Съвет относно залъгалката

  • 1 678
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 491
Какво мислите за бебешките залъгалки, има ли нужда от тях, вредни ли са? Бъдещи мами мислите ли да ползвате, а вие настоящи мами-ползвате ли и доволни ли сте и какво ви е мнението? Много се колебая дали изобщо да го науча бебо да използва залъгалка или изобщо да не употребяваме? Моля споделете мненията си. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 517
Ники изобщо не изкаше залъгалка,но от както почнаха зъбите не заспива без нея иначе през останалото време не се сеща за бибата.

# 2
  • Мнения: 365
Нямам личен опит, но мога да ти кажа какво прави сестра ми (има 2 деца). Дава ги само при нужда, тоест когато плачат. Ако заспи с биберона му го вади. Може и да нямат навик по този повод, но и двамата нещо ги недолюбват бибероните и сами си ги плюят. Много ми е смешно като видя дете над 1 год. да джвака биберон. Има и по-големи деца с този навик и това ми е още по-смешно. Знам че има доста, които не са съгласни с мене, но аз изказвам лично мнение и никой не задължавам с него. Сигурна съм, че когато имам свои деца ще практикувам същото.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
ние позлвахме, малко отказването от биберона беше трудно Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 985
използвам залъгалка от първата седмица, та чак до сега. Напоследък обаче, малката се сеща за нея само като й се доспи и тогава я търси. Изобщо не съжалявам, че съм я научила на залъгалка. Като дойде време ще видим как ще се отучваме.

# 5
  • Мнения: 46 511
Биберона-залъгалка удовлетворява потребността от сукане на бебето. При някои бебета, храненето продължава достатъчно дълго, за да я удовлетворят, при други - не. Има и деца, при които просто тази потребност е по-голяма.
Аз давам биба само за заспиване, другата ми възможност е да я оставя да си смуче палеца, но аз го отхвърлям като вариант!

# 6
  • Мнения: 928
По- добрия вариант е бибата.Много по-лесно се отучват от нея,отколкото от палеца,когато станат по- големички.

# 7
  • Мнения: 1 793
Алекс въобще не признава залъгалка. не иска и това си е. не си смуче и палците.доволна съм, че е така. най-добре е без залъгалки, ама ако си смуче палеца по-добре е да свикне с бибата.

# 8
  • Мнения: X
Използвам залъгалка - малката не я харесва кой знае колко, но за успокоение е супер. Аз самата съм била нон стоп с биберон в устата до 3 годишна и имам доста хубави зъби, перфектно подредени от самосебе си. Laughing

# 9
  • Мнения: 6 315
Ами изобщо не планувах бебето да е със залъгалка, но малкото зверче успя да си засуче ръцете още след като се прибрахме от родилния дом. Заради това сега е със залъгалка - каучукова на НУК. Предпочитам това вместо да си смуче пръстчетата. Аз самата си смучех палца до никое време и имам късмет че зъбите ми са равни и че нямам други усложнения.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ето, прочети това:
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=124459

# 11
  • София
  • Мнения: 2 857
Цитат на: maeva
По- добрия вариант е бибата.Много по-лесно се отучват от нея,отколкото от палеца,когато станат по- големички.
съгласна съм ние ползвахме от края на първия месец до годинка ....отказах го нямаше де да ходи детето  Laughing но заспиваше по-спокойно и като го напираха зъбите бибата го успокояваше

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ние все още сме си със залъгалката . аз смятам 4е е мнооооооого полезна ,  първо не исках да и давам ...но към седмия ден (от раждането ) като й я сложих и видях с какъв кеф си я дъв4е .....
сега си  се разхождаме винаги с нея . нау4ила се е сама да си я слага в устата така 4е ве4е няма нужда да и я слагам аз .  играем си на 'вземи биба" " дай биба" . ло6ото е  4е нощем не заспива без нея или цицка , та веднъж като я бяхме загубили  и къщи Simple Smile  се приспивахме доста време Simple Smile .  ако 6те купува6 гледаи да я някоя марка, която се  продава  навсякъде ,защото ние например сме претенциозни - бибероните са ни все една марка и един вид за6тото другите изоб6то не ги харесва  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 455
Аз също започнах да давам бибата, когато Даниил го замачиха зъбките. Много го успокоява и си чеше венците с нея. Основно когато заспива се сеща да я търси. Забелязах, че отскоро си смуче пръстчето и сега когато го видя веднага давам заместителя биба. Използвам немска каучукова анатомична на Baby Nova.  #Milti

# 14
  • София
  • Мнения: 786
Цитат на: amka
ако 6те купува6 гледаи да я някоя марка, която се  продава  навсякъде ,защото ние например сме претенциозни - бибероните са ни все една марка и един вид за6тото другите изоб6то не ги харесва  Simple Smile


Освен това гледай да е по-забележима, че ние взехме една почти прозрачна и няма да ти казвам по колко време я търсим Twisted Evil  Twisted Evil

# 15
  • Мнения: 1 014
Ние си използвахме залъгалка, но когато Ники стана на 8 месеца, започнах да му я давам само, когато заспива. Сега сме в 12 месец и от 2-3 дни изобщо не я иска. Самичък се отказа от бибата.

