Мама под чадъра се разтяга, ДЕКЕМВРИйчето в коремчето си шава. - TEMA 9 (2023)

  • 25 505
  • 743
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3 589





Лято е! Обувайте сандалите, слагайте шапките, мажете коремчетата с фактор (или крем против стрии Sweat Smile ) и тръгвайте към плажа! Защото декември наближава все по-бързо и скоро единственото, което ще мажем са бебешки кремове! Heart Eyes









29.11.2023
Жирафчето  Ribbon

02.12.2023
Emonka
Eksi – Шумен  Ribbon

03.12.2023    
Mims-1995
Ivet.Tsv Blue Heart
cookiess3 - София Blue Heart

04.12.2023
tothemoon  Blue Heart
Desi G A  Blue Heart

06.12.2023
Tinydevil -  София  Ribbon

07.12.2023
Мацето - София Blue Heart
Devilche - близнаци  Ribbon Ribbon
n.97 Ribbon

08.12.2023
Dragonqueen - Варна
Артемида Ribbon

09.12.2023
Marie_Ka    Blue Heart
MomOfTwo66 -  Варна  Blue Heart
Iliyanka.b    

10.12.2023
Mia_00  Ribbon
Karena Checheva 738426  Ribbon

11.12.2023    
ЛейдиРоуз  Blue Heart
Charming_11  Blue Heart

12.12.2023    
Karamelevabarby
M a r i a - Бургас  Ribbon
Tsvetkova17 - Козлодуй Ribbon
kristina.d

13.12.2023    
irki

14.12.2023     
Valerita Ribbon

16.12.2023    
I v e t o
tedysworld  Ribbon
Bobby®  Ribbon

17.12.2023
Sezariya  Ribbon

19.12.2023  
Vikodi - Пловдив
Margaritka0091  Ribbon

21.12.2023  
Woman89

22.12.2023
Purple_Peanut - София  Blue Heart
Geryy123

23.12.2023
nikoletaa123  Blue Heart

29.12.2023
*Таничка* МГ 2/5 – Бургас  Ribbon
diorgg  Blue Heart
ImposiBelle - Пловдив - близнаци  Blue Heart Blue Heart

30.12.2023
cvetelina georgieva d
Р.М. 689167  Ribbon
AleraT

03.01.2024
IvanovaLub  Ribbon

04.01.2024
elface  Blue Heart
^hope^  Ribbon

ЛИНК към Facebook групата ни
При подаване на заявка ще Ви изиска да напишете nickname-а си от тук. Нови членове ще бъдат одобрявани само след написан nickname!







ВТОРИ ТРИМЕСТЪР - подробна информация
Терминологичен речник при бременност - CRL,NT,БХС,тегло,размери и т.н.
ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ - всичко, което трябва да знаем
Счетоводство - парично обезщетение по време на бременност и раждане
Какво ни се полага от НЗОК по време на бременност
Йога за бременни - статия
Пози за раждане







Майчино счетоводство
Бременност, бременни – бързи въпроси и отговори
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Хашимото и бременност
Витамин B12 и витамин D през бременността
Здравни заведения - подфорум
Подготовка за малкия човек
Бебешка количка - цяла наука за второ висше
Избор на столче за кола
За секциото с любов

Последна редакция: ср, 02 авг 2023, 09:59 от Purple_Peanut

# 1
  • Мнения: 6 036
Благодаря за лятната тема и за мненията ви по моя въпрос. Hug

# 2
  • Мнения: 496
Фъстъче , благодаря за темата💜

Записвам се и аз с един болен батко ... Вчера след градина ми каза,че му е зле. Вкъщи премерих температура- 39.2. Вечерта спа спокойно и свалихме температурата. Сега е добре , играе си , от сутринта не е имал , дано тази вечер да не вдига повече и да не се налага по спешност някъде да ходим на лекар , в понеделник при личната му.
Иначе моята бебка вече от седмица я усещам , а от 3-4 дни всеки ден по няколко пъти и всеки изминал ден става по-силна и по-силна💗

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Също на една лекция ни бяха разказали ,че спането в една стая на бебето и родителите му предпазва от внезапната бебешка смърт , защото бебето усещало дишането на майката и регулирало своето по нейното , дори и да не са супер близко едни до други. Споделям просто моето мнение и това ,което знам , да не го приеме някой навътре .
И ти ли беше на Ася на лекцията? Другият път трябва да се съберем на кафе Бургазлийки след лекцията.

