ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 037
  • 544
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 869
Може би наистина това е, което ми липсва, мъжът ми не че не помага, но както казваш има работа, но все пак поема и доста от домакинската работа и мааалко дондуркане на бебето. Но някак си в него още по-трудно се успокоява и той се отказва и ми го дава обратно Grinning Всъщност ако не беше мъжът ми да работи от вкъщи и все пак да е до мен, наистина не знам как щях да издържа.

За бабите - майка ми я изгубих преди години, иначе щеше да ми е страхотна помощ. Свекървата просто не искам да я допускам, тя е супер настоятелна и обучителна, после ще разправя как е отгледала внучето... Знам че и аз съм си за бой, но ще се справя. Просто исках да си споделя с някой. То и от социална гледна точка, вече един месец не съм виждала нито приятелка нито никой, заради тоя вирус никой не иска да идва вкъщи, та явно и това се отразява Frowning1

За да не завършвам негативно, преди няколко дни си мислех да ви питам за интимните отношения - не, че сега ми е до това де хаха, но ми е интересно възобновихте ли, ако да кога. Мен вече не ме боли долу, но още ме е страх. Нямам идея къде са били шевовете, как, и не знам кога ще се престраша физически (нали като изключим другите обстоятелства Grin)

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Сиси, ще мине и този период, още пролетна обяснявах как изолацията действа пагубно на психиката.
Студ, пек мъж ми почива ли излизаме в града, през останалите дни гледам поне час навън да правя с детето. Гледам да отделям и време да почета книжка, когато той спи, а на мен не ми се спи, разпускам по този начин.
Не сме възобновили интимността още искам преди това да мина през АГ.

# 527
  • Мнения: 3 038
И на  мен понякога ми е мрачно - напр. когато беба се мята и тръшка в будуване поради колики 4-5 часа... Също сама се оправям с нея тогава, таткото да спи, че работи. Бабата ми е тук, но не й давам да се грижи за беба - не съм сигурна, че ще се справи, загубила е тренинг и  интуиция, каквато доста трябва поне при нас - кога се бунтува да оригне, кога ще повърне, кога памперс пълен или й е топло/студено, или й се спи са неща, които бабата не може да прецени. Гушка я за малко, готви ни и понякога чисти, включва се за баткото, все пак е помощ. Минах през АГ, но още с лохии, а сега - вече 45 дни след раждане - искам да мина пак, че да ми вземе секрет и тогава подновяване планирам, че нещо леко жълтее на бельото, да не стане беля...

# 528
  • Мнения: 73
Момичета и аз да се включа, следя Ви, но не ми остава време Да пиша.

За погачата, ние бяхме да ни прочетат молитва в църквата и после вкъщи с майка ми, свекърва ми и две приятелки ( в много тесен кръг) беше много хубаво и семейно. Разчупихме погачата, която бях омесила и направила аз, пожелахме на Саня много хубави неща и така, беше много хубаво.

За спането нощем тя сама ми прескача 1 хранене ,но  понякога Пък си иска на 3 часа да си яде в такъв момент гледам да в залъгвам с биберона или вода да удължим малко часовете поне между едно от храненетата. През деня не спи особено, прави малко дрямки от по 15 Мин , после иска да й се говори да се занимаваме и после пак може да направи половин час например сън, рядко 1 час. Затова ми е доста трудно да си върша някакви неща из вкъщи, тя когато е будна... но гледам да намирам занимавки( напоследък много се заглежда във въртележката, която сме сложили на кошарата ) докато върша нещо домакинско аз.
Имахме запушено носле и запушен слъзен канал, водихме в на личния и на още едн педиатър за второ мнение- казаха ми масажче на окото, почистване с физиологичен разтвор и капане е нослето, издърпване на сополките с аспиратор. Изписаха ми Тобрадекс, който бях много против да й слагам , защото е с антибиотично и кортикостероидно съдържание, но и втория педиатър като ми каза да й слагам и го започнах , за да не се изнервя още повече от нослето ( и без това си е “леко” ревлива) . И так при нас .. надявам се вие всички и бебчетата също да сте добре, пазете се много, че това болнаво време е ... 😶🙏🍀
Честите новородени бебчета на групата! 🍼🍼🍼
Да ви попитам някоя от Вас ползвала ли е одеалце или чувалче от Мериносова вълна? Чудя Се дали да взема такова за малката за зимните разходки, но исках да ви попитам първо дали някоя от вас има отзиви първо или е доволна или не от ползването на такова.

