мнения: 4 204
Каквито и мерки да се спазват, те не са панацея. Коронавирусът е в училищата, доказват го малкото доказани случаи. Масови тествания на ученици и учители няма, така че установените са само върхът на айсберга.
МОН ни убеждава, че корабът си потъва по план.
Явно насоките са да се прикрива информация. Ако някой умре, дали ще успеят и него да прикрият?

# 17
  • Мнения: 4 411
При нас има дезинфектант на входа. Също на входа се мери температура на всеки един ученик. Има организация на движението, за да не се струпват много деца. На обед ги пускат поетапно. В салона са с платненки или други спортни обувки. При хубаво време са на вън, като пак не се смесват класовете. В междучасията си стоят по стаите. Дъщеря ми не ползва тоалетна в училище и не знам как е там.
Родителите от класа на дъщеря ни са отговорни и никога не си пускат болни децата. Малък клас сме - само 17.
Като цяло смятам, че е ок.
Става въпрос за Русе.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278


Особено след като родителите ги пращат на училище болни и се налага сестрата да ги връща..

А сестрата в какъв случай е длъжна да ги връща-само ако са с висока температура ли?

Тези,които имат температура- 37 дори, ги връщат още от входа на училището.
После сестрата обикаля стаите и ако има някой с кашлица и хрема го връща.
Ако дете отиде в лекарския кабинет с някакво оплакване-също звънят на родител и го връщат.

# 19
  • Мнения: X
Здравей! Пише 14 годишна ученичка в 8 клас от Софийско училище. На седмица имаме по 1 туба от 1 литър течен дезинфектант. Това количество трябва да стигне на 26 ученика+ 3-4 учителя(главно съм с английски по 3 часа на ден) Момчетата от моя клас както се подразбира са пълни хормони и не само,че не използват дезинфектанта по предназначение,ама и го изливат. Вземат го и пръскат. Напръскаха ми холограмно яке с него и то почерня! За сапуните в тоалетната не мога да се оплача,но до 4 междучасие вече го няма. До сега не съм виждала да чистят стаите с мокър моп(само с метла помитат малко). От друга страна маските са задължителни,както и влизането през един вход,излизането-през друг. Относно онези неща с които се Мери температура. Не веднъж от моето училище са си търкали ръцете за да отчете по-висока температура. Така ги връща  и не им искат бележки. Общо взето искам да сме онлайн,защото така мога да се наспя(налага ми се да ставам в 6:00 сутринта,защото училището ми е на 30 Мин с метро),също така няма да съм в пряк контакт с тези индивиди(има изключения,5-6 момчета ги чувствам много близки) и най-важното...ОТНОВО ЩЕ МОГА ДА СЕ НАСПИВАМ!!!! 🤣

# 20
  • Мнения: 731
Децата не могат да се пазят. Играят си с маските и ги търкалят по земята. Не е добре ... Вирусът е сред нас и до две седмици не ми се мисли какво ще се случва... Би трябвало учениците да са онлайн. Така ще се спести и масовото събиране в транспорта. Няма да издържим дълго така. Тези мерки не са достатъчни, а и не всички са съвестни ине ги спазват.

# 21
  • Мнения: 275
Тези,които имат температура- 37 дори, ги връщат още от входа на училището.
После сестрата обикаля стаите и ако има някой с кашлица и хрема го връща.
Ако дете отиде в лекарския кабинет с някакво оплакване-също звънят на родител и го връщат.
[/quote]

Така е по-добре.Сестрите трябва да са по-активни, не да се държат под престилките.Къде може да се подаде сигнал ако не си спазват задълженията?
Някои родители са колкото безсъвестни, толкова и нагли да си пращат децата болни.Даже ги заплашват да не казват, че са болни, защото ще минат на ДО.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво значение имат ларингитите и фарингитите, настинките?
Тези мерки са срещу Ковид- 19 и само срещу него. Затова е прието дете без температура да не се връща, иначе всеки може да си измисли причина да не ходи на училище

# 23
  • Мнения: 1 011
Какво значение имат ларингитите и фарингитите, настинките?
Тези мерки са срещу Ковид- 19 и само срещу него. Затова е прието дете без температура да не се връща, иначе всеки може да си измисли причина да не ходи на училище

Вирусите, обобщавани под името "настинка", се разпространяват по същия начин, както ковид19. Щом те се разпространяват свободно, значи мерките са или неадекватни, или не се спазват, като много от въпросните настинки може да са точно ковид19, но да не знаем, защото РЗИ гледа да не тества.

# 24
  • Мнения: 8 949
Какво значение имат ларингитите и фарингитите, настинките?
Тези мерки са срещу Ковид- 19 и само срещу него. Затова е прието дете без температура да не се връща, иначе всеки може да си измисли причина да не ходи на училище

Вирусите, обобщавани под името "настинка", се разпространяват по същия начин, както ковид19. Щом те се разпространяват свободно, значи мерките са или неадекватни, или не се спазват, като много от въпросните настинки може да са точно ковид19, но да не знаем, защото РЗИ гледа да не тества.

Точно това имах предвид.

И освен това преди може и да са ходили масово учениците болнави, щом са без температура, но сега заради корона вируса, училищата изискват родителите да ги спират при каквито и да било симптоми, не само при наличието на температура.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това , че се разпространват са ваши теории. Коментара беше, че идват болни и ги пускат в училище.

# 26
  • Мнения: 8 949
Това , че се разпространват са ваши теории. Коментара беше, че идват болни и ги пускат в училище.

Защо да са наши теории? Респораторните вируси се разпространяват по въздушно капков път. Това е един от начините на разпространение и на ковид.

# 27
  • Мнения: 731
Който иска, може да подпише петицията за дистанционно обучение.
https://www.peticiq.com/

# 28
  • София
  • Мнения: 28 559
Има ли петиция за продължаване на присъственото обучение?

# 29
  • Мнения: 4 204
Има ли петиция за продължаване на присъственото обучение?
Пусни си. Ще има.
Вместо да пускат петиции, да подават за ДО за своите си деца.

Общи условия

Активация на акаунт