Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Бродерия за деца

• 695
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте! Дъщеря ми е скоро ще направи 13 г. и има интерес към всякакъв тип ръкоделия. Досега не е бродирала и аз мисля, че ако й подаря подходящ комплект за начинаещи за рождения й ден, ще го хареса. Въпросът е, че нямам идея какъв комплект би бил подходящ за нея, защото аз самата не бродирам и не мога да й покажа нищо различно от кръстат бод. Т.е. ако купя нещо, което изисква друг тип бод, просто няма да има кой да й покаже и няма да се справи. Дали може да ми дадете някаква идея какъв комплект за начинаещи  би бил подходящ и евентуално от къде може да се купи?

# 1
Здравейте! Дъщеря ми е скоро ще направи 13 г. и има интерес към всякакъв тип ръкоделия. Досега не е бродирала и аз мисля, че ако й подаря подходящ комплект за начинаещи за рождения й ден, ще го хареса. Въпросът е, че нямам идея какъв комплект би бил подходящ за нея, защото аз самата не бродирам и не мога да й покажа нищо различно от кръстат бод. Т.е. ако купя нещо, което изисква друг тип бод, просто няма да има кой да й покаже и няма да се справи. Дали може да ми дадете някаква идея какъв комплект за начинаещи  би бил подходящ и евентуално от къде може да се купи?
Има много клипчета за бродерия. Може да прегледате  и да видите кой бод как се шие. Навремето организираха едни състезания за бродерия от Коутс. Продаваха и гобленчета за деца. Всичките бяха с кръстчета. За съжаление нямам представа дали още съществуват като фирма.

# 2
Наистина, клипчетата в ютуб ще й покажат.
Най-лесният бод е зад игла. Следващият, малко по-труден, е кръстат бод.
https://alitadesigns.com/bg/
От тук може да се теглят безплатно схеми с кръстат бод.

# 3
В кинкалериите има комплекти, ако си от София - по Пиротска. Тези за деца са обаче за по-ниска възраст сякаш (под 10 години) и са си с детски мотиви (патета, котета).

Мисля, че от значение е дали може да шие вече, ако може - не мисля, че ще има проблем с обикновени гоблени, по-малки по размер, да кажем около една педя като за начало. Сложността зависи от големината, броя на цветовете и дали има някакви допълнителни 3д елементи. Всеки гоблен си идва в кутия с указания, не мисля, че ще имате проблем с изработката, честно казано не е нищо сложно, иска се просто търпение. Комплектите идват с всичко необходимо - игла, достатъчно конци, план на бродерията.

Може и онлайн да избереш, ето един сайт:

https://sellina.eu/%d0%b3%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8

Вече според интересите на детето можеш да избереш някаква красива картинка - животни, къщи, туристически забележителности, морски и т.н.

Можеш да погледнеш и в първия пост на тази тема, има линкове за магазини:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1237469

# 4
  • София
Много благодаря за отговорите! И аз се ориентирам към някакъв малък гоблен, но може би е най-добре да отида лично до някой магазин и да избера, от София съм. Бяхте ми много полезни!

Общи условия

Активация на акаунт