# 529
  • Мнения: 534
Сиси, и това ще мине, имай кураж. Излизайте с бебето навън, когато имате възможност, отразява се много добре дори малко свеж въздух. Ние имахме няколко мъркащо- ревливи дни през определен период, четох, че може би са кризи на растежа. Неспокойно бебе плюс безсъние е най- изтощителното нещо, пък и предстоящата зима предразполага към по- депресивно настроение.
ММ доста работи, прибира се късно и цялата грижа за малката пада на мен, поне вечер ми помага с домакинството, банята и отменя последното хранене, та аз да опъна крак малко. С приятелки се разхождаме по парковете, когато има възможнаст, че съм жадна за нормален, човешки разговор. Чакам с нетърпение уикендите, когато сме заедно, правим по- дълги разходки, още не мога да се престраша да пътувам сама с бебето в колата.
Определено зимата ще е доста тегаво...

# 530
  • Мнения: 423
Аз го карам доста небрежно с излизанията, когато ми хрумне сме навън, за половин или 2-3 часа, най-вече със слинга, за всеки ден си измислям задача навън и с бебка я свършваме заедно 🤣 то ми е много благо бебето, спи, яде, кротка. Но още не мога да се оправя с бебешкия пубертет на баткото, през деня е на бабина градина, ходи без протест, но вечер е някакво тото в какво настроение ще е... Ако на 100% съм около него, къпане, вечеря, приспиване, няма готвене, няма бебе, ако успея да си направя нещата да игнорирам всичко друго, е доста благ. Иначе не мога да изстържа голия му задник от плочките, и това е най-малкото. И дори в добрите му моменти, вечер заспива последен вкъщи. Сладък ми е той и много чувствителен, дано се успокои скоро. С малката е много внимателен, дори като я държа, но си ревнува. Другото мрън при мен е, че ми дойде МЦ. Доста ме изненада, няма и два месеца от раждането и с изключително кърмене. Следващата седмица най-накрая съм на преглед, много го отложих според мен. А това кърмене е много благо и то, хем наддава малката, хем много бързо яде и до край и не пита за повече, прави големи паузи, 3-3.5 часа денем, вечер през 2 часа яде, накрая се катурва и отцепва за 4-5 часа, което си е бебе мечта. Обаче ми липсва да ми повиси малко повече на гърда, изобщо не ме търси извън храненето, а с баткото си имахме своите моменти. С него беше трудно кърменето първите месеци, но пък винаги се успокояваше на цица, а бебка сега ревне ли, само бибата помага.
Кураж момичета, наистина разходките помагат за психиката, както и някой да даде една ръка помощ, че на недоспалата майка само ѝ е до разходки.. и здрави бебенца, това дава сили Simple Smile

# 531
  • Мнения: 270
Минавам да се оплача Disappointed Relieved малката от седмица някъде реве много повече, съответно и съня е мираж. Спи си спокойно, когато е върху мен, но стана ли да свърша нещо до 10 мин.макс се е събудила с рев Sad Снощи се буди през един час, за да яде - не знам скок в растежа ли е, какво е, но с това недоспиване съм на ръба на нервна криза. Отделно има газове ли, колики ли - мъчи я коремчето, свива се, ръмжи, пуфти, пъне се...пръцка и ака по много, напоследък започна и да връща по малко след кърмене. Добре, че таткото ми помага с домашните задължения, а майка ми идва от време на време да ни сготви, да мога да се изкъпя, наспя и ей такива неща...

# 532
  • Мнения: X
Здравейте, включвам се с коментар относно одеалцето от мериносова вълна. Аз взех такова, размери 95 на 135, малко е голямо, но го подпъхвам. Завивам бебето само с него, сложила съм му памучен плик. Мисля, че му се харесва и спи спокойно в него. Ние също имаме мериносово одеало и затова реших да взема и за бебчо. Предполагам и за количка за навън ще е подходящо. Цената е добра, ако някой се интересува пишете ми на лични за сайта.

 Нещо с чувалчетата не се разбираме. Да, сладурски са и практични, обаче си ми стоят изкуствени и се поти в тях. Имам поне 4 и все са скъпи, ако това е определящо. Затова одеало и чиста работа, само слагам ръчичките отгове, да не се захлупи.

