разногласия при възпитанието на детето

  • 1 292
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много рядко се имали разногласия. Говорим по въпроса, ако се налага спорим и накрая стигаме до най-добрия според двамата вариант.

# 16
  • Мнения: 4 629
С мъжа ми обсъждаме как да постъпим и как да реагираме в различни ситуации. Като имаме разногласиq - спорим докато стигнем до консенсус. Не играем ролите на "доброто и лошото ченге". Никой от нас не иска да е "добрият " родител за сметка на другиq. И двамата играем със сина ни, разхождаме го, четем му, караме му се....Опитваме се да имаме единен стил на родителстване доколкот ни е възможно - така и детето не се обърква какво може и какво не

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Имаме разногласия. За съжаление спорим по тях пред Калина в повечето пъти, което знам, че не трябва да е така. И аз, както други писали преди мен се налагам обикновено... Grinning

# 18
  • Мнения: 14 654
имаме разногласия по някои дребни въпроси, но това не нарушава хармонията в семейството.
а как да се справиш с тръшкането по земята:
остави я да се потръшка колкото си иска и детето само ще усети, че така няма да постигне кой знае какво. ще си полежи на земята, ще си попищи, ще си блъсне главата в земята няколко пъти, пък ще се откаже ...

# 19
  • Мнения: 2 757
А как да се справя с тръшканията по земята ,когато и откажа нещо,само при мен "прилага"тези номера.

Ако имаше начин, всички да сме се справили до сега. Нормално е с мама да си позволява глезотии и тръшкания. Ако можеш да бъдеш твърда лека полека ще се отучи - познавам твърди мами. Аз самата не съм от тях и си се тръшкаме. Като порасне и почне да разбира смятам да затегна режима, ама сега май му е рано.
Иначе тук препоръчват да се игнорира подобно поведение на детето. Обръща му се вимание само когато е много избесняло и очевидно не е лигня, а има някакъв проблем

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 10:35 от NikiFin

# 20
  • Мнения: 2 839
Навсякъде по света психолозите препоръчват да се игнорира подобно поведение. Няма такова нещо като `рано му е`, защото ако не се действа рано, после става късно.
Синът ми го правеше малко след годинката, ама не е случил на отстъпчива майка  Twisted Evil Много бързо забрави лошия навик  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт