Априлски мами 2021 - тема 2

  • 33 882
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 298
Много ме измъчва и мен това спане на ляво само.. Докато заспя съм обърната наляво, но веднага щом се унеса и се обръщам надясно, а най ми е удобно по гръб, така хубаво ми отпочиват и гърба и кръста.. ама всеки път като се озова по гръб се събуждам гузна, че нали не трябвало и айде пак въртене и пъшкане. Общо взето от 8 часа сън аз около 3 се въртя и будувам. Triumph

# 691
  • Мнения: 1 206
Аз си спя и на двете страни без да се съобразявам. Много се въртя през нощта и няма никакъв шанс да изкарам обърната само наляво. Според мен малко прекаляваме от многото информация, до която имаме достъп. Нашите родители, като не са знаели накъде да спят пак са родили живи и здрави деца. Спете си, както ви е удобно, бебето само ще покаже, ако нещо не му е наред.

# 692
  • Мнения: 1 443
Божее,и това ли трябвало да мисля..
Ми то освен прави да спим Grinning
Спя и на ляво,и на дясно и по гръб.По корем опитах вчера сутринта,но бебе много се размърда Grinning

Честно да ви кажа,понякога си мисля,че е по-добре да не знам за някои неща свързани с бременността.Rolling Eyes

# 693
  • Мадрид
  • Мнения: 74
И аз си спа както ми е удобно. Само по корем немога. Според мен е невъзможно да спиш само на лявата страна, нали като  се унесеш и ще се завъртиш без да усетиш. Не мисля, че е такъв проблем ако спиш и по други начини.

# 694
  • Мнения: 547
Аз, благодарение на възглавницата за бременни и кучето, се научих да спя на лявата страна 🤣 Възглавницата ми е от ляво, защото от дясно спи таткото и ако я сложа там, я взима той 🤣 А кучето спи върху моята възглавница и ако се завъртя на дясно, в повечето случай трябва да легна върху него, та, спя си на ляво и си ми е супер комфортно. Рядко се въртя на друга страна. Даже спя по корем, ако може така да се каже, защото си слагам крака на възглавница и не си затискам корема. Има разстояние 🤣 Та, си спя супер удобно и хич не ми е проблем спането, за сега.

# 695
  • Мнения: 47
Здравейте момичета. с вас съм от известно време, но още нищо не съм писала. Термина ми е 20.04. Следваща седмица сама ще предстои фетална.
Относно покупките почти нищо не съм купила още освен някакви дребни неща като измерител на влажността, камера и безконтактен термометър )) за сега само разглеждам колички и кошарите. Имате ли наблюдения относно матраци за легло?
 

# 696
  • Мнения: 211
Ние от каката си имаме количка 3в1 на   Neonato , сега от черния петък си взехме само една лятна количка на Cybex- eezy s+  , че колата ми е мъничка и с двете деца няма да имам място. Друго което взехме е бейбифон на Mappy - с каката нямахме. Взех  2 шишенца на Авент, трябваха ми за помпата за кърма. Помпа за кърма имам от каката, даже 2 -една Ел. И една ръчна. Взехме и 2 бибки на Нук и подарък от едната баба люлка. От каката имаме и кошарка и дървено легълце, шезлонг и доооста играчки. Понеже е момченце сега само дрешки ще трябва да до купим , от старите само неутралните ще можем да ползваме.

# 697
  • Мнения: X
С първата бременност и аз се притеснявах, че не спя повече на ляво. Сега изобщо не го мисля, а както ми е удобно. Скоро и по гръб няма да може да се спи от тежестта. Така че се въртя на ляво и на дясно. И преди и сега почват да ме болят бедрата горе от външната страна. Сигурно от тежестта, когато лежа на една страна.
Нищо не сме купували. С баткото всичко стана в последния момент, освен дрешките и креватчето. А той се роди с 3 седмици по-рано, остана в болницата за седмица и ние успяхме да набавим всичко. То все си трябва по нещо, до ден днешен не сме спрели да купуваме разни неща хаха.
Сега бих взела бодита с къс ръкав, ромпъри за спане или пижамки от две части, чорапки, ръкавички мисля да не взимам че имам 3 комплекта, шапчици също няма да взимам, козметиката, хавлийки 2бр., спални комплекти 2бр., биби, 2бр.одеалца като за начало, пеленки за постиляне като я оставяме някъде, тензух за подсушаване.

