iHerb.com (USA) - сайт за хранителни добавки и козметика - 118

  • 38 806
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 2 140
На мен винаги ми пише така в проследяването. Ето произволна пратка, не от iherb, но етапите са еднакви. И никога не е правен опит за доставка...

# 226
  • Мнения: 710
Здравейте,
искам да попитам каква е разликата между двата вида доставки (освен срока за доставяне) - Delivered by Local Post Plus и Delivered by Local Post.

Направих една поръчка с Local Post и преди малко пуснах втора с Local Post Plus, защото с нея ми излезе безплатна доставка.

Благодря предварително за отговора Simple Smile

# 227
  • Мнения: 19 065
Втората пристига като препоръчана и се дава срещу подпис.

Код за 5 % отстъпка от Iherb.com - SDB331

# 228
  • Мнения: 567
Някой приемал ли е Bioperine в някаква комбинация.
Аз си купух този продукт:
https://uk.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-CoQ10-USP-with … ie-Capsules/91610
 Ефекта беше алергична реакция на организма , кожен обрив като хранително натравяне и след това се зачетох в страничните ефекти на Bioperine, които не са за подценяване!Ако някой е приемал или е имал подобна реакция моля да сподели,защото на 90% съм сигурна че е от него.

# 229
# 230
  • Мнения: 10 370
Аз само да отбележа, че от закупения Ресвератрол от намаленията предния месец, суплемента е вече в пластмасови опаковки. До сега винаги е бил в стъклени. Този:

https://www.iherb.com/pr/ReserveAge-Nutrition-Resveratrol-250-mg … ie-Capsules/16018

Дано качеството е същото.

# 231
  • Мнения: 1 290
Здравейте, мами! Бихте ли ми препоръчали заместител на Вигантол за недоносено да е подходящ. Търся Вигантол по аптеките, но не намирам.

И се зачудих има ли ДХА или мултивитамини подходящ за толкова малки бебчета. Предстои ни да го запишем при педиатър и ще го обсъдим и с него. Ако някой има опит, нека сподели. Благодаря от сърце!!!

Здравей,

с педиатър няма много смисъл да обсъждаж DHA ако си в България, там няма такава  практика.
Моето дете е родено в 32 седмица на 2 м. започнах да давам DHA( 1 м. беше в неунатологията)  , вит Д по ранно . В аптеките има алернатива на вит. Д на няколко фирми до към 10 лв на капки вземи още от сега и давай . Дава се от 20 ден след раждането.
От сайта взимах това https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Baby-s-DHA-Om … fl-oz-59-ml/68171
и https://www.iherb.com/pr/Oslomega-Norwegian-Baby-s-DHA-with-Vita … fl-oz-60-ml/96244 дава се според килограмите. Давах го далеч от желязото ако давате и вие желязо.
Задължително почнете и пробиотик каквото и да ви казва педиатъра.
Аз  лично мога да кажа,че има  голяма полза от DHA  продължавам да давам още като лятото направих почивка 1 м.
Мултивитамини след 6 м. може да се дават . Аз профилактично давах по 1 бр. шуслерова сол № 3 всеки ден по препоръка на консултант по кърмне и педиатър разтворена в 5-10 мл вода.
Здравейте, записвам се и аз да следя темата, че ми е полезна и скоро ще праея поръчка на протеолитични ензими.

Това мнение ме заинтригува, аз приемам още от бременността и сега, докато кърмя, Омега 3 на Nordic naturals, но не ми е хрумвало да давам на бебо. Мислех, че все пак преминава в кърмата. По съвет на педиатър ли си давала DHA и кърмено ли е бебето, понеже знам, че АМ съдържат DHA?
Ще питам педиатъра след няколко дена, че сме на консултация.

