Дистанционно обучение за учениците-Teмa 9

  • 29 188
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 839
Увеличаването на дните по семейни причини всъщност би се отразило на учениците в малка част от училищата. В мнозинството отсъствия и без това рядко се пишат, а ако ученикът отсъства със съгласие на родител - само при евентуална проверка. Предполагам, че неофициално отсъстващите ученици са доста повече от обявените. Всъщност и тези на неофициално "домашно обучение" смея да предположа, че тази година са доста повече от подалите заявления, те преди вируса бяха повече.

# 16
  • Мнения: 21 455
Или обратното. Ако детето има друго заболяване, престоят пред лекарския кабинет може да е опасен за него, защото няма как да знаем дали някой от останалите чакащи не е носител на някой вирус, включително и на онзи с коронката.
Ако почакаме седмица-две, може пък да останем изненадани и броят на дните за отсъствия по семейни причини да бъде увеличен. На Стамат отдавна не му вярвам особено. Този човек мре да е в светлините на прожекторите.

# 17
  • Мнения: 868
Сега като започнат и ЛЛ да правят тестове, картинката ще стане ле-ле мале.
Дидева, за Стамат имаме съвпадение на мнение. Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 7 056
Да, особенно като се сетим, че точно той беше автор на брожението за повечето дни. Вчера изведнъж е осъзнал, че няма нужда!
Иначе, аз съм за това, да се увеличат дните по домашни причини. Тъкмо по-бавно ще се достигнат ония критични 10-15-20% болни/отсъстващи от нещо си...
При домашни причини мога да посоча семеен ангажимент, като причина, нали?

# 19
  • Мнения: 1 738
Министърът по едно време през септември (не помня кога и къде го гледах) си каза, че повечето дни по домашни причини ще доведат до злоупотреби. Едни деца, които така и така ходят на училище заради детските, ще се възползват да не ходят и пак ще взимат детски. Та поради това са се запънали.

# 20
  • Мнения: 21 445
ЛЛ няма никакъв начин да ти каже като си заведеш детето с хрема и леко зачервено гърло дали има ковид или не.

В много по развити страни децата си остават в къщи само с обаждане от родител, тук ще пазят ромите и хайлазите да не отсъстват няколко дни повече  случайно от занятия по време на пандемия... Сбъркани приоритети отвсякъде.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 056
Ирис, така е! Но все пак е под лекарско наблюдение. Освен това, едно пиленце ми каза, че педиатрите винаги са имали право да пращат пациентите си на тест, при определен протокол, разбира се!
И най-вече, с бележката от лекар за хрема, гърло, влиза в отчетите на училищата, с които броят отсъстващи с грипоподобни симптоми. Ако МОН искат да спасят за по-дълго присъственото, ще приемат увеличението на дните.

# 22
  • Мнения: 21 445
Няма проблем, ще се мъкнем за бележки за хрема и гърло. Глас народен, глас Божи.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 056
Ирис, не те разбрах! Кой иска дните по домашни причини да не се увеличават?

# 24
  • Мнения: 4 017
Аз надлежно си предадох една бележка от лл за четири дни отсъствия, но в електронния дневник такива няма нанесени.
Така, че наистина бил , не бил, не винаги ги нанасят.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 056
Аз надлежно си предадох една бележка от лл за четири дни отсъствия, но в електронния дневник такива няма нанесени.
Така, че наистина бил , не бил, не винаги ги нанасят.
Ако това се случи на заразено дете, което не е било 4 дни на училище, а на 5я ден му излезе положителен тест, интересно ми е как училището ще докаже, че детето не е било в контакт с другите деца и ще избегнат карантината, която да речем, че според РЗИ в тези случаи не е нужна.

# 26
  • Мнения: 21 445
Не знам, явно навсякъде е различно. И в двете училища на детето ми винаги всички отсъствия са били нанасяни стриктно. Може би в малките класове е възможно, но след това вече няма как, дори и един учител да не нанесе отсъствието по предмета си, следващият ще отбележи, че детето го няма.
За цели  четири дни не мога и да си представя как може да се случи.

# 27
  • Мнения: 4 017
В начален курс се случва.

# 28
  • Мнения: 1 839
Не знам, явно навсякъде е различно. И в двете училища на детето ми винаги всички отсъствия са били нанасяни стриктно. Може би в малките класове е възможно, но след това вече няма как, дори и един учител да не нанесе отсъствието по предмета си, следващият ще отбележи, че детето го няма.
За цели  четири дни не мога и да си представя как може да се случи.
Има как, масова практика е. Нали ако ги пишат тези отсъствия и не донесе бележка, после трябва да направят нещо - и документация да попълват, наказания, изпити да  организират, да го изключат... Никой не иска да си усложнява живота. Отделно и при по-малко ученици и финансирането е по-малко, та не се състезават да ги изключват. Само в училищата, в които има наплив и си подбират учениците, е стриктно писането на отсъствия, въпреки че и там понякога правят компромиси.

# 29
  • Мнения: 8 228
Всяко отсъствие се отразява на минутата при нас. Цялата минала седмица единият ми син отсъства заради лагер и състезание. Всеки учебен час Школо ми светваше с неизвинено отсъствие.

Общи условия

Активация на акаунт