Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 233
  • 798
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 677
И аз мисля, че младите трябва да се оправят предимно сами. Каквато работа има, такава ще работят, пък ще сменят когато могат. Ползвам немалко, които от десетилетие чакат перфектната работа, защото могат да си го позволят. Точно те тази работа никога няма да я дочакат

# 676
  • Мнения: 9 952
А ти, ако си шеф на някаква специализирана фирма и си търсиш специализиран персонал, ще назначиш ли млад човек, който 2-3 години след завършване на виШУ-то е работил каквото дойде, за да не стои без работа? Или ще си кажеш, че щом е работил такива неща, не е достатъчно кадърен да си намери подходяща за образованието му/й работа? И няма да го/я наемеш.

Според мен си е до възпитание и до характер. Защото има случаи на 2 деца, възпитавани еднакво от родителите, но едното лежи и се чуди на коя кълка да се обърне, а другото света ще обърне.

# 677
  • Мнения: 5 262
Това за наследяването и аз съм го мислила, също и аз съм на мнение, че преживелият съпруг трябва да наследи всичко. Моето дете е и малко, в общия случай до пълнолетие кола, имот, мисля, че и банкова сметка ще бъдат блокирани, което е гига тъпо. Имам позната, която остана вдовица с две деца, едва продаде апартамента, за да се преместят в по-голям, за колата нямаше сили да минава по същия път.

Затова Нотара каза се пише директно при покупката завещание, но баба ми каза ... в никакъв случай! Децата да си имат своето по закон.
Аз не мисля, че трябва да се оправят сами. Но не мисля и че трябва някой друг да им предопределя

# 678
  • Мнения: 3 611
А ти, ако си шеф на някаква специализирана фирма и си търсиш специализиран персонал, ще назначиш ли млад човек, който 2-3 години след завършване на виШУ-то е работил каквото дойде, за да не стои без работа? Или ще си кажеш, че щом е работил такива неща, не е достатъчно кадърен да си намери подходяща за образованието му/й работа? И няма да го/я наемеш.
Точно този, който е работил ще назнача, и съм го правила нееднократно. Кой работодател иска избиращи, претенциозни, нецапащи си ръцете младежи без трудови навици? Утре ще се наложи да пренесе кашона с рекламни материали, правени по негов дизайн и какво да очаквам от примадоната? Отговор като " аз съм дизайнер, не хамалин".

# 679
  • Мнения: 42 170
Не съм сигурна, че ще наема за софтуерен инженер някой, работил две години след университета в Макдоналдс. Ми той и от форма ще е излязъл, и явно нещо не е било наред за да почне там...

# 680
  • Мнения: 3 611
Този пример е абсурден, но сравняваме със същия, който не е работил нищо през тези 2 години.

# 681
  • Мнения: 42 170
Този пример е абсурден, но сравняваме със същия, който не е работил нищо през тези 2 години.

Тогава се пита ЗАЩО така и КАКВО е правил. Честно казано да е търсил именно работа по специалността и да не се е отказвал си е препоръка за целеустременост и мотивация да работи баш това.

# 682
  • Мнения: 3 611
Доообре. 😂

# 683
  • Мнения: 9 952
Което доказва и моята теза Laughing
За доста професии и специалности си трябват връзки, познанства, че и доза късмет.
А има и хора, които просто са по-плахи и свити, съответно не се представят добре на интервюта. Въпреки че са добри професионалисти. Говорим за позиции, които не изискват напористост, да не кажа агресивност и нахалство. Примерно ви трябва добър инженер, архитект, счетоводител. Не работят с клиенти, от тях се изисква да изпълняват качествено това, което им е възложено.

# 684
  • Мнения: 42 170
Да, и шанс трябва, и контактите помагат, но в крайна сметка и упоритостта се възнаграждава. Помня другарчетата ми по спорт от младостта. Едни отпадаха, други оставаха и продължаваха, и последните не бяха най-надарените, а най-надъханите.

След като завършихме не всички познати си намериха веднага работа по специалността, но които бяха упорити в крайна сметка успяха.

# 685
  • Мнения: 5 262
аз пък няма да отида да работя при ни една от вас , защото си нямате представа от хора.
всеки може да ти свърши работа стига да поиска. а това е работа на шефа. първо да избере който иска и второ да му покаже че има за какво да работи. напоследък защо никой нищо не ще да свърши? Защото повечетп шефове се опитват да хързулнат всичко и да се правт на робовладелци. не става така, за да ти работят хората им даваш пример и работиш 2х повече. 
иначе или няма да ти пипнат нищо или ще ги изнудваш и ще имаш страшно текучество.
но ако вие сте шефове. както ви гледа,  ще е на такива кокошкарски фирми , че няма значка ни едното ни другото.

# 686
  • Мнения: 42 170
И как го реши от един съвсем ограничен теоретичен казус???

# 687
  • Мнения: 5 262
ами много неща. вижте всичките се какво правите по цял ден ...
обсъждате панелки в общ форум .
и после вижте само какво пишете в последните 2 страници. просто смях . смях в залата .

лека ви нощ.

# 688
  • Мнения: 479
Осъзнайте се, в коя модерна държава половината население си изкарва хляба със земеделие??? Това вашето са някакви страшно объркани идеи.

Швейцария, Франция...

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 4 144
Бихте ли ми казали дали има някакво вредно влияние ако до блок има подстанция на ЧЕЗ?

Общи условия

Активация на акаунт