# 232
  • София
  • Мнения: 36 191
sunny-n
Не това беше важното, но както и да е. Simple Smile

Flowers Maple Leafkalestia
Разликата е, че при:
Delivered by Local Post  -   не получаваш проследяващ номер и има проследяване само до БГ
Delivered by Local Post Plus - получаваш проследяващ номер, има проследяване до БГ и след като влезе в БГ, от което може да се разбере, дали пратката е отишла на Митница или е в Пощата

Винаги ползвам метода на доставка, който ми е по-изгоден за дадена поръчка.

iHerb® код:   YUL919
5% намаление
 - за първа и следващи поръчки

# 233
  • Мнения: 710
sunny-n
Не това беше важното, но както и да е. Simple Smile

Flowers Maple Leafkalestia
Разликата е, че при:
Delivered by Local Post  -   не получаваш проследяващ номер и има проследяване само до БГ
Delivered by Local Post Plus - получаваш проследяващ номер, има проследяване до БГ и след като влезе в БГ, от което може да се разбере, дали пратката е отишла на Митница или е в Пощата

Винаги ползвам метода на доставка, който ми е по-изгоден за дадена поръчка.

iHerb® код:   YUL919
5% намаление
 - за първа и следващи поръчки

Денис, благодаря за отговора Simple Smile И аз така процедирах - при първата поръчка и двете бяха с безплатна доставка и избрах тази, която ще дойде за по-кратко време (Local post), а днес избрах безплатната доставка (Local post plus).
Надявам се все пак всичко да пристигне когато и да е, и ще имам отделна питанка как да приемам многото напоръчани неща Simple Smile

# 234
  • Мнения: 1 041
Скрит текст:
Здравейте, мами! Бихте ли ми препоръчали заместител на Вигантол за недоносено да е подходящ. Търся Вигантол по аптеките, но не намирам.

И се зачудих има ли ДХА или мултивитамини подходящ за толкова малки бебчета. Предстои ни да го запишем при педиатър и ще го обсъдим и с него. Ако някой има опит, нека сподели. Благодаря от сърце!!!

Здравей,

с педиатър няма много смисъл да обсъждаж DHA ако си в България, там няма такава  практика.
Моето дете е родено в 32 седмица на 2 м. започнах да давам DHA( 1 м. беше в неунатологията)  , вит Д по ранно . В аптеките има алернатива на вит. Д на няколко фирми до към 10 лв на капки вземи още от сега и давай . Дава се от 20 ден след раждането.
От сайта взимах това https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Baby-s-DHA-Om … fl-oz-59-ml/68171
и https://www.iherb.com/pr/Oslomega-Norwegian-Baby-s-DHA-with-Vita … fl-oz-60-ml/96244 дава се според килограмите. Давах го далеч от желязото ако давате и вие желязо.
Задължително почнете и пробиотик каквото и да ви казва педиатъра.
Аз  лично мога да кажа,че има  голяма полза от DHA  продължавам да давам още като лятото направих почивка 1 м.
Мултивитамини след 6 м. може да се дават . Аз профилактично давах по 1 бр. шуслерова сол № 3 всеки ден по препоръка на консултант по кърмне и педиатър разтворена в 5-10 мл вода.
Здравейте, записвам се и аз да следя темата, че ми е полезна и скоро ще праея поръчка на протеолитични ензими.

Това мнение ме заинтригува, аз приемам още от бременността и сега, докато кърмя, Омега 3 на Nordic naturals, но не ми е хрумвало да давам на бебо. Мислех, че все пак преминава в кърмата. По съвет на педиатър ли си давала DHA и кърмено ли е бебето, понеже знам, че АМ съдържат DHA?
Ще питам педиатъра след няколко дена, че сме на консултация.

Не, не по съвет на педиатър от България, малко от тях се интересуват и са наясно с клинични проучвания.
Относно омегата по важно количеството DHA то се препоръчва да се пие по време на бременост и кърмене.
Има много статии по тема потърсете.
Аз лично не съм коментирала изобщо с педиатърката тази тема. Моята госпожица е на кърма от както  е изписана, първо с шише после се научи и продължава са бъде кърмена , освен и твърдата храна.
За  състава на АМ също не съм компентетна , но микролементите в тях не са кои знае колко като количество та, не бих разчитала на това. По принцип има притиворчиви мнение за това колко DHA преминава в кърмата, аз лично съм чела такива в + и - посока същото и за желязото, но тук тестах при нас като спрях да давам желязо на бебето, а започнах да пия аз билков препарат и определено нивата се покачиха.
Успех!

# 235
  • Мнения: 477
Здравейте, бихте ли ми препоръчали хубав витамин С?

# 236
  • Мнения: 2 139
Мога да споделя това мнение, което получих от екип на д-р Сиърс по темата за Омега 3 и съотношението на ЕПА и ДХА.

Скрит текст:
These dosages should always be reviewed by the child’s physician.