Ние днес правим един месец и определено мога да кажа, че не е лесно да се гледа бебе Grinning Нашето не е от най-кривите така като ви чета, но пак ме изтощава доста. Не ще да спи диването ношем и това е. Мрън мрън мяу мяу сме с часове. Ще пробвам да го държа будем денем... Отделно близо седмица имахме страшен проблем с коликите и неспането се съчетаваше и с истеричен рев. Сами сме с мъжа ми и не знам какво ще правя, като почне работа след някой ден, и сега едвам се оправям Grinning

Тегаво е малко ... разходки още не правим, само на терасата идкарвам. Честно казано като ми е уморено и недоспало, не ми е до излизане.

# 533
  • София
  • Мнения: 3 402
За интимността още не сме почнали, но чакаме да ми приключи МЦ, че се възстанови вече и течеше та си наваксваше за последните месеци накуп.
Разходки правим не всеки ден, понякога просто слизаме долу на площадката в комплекса, защото сме уморени. Правим си кафе/чай и долу правим тегели. Малкият не всеки път спи, но се отразява много добре на всички.

На нас ни подариха колегите електронна люлка и е голямо блаженство. Малкият стои без проблем повечето случаи и се заплесва нанякъде. Дори си заспива там вечерта и само го преместваме в кошарата. Ръцете и кръста ми са щастливи от това. Взехме си и ергономична раница онзи ден, но още не сме излизали с нея.
Гледам да го уморявам на активната гимнастика, слагам го по корем, правим упражнения с ръцете и краката, голям кеф му е, много гукане и усмивки. Вечер си продължава с будене поне веднъж около 00:00 или 3:00. Зависи кога му е било последното хранене преди това. А сутрин като по часовник ставаме около 7:20-7:30, но е супер, защото след като го преоблека, сменя памперс и нахраня заспива веднага и аз успявам да пусна пералня, да направя закуска и да изпия кафе. ММ е хоум офис, но едвам успява да намери време да хапне за 15-20мин и евентуално да гледа малкия докато отида до тоалетна. Вечерно само аз ставам, за да се наспива той. Нямаме помощ още от втората седмица, но мисля, че засега се справяме. Има си нерви от време на време, но няма как. Охх стана мноооого дълго Grinning

# 534
  • Мнения: 127
Момичета и малкия го мъчат колики тези дни, особено нощем към сутринта. Съответно съня е мираж.
През деня обича да спи в мен, оставя ли го и рев...
Излизаме по малко на разходки с количката. Поръчах си май тай, скоро имам и консултация по бебеносене. Слинг нещо не ме кефи. Надявам се след това да правим по-дълги разходки.
Засега отложила съм погачата. Чудя се само за молитвата, но в храма до нас винаги има хора.
Иначе ползваме чувалче за нощното спане, че много рита.
Тези дни ме притеснява, доста е неспокоен. И аз четох за тези прословути скокове в растежа...то тъкмо свикнем на някакъв режим и всичко се сменя 🤔😁

# 535
  • Мнения: 739
При нас отминаха коликите сякаш или поне по-малко се проявяват. Аз даже спрях и капките да давам. Честно казано ги давах много малко време. Иначе обича сутрин рано в периода от 4-5 ч. сутринта да се събужда и да се напъва, пъшка и да се мрънка. Мъчи се да ака. Има моменти, когато трудно се изаква. Преди 2 седмици но беше голям зор това запичане. Сега се пооправи (ПУ-ПУ) и си свършва работата през деня. Иначе започна доста да се усмихва и радва. Аз постоянно си ми говоря, понякога даже и на неговия гукащ език и той се смее. Но и ние си имаме моментите на киселеене и понякога на рев, че си иска детето своето. Не ми се лежи и като постои повече и му стане скучно почва да реве. Иска да го държа изправен, за да си наблюдава всичко. Като инспектор е (така го бъзикам) и на моменти ми се струва, че прекалено бързо се развива за двумесечно бебе. Може би защото ми е първо дете и ми е интересен в дадени моменти, как реагира.

Иначе с ММ възстановихме нашите си интимни моменти. Просто сме по-внимателни и се получават нещата.

Ние от другия месец ще почваме ваксинките и ми е малко притеснено, какво ще е. Че с тия вируси хич не ми се ходи до лекарския кабинет, ама няма как. Дано ситуацията в страната се успокои с наближаващите празници много се надявам.

# 536
  • Мнения: 3 038
Moni4ka2020 , какви капки ползвахте? Аз давам Еспумизан при нужда, но невинаги помага; отделно - пробиотик.

# 537
  • Мнения: 127
Моничка и ние сме така. Събужда се по никое време сутринта, напъва, пъшка.
И това с изправянето, понякога плаче като го легна и иска да е изправен да гледа 🙂
Тази нощ е една от тези будните... заспа в 20ч, в 23ч се събуди и още е буден. ММ му пее песнички, та си правят компания.
Много ми са странни тези будувания. Някои нощи събужда се, хапва и продължава съня, след това едни такива безсънни...

# 538
  • Мнения: 97
Sisi, много се припознавам в тези преживявания, както и в чувството за вина и неудовлетвореност, че това е толкова чакано и желано дете, а аз никак не го докарвам на блаженна мадона с бебе на гърда. Не очаквах да ми тежат грижите за бебето и оставането вкъщи, защото по принцип не съм толкова социална, но изолацията ме шибна в психиката яко още в болницата и първите две седмици бяха най-тегави. Всеки път когато мъжът ми излизаше да разходи кучетата за по-дълго или обикаляше по задачки аз ревях тук като заточена. Много помогна когато започнахме да излизаме с малката, а и хормоните вероятно ме поотпуснаха малко. Аз съм си предразположена към депресивност и си знам, че време навън, редовен сън,  движение и режим са ми задължителни, за да не затъвам. Сънят ми е чао естествено, а спорт и режим не ги виждам преди нова година. Неслучайно една от техниките за мъчение е да разбиеш и накъсаш съня на някой. И все пак вярвам, че кърменето на поискване е най-доброто за детето ми и си повтарям, че и това ще премине и до няколко седмици вече ще е по-добре. 
Вчера най-накрая проведох онлайн консултация с терапевт и ми се отрази много добре. Трудно ми е да спазя уговорка с час като не знам кога и най-вече колко време ще виси бебка на гърдата и дали няма да я сгърчи корема и да ревне, но  в крайна сметка, за да е добре тя трябва да полагам грижи и за себе си. Слава богу мъжът ми е голям ентусиаст и се занимава с нея, но тази седмица отпуската му приключва и не знам как ще се оправям. Той ще работи от вкъщи, но все пак трябва да работи и да влиза в срещи, не може да я взима по всяко време. Нощем не може да ми помогне освен с някоя смяна на памперс така или иначе. Майка ми ни готви и носи храна, пазарува за малката като потрябва нещо и това си е голяма помощ, но не пускам никой вкъщи,  все още си ме е страх, така че няма как да поеме грижите за бебето. Домакинската работа съм я отсвирила. Най-много се притеснявам кучетата да не почнат да ревнуват като ги пренебрегвам.
За интимните отношения ще видим какво ще каже гинекологът на контролния преглед, но така или иначе не съм приключила с лохиите.

С тия капки Биоамика не знам какво да правим. Не виждах ефект и ги спрях за ден, но се започнаха газовете, пъненето и гърченето на гърдата. Продължих ги, но ако давам преди всяко хранене изведнъж намалява изхождането. Ще търсим някакъв баланс. Дори не знам дали това са колики или тепърва предстоят. Иначе пробиотик си пие.

# 539
  • София
  • Мнения: 3 402
Мислих, че само нашия е каприз и не иска да лежи много Grinning И ние се носим из апартамента да е изправен и да гледа. Постоянно главата е вирната към лампите или гледа навън през прозореца. Иска си занимание, гимнастика и т.н. и гледам като е буден нон-стоп да го забавлявам и уморявам.

Момичета, няма как всичко да е топ перфектно, да изглеждате постоянно добре, да сте наспани и усмихнати. Днес например аз не можах въобще да се разсъня в 6:30 за храненето и ММ пое нещата. Нахрани, преоблече малкия, та и закуска направи. Аз си поспах още час и малко и доста добре ми се отрази. Искаше ми се той да се наспива уикенда, но уви. Някои дни и косата забравях да си сресвам. Сега малко по малко гледам поне прическа набързо да направя с някоя фиба/щипка, да потренирам 10-15мин някои дни, и се чувствам по-добре. Сега се занимавах няколко дни да харесам коледна украса и да я поръчам. Такива задачки гледам да си давам по-често и настроението засега успявам да го държа весело. Освен това по празниците ще пътуваме при роднини и мисля и за това. Пожелавам ви да успявате да си открадвате ей такива минутки и да видите как всичко се подобрява Hug

Общи условия

Активация на акаунт