Предучилищна за 5г във Варна

  • 1 617
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Детето навършва 5г тази година и мислехме да го пуснем на предучилищна защото бихме искали да започне училище на 6г.

Погледнах на сайта на община Варна и установих, че много малко училища (май са само 5 или 6 в цяла Варна) предлагат подготвителни групи за 5-годишни. Живеем в района на Нептун, но най-близката подготвителна група за 5-годишни е в "Дебелянов" (до Катедралата).

Другото, което ме притеснява е, че май повечето такива групи са полудневни. Май единственото училище с целодневна подготвителна група е Бозвели, което си е далеч от нас.

За Дебелянов не става ясно дали е целодневна или полудневна група, но,  Дебелянов също не ни е много близко.

До тук впечатлението ми е, че подготвителните групи за 5-годишните са голяма екзотика - поне във Варна.

Някой може ли да сподели опита си с такива групи?

 Има ли някаква съществена разлика в сравнение с това детето да бъде в детска градина?

По принцип, очакванията ни са, че предучилищната би била по-добра подготовка за училище в сравнение с детската градина, но не знам дали наистина е така.

Погледнах и частни предучилищни, но май е същата работа - изглежда, че също започват на 6г.

# 1
  • Мнения: 962
Не знам до колко ще помогна, но аз учих в Йордан Йовков, близо до лятно кино тракия. То е от 1 до 7 клас, има и подготвителна група. В нея помня, че имаше деца на 5г и започнахме след това 1ви клас заедно. Информацията е от 2011-2012 когато бях в подготвителната 😅 може да питаш.

Гео Милев бих предложила също, но то пък е далеч, от където живеете.

Edit: относно разлика детска градина- училище, бих казала, че я има! Племенника ми решиха да го оставят на подготве в детската и първи клас му беше много зор да се нагоди в цялата обстановка, че реално не е игри и спане цял ден, а се стои на чин и има по-голяма дисциплина. Ноо той си е спешен случай нашия, тъй като е доста палав и не слуша особено като му се говори. Твоето дете може да свикне лесно и безпроблемно.

# 2
  • Мнения: 270
Не знам до колко ще помогна, но аз учих в Йордан Йовков, близо до лятно кино тракия. То е от 1 до 7 клас, има и подготвителна група. В нея помня, че имаше деца на 5г и започнахме след това 1ви клас заедно. Информацията е от 2011-2012 когато бях в подготвителната 😅 може да питаш.

Гео Милев бих предложила също, но то пък е далеч, от където живеете.

Edit: относно разлика детска градина- училище, бих казала, че я има! Племенника ми решиха да го оставят на подготве в детската и първи клас му беше много зор да се нагоди в цялата обстановка, че реално не е игри и спане цял ден, а се стои на чин и има по-голяма дисциплина. Ноо той си е спешен случай нашия, тъй като е доста палав и не слуша особено като му се говори. Твоето дете може да свикне лесно и безпроблемно.

Мерси за отзива. Специално гледах Йовков защото не е чак толкова далеч от нас (доста по-близко ни е от "Бозвели"), но в сайта на Общината за Йовков са обявили прием само за 6-годишни.

Както писах, само няколко са училищата във Варна с подготвителни групи за 5-годишни, което малко ме озадачи

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 780
А Славейков проверихте ли? В сайта им пише, че имат подготвителна група, ама дали ще вземат 5 г., район ли сте им....

# 4
  • Варна
  • Мнения: 19
Здравейте,ако мога да помогна с нашия опит от СОУ Неофит БОзвели Варна -Кв Младост .
Моето дете беше там предучилищна група от 6 годишните деца..Сега на есен ще бъдем 1ви клас..в друго училище.
Бяхме в Неофит Бозвели -целодневно обучение.Имат занимания сутрин ,обядват ,спят и следобяд го взимам.
Ако можех да се върна назад във времето нямаше да избера това училище.Макар,че са само 15 деца в група,само се оплакваха учителките от детето ми,никакво внимание,само мрънкане на вратата като го вземам.Съжалявам,че го записах там .Много добре намерете начин да общувате с учителките на които ще оставяте децата си..И ние нямахме голям избор за кв Младост са само две училища с предучилищна Вапцаров и Бозвели ,но съм много разочарована..от отношението им към  децата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 65
Здравейте. Моето момиче сега приключва предучилищната в Димчо Дебелянов. До обяд са, няма целодневна. С две ръце мога да препоръчам г-жа Константинова, която наесен ще поеме 5-годишните. И аз смятах да изкара една година и да я пусна в първи клас, но детето не искаше да се разделя с госпожата. Толкова много неща научи за 2 години, че мога да я пусна направо във втори клас 😆

Общи условия

Активация на акаунт