ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 618
  • 544
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
На 100% за мен кърменето беше по товарещо от раждането и психически и физически.
Когато му "теглих майната" всичко си дойде по местата.
А днес за капак, Георги реши и да засучи, няколко дена не го бях пробвала и днес на майтап го поставих на гърда и като дръпна като алкохолик видял патронче 😂
Така, че вече и той ще ми помага да има повече за цедене.

# 76
  • Мнения: 1 856
Вили, прочети тук, раздела за проблеми с  кърменето и начините за разрешаване
https://m.bg-mamma.com/?topic=1844

 Това с топлите компреси в някои случаи може да помогне. Когато гърдите са много твърди, на бучки, трудно потича кърма - тогава се слага топъл компрес за отпушване и по-лесно потичане на кърмата, кърми се или се цеди, и после се слага студен компрес. Също така трябва да се внимава с цеденето - цеди се малко само за облекчаване, защото може да се получи хипер стимулация

# 77
  • София
  • Мнения: 3 545
При мен се препълниха към 5-6 ден точно след изписването. Бях все едно с няколко кубика силикон във всяка цица Grinning Ден-два ми отне с масажи и цедене на ръка. Болеше ужасно и бях на ръба да се откажа. Сега вече се регулираха нещата, пия лецитин веднъж дневно и чай за кърмачки по 3-4 пъти, отделно в банята под топлия душ и помпата през няколко часа. Успявам да заместя 2-3 хранения да са само кърма, гърдите са меки и даже чашките на сутиените стоят леко празни Grinning Та не се отказвайте мами, гадно е в началото, обаче като видя как пие малкия и знам, че си заслужава цеденето 3-4 часа на ден.

# 78
  • Мнения: 73
За кърменето , противно на моите очаквания момичета , на следващия ден след секциото ми слезна и на мен кърмата. Гърдите ми се подухва, леко почнаха да се втвърдяват и аз се зачудих какво да правя. Бях си взела същите компреси на Нувита от вис виталис няколко дни преди да родя и се оказаха доста сполучливи и при мен.
В болницата ,в която раждах имаше консуталт по кърмене , който много мечи помогна и насочи и с позите , в които мога да кърмя и как да се справям с напрежението в гърдите , което беше ужасно в един момент. На третият ден от престоят ми в болницата слизах да се изцеждам на професионална помпа, защото малката не изискваше количеството кърма и напрежението в гърдите не спираше дори след кърмене.
Та консултантката по кърмене в болницата ме посъветва да правя топли компреси преди кърмене , когато ми слизаше кърмата, за да може каналите да не се запушват  и след кърмене , Ако не и
Усещам облекчение да се доизцеждам с помпа . Когато бебето не беше при мен в първите дни в “ часовете, в които трябваше да се кърми “  гърдите ми ставаха просто супер напрегнати, пак ме посъветва топъл компрес и изцеждане , каза ми също: “ усетиш ли топлина и твърдост трябва да де изцедиш или да кърмиш.” Не знам дали ще съм полезна на някоя , но това са неща, които на мен лично помогнаха ( имайки предвид, че изобщо не съм била с огромни амбиции за кърмене, даже не вярвах ,че ще кърмя предвид секциото) .
Дори сега вече вкъщи, когато малката се храни само от едната гърда се изцеждам или ако не са ми облекчени след кърменето пак малко доизцеждам.
Не съм вярвала , че да кърмиш е толкова трудоемък процес. Адмирирам и се възхищавам на всички кърмещи и кърмили майки!🙏

# 79
  • Мнения: 196
Здравейте, аз да попитам на скоро родилите мами.
С телефоните какво се случва при раждането, оставяте ли ги някъде, може ли да се вземат при нас та да има една снимчица и съответно колко време след като родихте съобщихте на близките.

# 80
  • Мнения: 1 856
На мен багажа ми беше при мен в стаята, в която раждах (Токуда), телефонът ми се зареждаше до леглото. Като се роди бебето, дежурната АГ, която също присъства на раждането ми, сама ми предложи да направи снимки и клипче. Така че вземи си го и си поискай да ви снимат, ако никой не се сети Simple Smile

# 81
  • Мнения: 73
Здравейте, аз да попитам на скоро родилите мами.
С телефоните какво се случва при раждането, оставяте ли ги някъде, може ли да се вземат при нас та да има една снимчица и съответно колко време след като родихте съобщихте на близките.




При мен телефона беше в позната акушерка, която беше на раждането. Отделно анестезиоложката прави снимки с нейният телефон , така че имам снимки от различни ъгли 😂. Мисля , че ако помолите би трябвало да не откажат от екипа-все пак такъв момент трябва да се запамети . 🥰
А телефона ми го дадоха като излезнах от операционната, мъжът ми имаше снимки вече от раждането. Бебето го показаха на мъжът ми веднага като го облекохА и оправиха , през прозорец / стъкло му я показаха заради Ковид пандемията.Донесаха ми бебето 3 часа след секциото за малко да я видя и на другия ден вече за повече🤗🍼🎀

# 82
  • София
  • Мнения: 3 545
При мен телефонът стоеше на едната маса в предродилна. След като ме изведоха от операционната едната от екипа го взе да ме наснима с малкия. Аз нямах време да го ползвам като цяло Grinning

# 83
  • Мнения: 423
При моето секцио в Тина Киркова ми съдействаха телефона да ми е наблизо. Като извадиха бебка я отнесоха и я върнаха повита да я снимат с мен. Големият майтап беше, че едвам си отключих телефона, ръцете ми бяха ледени от упойката, категорично отказа да разпознае пръстов отпечатък, а чертането на фигури с трепереща ръка беше доста забавно. После през цялото време дебнах къде ми оставиха телефона, да не вземе да го зарежат в операционната, а аз да мра от скука после, докато ближа рани 🤣

# 84
  • Мнения: 261
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, раждали секцио: слагаха ли ви гел против сраствания?

# 85
  • Мнения: 1 202
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, раждали секцио: слагаха ли ви гел против сраствания?
Нз за такъв гел, но 5 дни ми  биха в корема фраксипарин.

# 86
  • Мнения: 73
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, раждали секцио: слагаха ли ви гел против сраствания?

И аз също не знам за такъв гел, Rossie94 ! И На мен ми слагаха фраксипарин в ръката горе , но такъв гел мисля , че не - въпреки , че това ми е втори разрез на същото място ( имам предишна гинекологична операция на това място от преди 2 години) . Конците ми ги махнаха на 7 ден и сега мажа белегът с Дерматикс.

# 87
  • Мнения: 95
Момичета, да ви се отчета- още не съм родила 😂 утре ме приемат в болницата и рано сутринта на 16ти ще започнат с влизането на системата. Докторката не посъветва да пия две лъжици рициново масло, да видим дали ще тръгне само раждането. Вие какво мислите по въпроса с единичните стаи? Предпочитате да сте сами или да има някой около вас , след като посещения не са позволени?

# 88
  • Мнения: 739
Аз си бях избрала стая с две легла с идеята да има някой, с който да си бъбря и да не скучая. Даже жената, която беше с мен в стая, беше с второ дете и можех да се допитвам, ако нещо не ми беше ясно относно грижите за бебето. Отделно и акушерките помагаха при нужда.

# 89
  • София
  • Мнения: 425
Не съм сигурна за този гел, но фраксипарина си е задължителен. Аз бях и с антибиотик, не знам дали при всички е така.
Предпочетох единична стая, но аз не съм най-общителния човек и ми беше добре. То по цял ден са разговори с родата, приятели и ако имаше друг човек, щяхме да си пречим. И с баткото пак бях сама в стая.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 17:12 от Coriander

Общи условия

Активация на акаунт