Ходили ли сте да се изповядвате?

  • 7 287
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
Не съм. Когато имам нужда - ходя да запаля свещ и наум си казвам каквото ме боли. Преди това обаче съм си направила среща с дяволите в мен и съм ги строила на "Мирно, отдай чест".  Joy

Иначе казано - аз съм си и грешникът и изповедникът. Дано не е порочен кръг това Confused

# 16
  • Мнения: 5 468
То моето ще излезе оплакване и оправдания...
И моето е бъде същото Simple Smile, а и аз самата не отговорям за действията си... сигурно ще взема да хихикам и да заеквам, за да се покажа в пълния си блясък Crazy. Ако ме гледа пък в очите - хич не ме търси..., ако съм скатана в някоя стаичка като по филмите, може и да си призная нещо...

# 17
  • Мнения: 2 353
  Аз ще си призная всичко, обаче ще понижа изповедта в час при психоаналитик. И после ще стане каша. Ще възникнат въпроси, ще чакам отношение по темата...Накрая ще завали съжаление, че съм въвлекла трето лице в междуличностен спор.
  А шизофрениците как се изповядват? Защото в мене има двама души, които непрекъснато спорят Sad

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм, а трябва и имам желание, но все не се накнавам Confused

# 19
  • Мнения: 2 254
нямам грехове аз Flutter

# 20
  • Мнения: 20
Както казва дъщеря ми:
- Ниееее , на мухите ниееее!

# 21
  • Мнения: 1 100
Според мен същността на религията е в това - хората да бъдат добри. Не вярвам в Бог. Вярвам в силата на човешката воля и вяра. Мисля, че Бог е мотивът на хората да бъдат добри. Ако не бъдат добри, ще бъдат наказани...
Но пък вярвам в Иисус Христос, който е олицетворение на добротата и сам е казал в Библията: Един човек, който не ходи на църква е не по-малко вярващ, от този, които ходи всеки ден. (цитирам по смисъл)

Важно е, какво имаш в душата си. Ако се разкайваш от сърце, греховете ти ще бъдат опростени, дори да не го направиш в църквата.


Аз не ходя на църква. За мен тези места са покварени. Факт е, че някои хора ходят, само за да ги видят. Заради някаква мода или друга глупост... Показност и суета! Ходят, а дори не знаят, дали вярват. Confused  Е, какъв е смисълът ooooh!


Кръстена съм, но съжалявам за това.
1во. Защото никой не ме е питал.
2ро Това е ритуал на пречистване. И сам по себе си е много красив. Едно бебе не осъзнава това. Та нали идеята е да осъзнаеш пречистването. #Crazy

Много мога да говоря по темата, но мозъкът ми е станал на боза в този час.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 09:13 от Miracle_girl

# 22
  • Мнения: 6 993
 Shocked Всъщност дори не ми е идвало наум.

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не, не съм религиозна.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това  е супер за убийците, изнасилвачите и др. изроди....изповядват се и после хоп в Рая......така ли е според религията.........за мен са глупости

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Добре, аз никога не съм намирала смисъл в изповядването. Ако човек го прави заради себе си - да му олекне, може със същия успех да разкаже на някой приятел.  Защо трябва да го казвам на свещеника?!? Ако е заради господ - нали той вижда всичко - какво ще му се обяснявам??? Той би трябвало да знае и деянието ми, и мотивите ми за него... Едва ли бих се почувствала по-добре от това, че свещеника ще ме изслуша и ще ми "опрости" греховете.
Форума също е удачно място за "изповядване". Ако грехът е голям, просто пускаш мнението си анонимно и готово  Wink
Разбира се, с тези мои разсъждения не искам да обидя никого  Peace

# 26
  • Мнения: 1 263
Ню, малко ми е странно, че твоите приятели, които учат богословие са ти обяснили смисъла на Покаянието по такъв начин. Несериозно ми звучи... ти не си неграмотна бабичка от село, а те не са селския поп, за да ти ги дрънкат такива. Я пак питай.  Wink

# 27
  • Мнения: 1 849
Според мен човек, за да се изповядва трябва да знае защо го прави.
1. Трябва да вярва, че има Бог.
2. Трябва да осъзнае, че има грях.
3. Трябва да вярва, че Бог го е изкупил греха му, като е дал Сина си в жертва и да вярва, че Бог му прощава.
4. Искрено да се покае за греха си-което означава утре като му се случи същото да не го прави!!!!

Послание към Римляните 10 глава

"9 Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.
10 Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с уста прави изповед и се спасява.
11 Защото писанието казва: "Никой, който вярва в Него, не ще се посрами"."


Второ послание към Тимотей 2 глава
"19 Но твърдата основа, положена от Бога, стои, имайки тоя печат: Господ познава Своите Си, и: Всеки, който изповяда Господното име, да отстъпи от неправдата."

Послание на Яков 5 глава
"15 И молитвата, която е с вяра, ще избави страдалеца, Господ ще го привдигне, и, ако е извършил грехове, ще му се простят.
16 И тъй, изповядайте един на друг греховете си, и молете се един за друг, за да оздравеете. Голяма сила има усърдната молитва на праведния."

Но основния стих е този!!
Първо послание на Йоан 1 глава
"8 Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас.
9 Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда.
10 Ако речем, че не сме съгрешили, правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас."


Ивършването на ритуали не могат да спасят човека. Спасява го единствено вярата и искреното покаяние.
Бог знае, че човек не може да бъде съвършен и винаги ще е извършил някой грях. Писано е, че "Заплатата за греха е смърт".(Послание към Римляните 6:23). Дори и един грях да имаш заслужаваш да уреш. Една добрина не може да заличи лошото което сме направили.
Бог обича хората и не иска да погине нито един. За това ни е изпратил Спасител. Спасението е чрез вяра, по благодат (незаслужена милост), за да не се похвали никой.

Послание към Ефесяните 2 глава
"8 Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;
9 не чрез дела, за да се не похвали никой."

Аз лично не чакам неделя, за да се покая, защото незнам дали в следващия момент няма Бог да ми вземе дешата, за това веднага моля за прошка.
Много може да се спори трябва ли да си изповядваш греховете пред свещеник или не. Не бих искала да влизам в доктринални спорове, но нещото което е наистина важно е личнотго взаимоотношение между човека и Бога, чрез Сина му Исус Христос!

Ето и няколко линкчета за това какво представлява покаянието и изповедта в православието.
http://www.pravoslavieto.com/2/osnovi/hope.htm#pokajanie
http://www.pravoslavieto.com/2/osnovi/hope.htm#izpoved
http://www.pravoslavieto.com/molitvoslov/molitvi/izpoved.htm

# 28
  • Мнения: 1 263
migito, доста труд си си дала, но наистина ли мислиш, че точно "Клюкарника" е място за проповеди?

И.... ако искаш да дадеш православна обосновка на Покаянието (за каквато ако не бъркам питаше Ню) и държиш да използваш цитати от Библията, то не е ли по-добре те да са от православната (Библия)?  Thinking

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 12:32 от eremita

# 29
  • Мнения: 2 952
Докато бях християнка НЕ , а сега пък съвсем НЕ !

 Peace и аз

Общи условия

Активация на акаунт