It's interesting to note that it is national policy in Norway to feed children 5 ml of cod liver oil per day 4 weeks after birth.  5 ml of cod liver oil would contain about 800 mg. of EPA and DHA per day or a little more than one capsule of OmegaRx 2.

When infants can take solid food he suggests 0.5 grams of omega 3's or 500mg

1 OmegaRx 2 capsule = 750mg. EPA/DHA

1/8 teaspoon =  422mg. of EPA/DHA


 
For infants over the age of one: 1- 2 grams (1,000 - 2,000mg) Omega 3's per day.

That would be approx. 2 - 3 OmegaRx 2 capsules or

1/2 tsp. = 1,688mg. of EPA/DHA

The ratio of EPA/DHA

There will always be a debate regarding the best EPA/DHA ratio. The optimum ratio often depends on who you ask. It seems that studies supporting supplementing with more DHA are funded by the companies that provide DHA, i.e., Martek Corp.

As a medical researcher Dr. Sears has reviewed hundreds of research articles that used a variety of different ratios, i.e. 3:2 - 5:1 - 3:4 - 7:1 - 2:1 - 1:1 etc. He determined that the best ratio, the one that covered the widest range of benefit is 2:1. The 2;1 ratio of EPA/DHA in the OmegaRx 2 is virtually the same ratio used in scientific studies reporting significant clinical benefits. The research with EPA in humans is far more impressive (especially in neurological studies) than DHA.

# 237
  • Мнения: 1 290
Мога да споделя това мнение, което получих от екип на д-р Сиърс по темата за Омега 3 и съотношението на ЕПА и ДХА.

Скрит текст:
These dosages should always be reviewed by the child’s physician.

It's interesting to note that it is national policy in Norway to feed children 5 ml of cod liver oil per day 4 weeks after birth.  5 ml of cod liver oil would contain about 800 mg. of EPA and DHA per day or a little more than one capsule of OmegaRx 2.

When infants can take solid food he suggests 0.5 grams of omega 3's or 500mg

1 OmegaRx 2 capsule = 750mg. EPA/DHA

1/8 teaspoon =  422mg. of EPA/DHA


 
For infants over the age of one: 1- 2 grams (1,000 - 2,000mg) Omega 3's per day.

That would be approx. 2 - 3 OmegaRx 2 capsules or

1/2 tsp. = 1,688mg. of EPA/DHA

The ratio of EPA/DHA

There will always be a debate regarding the best EPA/DHA ratio. The optimum ratio often depends on who you ask. It seems that studies supporting supplementing with more DHA are funded by the companies that provide DHA, i.e., Martek Corp.

As a medical researcher Dr. Sears has reviewed hundreds of research articles that used a variety of different ratios, i.e. 3:2 - 5:1 - 3:4 - 7:1 - 2:1 - 1:1 etc. He determined that the best ratio, the one that covered the widest range of benefit is 2:1. The 2;1 ratio of EPA/DHA in the OmegaRx 2 is virtually the same ratio used in scientific studies reporting significant clinical benefits. The research with EPA in humans is far more impressive (especially in neurological studies) than DHA.
Супер интересна и полезна информация, даже за ЕРА пише точно обратното, ако се зачете човек. Освен да започна да давам или аз да приемам по-високи дози.

# 238
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
sunny-n
Не това беше важното, но както и да е. Simple Smile

Flowers Maple Leafkalestia
Разликата е, че при:
Delivered by Local Post  -   не получаваш проследяващ номер и има проследяване само до БГ
Delivered by Local Post Plus - получаваш проследяващ номер, има проследяване до БГ и след като влезе в БГ, от което може да се разбере, дали пратката е отишла на Митница или е в Пощата
А защо с "Plus" дава по-дълъг срок на доставка?! Наистина ли идва по-бавно?! Дава ми Estimated Delivery:Dec 24 - Jan 20. А с обикновена доставка - Dec 02 - Dec 22

# 239
  • Мнения: 701
А защо с "Plus" дава по-дълъг срок на доставка?! Наистина ли идва по-бавно?! Дава ми Estimated Delivery:Dec 24 - Jan 20. А с обикновена доставка - Dec 02 - Dec 22
И аз от недоглеждане преди дни пуснах този вариант с един месец по-бавно доставка.И сега незнам дали ще дойде по-бързо или по Нова година?

Общи условия

Активация на акаунт