# 698
  • Мнения: 16

Аз за момента само дрешки съм поръчвала ..от свекито  имам комплект шишета на Авент и това е то.По-големите покупки с мъжа ми сме решили Февруари живот и здраве да направим.

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 12:51 от happymommy08

# 699
  • Мнения: 1 206
Момичета, минавам да кажа, че Хип имат кампания с Фрош и раздават мостри при регистрация и въвеждане на код. Оставям линк: https://www.hipp.bg/babyclub-landingpage/?source=codecampaign&am … _key=codecampaign
Аз се регистрирах може би преди 2 седмици и сега ми звъннаха да се разберем до кой офис искам да ми ги пратят. Не знам докога е кампанията, коята иска може да се възползва.
Ходих и до Спиди да си взема нагревателя за шишета. В офиса вече трябва да ми издадат някакъв абонамент😃. Нямам идея ще ми върши ли работа или си взех поредното нещо, което да седи в шкафа. Намерих го за 30лв в Олх и реших да го пробвам, че някак за нов над 100лв ми е ненужно много.
Скрит текст:

# 700
  • Мнения: 73
Момичета, минавам да кажа, че Хип имат кампания с Фрош и раздават мостри при регистрация и въвеждане на код. Оставям линк: https://www.hipp.bg/babyclub-landingpage/?source=codecampaign&am … _key=codecampaign
Аз се регистрирах може би преди 2 седмици и сега ми звъннаха да се разберем до кой офис искам да ми ги пратят. Не знам докога е кампанията, коята иска може да се възползва.
Ходих и до Спиди да си взема нагревателя за шишета. В офиса вече трябва да ми издадат някакъв абонамент😃. Нямам идея ще ми върши ли работа или си взех поредното нещо, което да седи в шкафа. Намерих го за 30лв в Олх и реших да го пробвам, че някак за нов над 100лв ми е ненужно много.
Скрит текст:
На мен ми го подариха същия и аз не знам дали ще го използвам ама 😃
Не съм виждала до сега някой да борави с такова чудо, но ще го пробваме живот и здраве

# 701
  • Мнения: 1 206
Ами то си е типичната водна баня, ама по-модерна 😃. Струва ми се, че лично аз ще взема доста неща, които може и да не ми трябват, ама с първо дете повечето май сме така. За второто ще сме по-подготвени и скромни 😃.

# 702
  • Мнения: 73
Аз имам племенница на 3 годинки почти и малко се чувствам все едно ще имам второ. Когато тя се роди прекарвах повече време в сестра ми отколкото вкъщи. И сега за някои неща ми е по-лесно да преценя, за други не. А вие какво мислите за кърменето? Иска ми се да чета някаква книга или нещо подобно, а и не само за кърменето, а като цяло за грижата за новородено. От сега съм започнала да се притеснявам за къпането, въпреки че таткото ми каза, че само той щял да го къпе 😃

# 703
  • Мнения: 79
Аз имам племенница на 3 годинки почти и малко се чувствам все едно ще имам второ. Когато тя се роди прекарвах повече време в сестра ми отколкото вкъщи. И сега за някои неща ми е по-лесно да преценя, за други не. А вие какво мислите за кърменето? Иска ми се да чета някаква книга или нещо подобно, а и не само за кърменето, а като цяло за грижата за новородено. От сега съм започнала да се притеснявам за къпането, въпреки че таткото ми каза, че само той щял да го къпе 😃

Чувала съм много добри отзиви за "Всичко за кърменето" на Хедра. Взех си я, но още не съм я започнала.

# 704
  • Мнения: 426
Ех момичета много хубави неща сте си купили, със здраве да ги ползвате Simple Smile
Кърменето за мен е най- удобно и разбира се най- полезно за бебето. Тук във форума ни би трябвало да се включи консултант по кърмене след някакво време, или поне преди време беше така, много е полезно. Кърмих 2 години, имам доста опит, тъй като в началото беше много трудно и ми се случиха какви ли не неща, но щом мине този труден период всичко става лесно и приятно. Моето мнение- кърмете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт