"По-добре късно, отколкото никога" или "По-добре никога, отколкото късно"?

  • 4 381
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879

... нежелана, непланирана.

А, за това не се сетих. Прочетох по-назад за "ненавременна" и доста се позачудих какво ще рече.

# 31
  • Мнения: 1 287
Първата част - кариерата, която искам, евентуално второ дете.

Втория въпрос - лоши неща, трагедии, болести.

# 32
  • Мнения: X
Не раздъждавам по този начин. Всичко се случва, когато му дойде времето. Щом се случва сега - значи сега му е времето. Поне за мен, без значение какво мислят другите. В техния живот може на същото нещо да му е дошло времето в друг момент. Както казва Том Робинз: "Никога не е късно да имаш щастливо детство!" Simple Smile

# 33
  • Мнения: 25 739
Никога не е късно да направиш мръсно.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
По-добре никога да не се разберат някои неща, отколкото късно.  Някои тайни трябва да си останат тайни.

# 35
  • Мнения: 320
Не ми харесва "по-добре никога, отколкото късно". За мен отразява страховете ни да не станем за резил, да не се изложим на "стари години", да не разберем истина, която ще ни наруши комфорта. Все разновидности на "какво ще кажат хората" и страх от промяна.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Или да бъде предпазен друг от болката, която ще изживее, ако разбере истината. Не винаги и не всичко опира до собствения комфорт, а и до милост към другия.

# 37
  • Мнения: 320
Аз отговорих за себе си и съм съгласна, че не е моя работа да отварям очите на друг или да разбъркам нечий живот. Но пък няма и как да знам със сигурност дали това, което аз си мисля, че е милост ще бъде възприето по същия начин от другия.  Може моята милост за друг да е предателство.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
колко чужди? тези неща се случват обичайно в семейството, а не с чужди очи. Колко книги са изписани, колко пиеси, колко филми.

# 39
  • Мнения: 320
Еми да, изписано е , защото няма категорично правилно или грешно. То си е философски въпрос, доколко познаваме другите и себе си. И може ли да знаем кое е най-доброто за друг, колкото и да ни е близък. Може и да знаем, а може и да сме снисходителни и да ни е страх.

# 40
  • Мнения: X
По-добре никога да не се разберат някои неща, отколкото късно.  Някои тайни трябва да си останат тайни.
Например?

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Покрай една тема за осиновяването - тайната на осиновяването. В по-обичайни обстоятелства - разни изневери, малодушни постъпки към или от близки хора. В един филм героят много държеше да научи някаква истина и го попитаха - какво ще правиш с истината. И той не можа да каже, доста зле му подейства.

# 42
  • Мнения: 54 417
По-добре никога да не се разберат някои неща, отколкото късно.  Някои тайни трябва да си останат тайни.
Например?

За изневяра, за осиновяване.
С Анди сме писали заедно.

# 43
  • Мнения: X
Отговорите ви ми напомнят една случка:

Вървял си Сократ по улицата. Срещнал го негов познат.
- Сократе - казал той, - търся те от доста време. Имам да ти разказвам нещо много важно за един наш общ познат.
- Преди да ми разкажеш каквото и да било - казал Сократ, - разказът ти трябва да издържи три теста. Първи тест - може ли напълно да гарантираш, че това, което ще ми разкажеш, е съвсем вярно и е пълна истина?
- Не - отвърнал познатият му. - Май не мога да гарантирам такова нещо...
- Лошо! Значи държиш да ми разказваш нещо, което не си сигурен, че е вярно. Втори тест - това нещо хубаво ли е, или е нещо лошо?
- Ами... по скоро е лошо, май.
- Ето, ти държиш да ми разказваш нещо, което не си сигурен, че е вярно и което е нещо лошо. Не виждам смисъл да го чувам. Последен тест - това нещо полезно ли е или е безполезно?
- Така, както ми задаваш въпроса... не мога да кажа, че е полезно, май не е...
- Приятелю, - поклатил глава Сократ - само се чуй: държиш да ми кажеш нещо, което не знаеш дали е вярно, което не е хубаво и което не е полезно! Не искам да го чувам! Не ми го казвай! Приятен ден!
И Сократ отминал по улицата, доказвайки за сетен път, че е голям мъдрец. Приятелят му си подминал засрамен. А Сократ така и не научил никога, че Платон спи с жена му.


Grinning

# 44
  • Мнения: 54 417
Правилно! Много хубав пример.

Общи условия

Активация на акаунт