# 16
  • Мнения: 5 228
Аз давам от време на време залъгалка. Имаме няколко еднакви, когато е неспокойна много обича да си я смуче. Стига да не й е неперкъснато в устата, мисля че няма проблем.

# 17
  • Мнения: 128
Цитат на: nikol78

Аз давам биба само за заспиване, другата ми възможност е да я оставя да си смуче палеца, но аз го отхвърлям като вариант!


Абсолютно! Най-добре е ако използвате биба, тя да е по възможност ортопедична и малка. Аз купих такива на авент (те са две в една кутийка)  съобразени са с месеците на бебето и съм доволна, Алекс също Laughing .

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Според мен бебчето само ще ти покаже дали ще иска залъгалка или не. Няма да ти се налага да го учиш Grinning
Когато беше малко бебе Иво изобщо не искаше биба. Когато започнах захранването и увеличих броя на храненията с лъжица явно нуждата му да суче беше голяма, ставаше крив и пробвах да го успокоя с биба. Оказа се, че с нея наистина се успокояваше. Така че това чудо влезе в устата му някъде към 7-мия месец. Сега е във фазата на зъбоникненето и животът без бибата е немислим. Чеше си с нея венците и я суче със страст.
Ще се отучваме някой ден, но още не ми е ясно кога и как Sad

# 19
  • Мнения: 2 491
Цитат на: Vivi
Според мен бебчето само ще ти покаже дали ще иска залъгалка или не. Няма да ти се налага да го учиш Grinning


Vivi, не съм употребила думата уча в буквалното й значение, а в преносен смисъл. Имах впредвид дали изобщо да му пъхам в устата такова нещо, т.е. дали изобщо да му позволявам да разбере за съществуването на залъгалката. Аз съм сигурна, че ако я пъхна в устата му ще му хареса със сигурност и няма да я изплюе, защото това задоволява сукателния му рефлекс и ще му е хубаво да дъвче и смуче нещо толкова меко и хубаво подобно на майчината гърда.

А иначе благодаря на всички които се отзоваха и ми отговориха, дадохте ми ценни съвети. Може би ако много си суче пръстчетата ще му дам бибата, все пак тя е по добрият вариант. Както казвате то само ще си покаже, ако постоянно търси какво да лапне и да засучи може би сукателният му рефклекс да е по-голям и само кърменето не му е достатъчно, тогава ще го запозная с бибата Simple Smile
Ще се примиря че по-добре с нея отколкото без, макар че съм чувала доста отрицателни отзиви за нея, че влияе върху израстването на зъбките Thinking , могат да се появят гъбични инфекции, трудно се отучва детето от нея и др...

# 20
  • Мнения: 46 511
Цитат на: gali
................Аз съм сигурна, че ако я пъхна в устата му ще му хареса със сигурност и няма да я изплюе.................


При всяко бебче е различно, аз познавам такива, които направо я плюят като им я пъхнеш в устата Grinning


Цитат на: gali
...........влияе върху израстването на зъбките............


Посъветвай се със стоматолог, според нашата зъболекарка не влияе, предполагам, че всеки специалист има различно мнение, но ако имаш доверие на твоя го попитай. Освен това аз използвам ортодонтски, които се водят безопасни за всякакви изкривявания Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 189
При баткото съм давала залъгалка докато траеха коликите. Но той не я искаше много, много. Повече искаше на ръце.
Сега при малката пак давам - за успокоение при колики а и с нея заспива в леглото, без да я разнасям и люшкам. Та съм за сега доволна - иначе при баткото ни ръце, ни гръб ми остана...

# 22
Ние много малко време ползвахме и тя започна да е плюе и не съм и я давала пове4е. Сега ако и я покажа много и се кефи, но като игра4ка. И аз съм на мнение че по-добре без нея, ако детето не я иска разбира се.

# 23
  • Мнения: 1 080
Детето само показва дали иска или не иска залъгалка. Аз лично не мисля, че залъгалките са нещо лошо. Спомням си една майка още в родилното бодна биберона в устата на бебока  Grinning , тогава тайничко и завиждахме, че се е сетила да вземе това чудо осигуряващо спокойствие Simple Smile хехее.

Общи условия

Активация на акаунт