Не , на Ася не успях , а най-много исках на нейната. Макар ,че и преди съм била де , но ми е много готина и забавна. На една друга лекция го каза едно от момичетата ,които ги организира. Гледам сега другата събота има пак лекция ,но гледам съботата да прекарвам време с мъжа и и детето , да ходим на плаж или на село и не знам дали ще мога да присъствам.
Аз ако мога ще отида да се разсея малко.
Чакай да ти разкажа. Предната лекция дето ходих беше за кърменето и за да не оставям дъщеря ми сама вкъщи, я взех с мен. Слуша тя, после след лекцията си гледа гърдите в къщи и идва да ме пита “мамо аз плоски зърна ли имам?”
Направо паднах от смях Simple Smile

# 4
  • Мнения: 750
Много хубава темичка ☀ Танче и аз се посмях на твоята история.

Маце, аз също не обичам хич на климатик, пускам в другата стая и така и спалнята се разхлажда, но това защото наистина не търпя на жега сега 😁

# 5
  • София
  • Мнения: 11 765
Запис в новата темичка . Танче падам 😂

Не мога да го пусна в хола,щото ММ спи там в момента че е с криза на подагра на крака и не може и той да спи, та сме втасали и двамата 😂

# 6
  • Мнения: 550
Запис и от мен😁
Това с жегите и при мен вече е непоносимо… след два дни заминавам на море, но не мисля да се излагам на слънце или да влизам във водата ( то пък голямо море ще е) 😂😂😂

# 7
  • Мнения: 496
Танче ... .🤣🤣🤣🤣🤣 Колко беше голяма дъщеря ти ?
Ние имаме климатик и в спалнята ,и с хола. През дена затварям спалните и пускам само в хола , а преди да легна пускам в спалнята да охлади малко и като заспивам го спирам. Не мога и аз да спя на климатик , сигурно ще се събудя схваната яко.

# 8
  • Мнения: 379
Записвам се в новата темичка, страхотна е 👏🏻

# 9
  • София, България
  • Мнения: 3 589
M a r i a, бързо да оздравява малкия Head Band

Така се смях с тия плоски зърна Grinning детето направо се е впечатлило!
 Обаче това не е толкова лошо Simple Smile надали до сега е гледала на гърдите си по този начин Joy зависи колко е голяма, ама даже си мисля, че подобна лекция понякога би била полезна, а явно и интересна за подрастващи момичета, примерно Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Танче ... .🤣🤣🤣🤣🤣 Колко беше голяма дъщеря ти ?
След две седмици става на 10. Вече пубертета я тряска 😅😅😅 Ама е силно впечатлена от кърменето. Нея съм я кърмила почти до 2г като трябваше да се връщам на работа.

# 11
  • Мнения: 362
Записвам се и аз в темата. Фъстъче благодаря за прекрасната тема както винаги 😊

# 12
  • Мнения: 59
Включвам се и аз в новата страхотна тема Animal Heart Eyes Cat
Вече от няколко дни съвсем ясно усещам бебето (в 18 седмица съм) дори няколко пъти усетих с ръка върху корема Heart прасците ме наболват вече, и предната нощ получих първата неприятна крампа (познати са ми тези схващания от предишната бременност) и очаквам с нетърпение прегледът в сряда, да си ми назначи АГ какъв магнезий да почвам, както и да й задам многото въпроси, които са се насъбрали в главата ми Grinning
По време на второто раждане за първи път се сблъсках с хемороиди Confused и сега от няколко дни пак започват да се показват, макар и да не са чак болезнени…тогава си спомням, че ми препоръчаха Фитороид, ще се радвам ако някой сподели и други ефикасни, може и билкови мехлеми, които са позволени по време на бременност Blush

# 13
  • Мнения: 496
Маргаритка , ще прикача снимка на мехлема ,който използвах аз след първото ми раждане. За няколко дни се прибраха хемороидите , беше нещо страшно , повече ме болеше от тях от колкото от шевовете. Наистина много ме облекчи и доста бързо. Не знам дали може да се използва и от бременни ,но пък е билков мехлем и мисля ,че няма да има проблеми. Единствено не съм сигурна от къде се купуваше , май го нямаше по всички аптеки , или го поръчваше от някъде един приятел на мъжа ми ( и той има проблеми с хемороиди и ми го препоръча)



# 14
  • Мнения: 59
Маргаритка , ще прикача снимка на мехлема ,който използвах аз след първото ми раждане. За няколко дни се прибраха хемороидите , беше нещо страшно , повече ме болеше от тях от колкото от шевовете. Наистина много ме облекчи и доста бързо. Не знам дали може да се използва и от бременни ,но пък е билков мехлем и мисля ,че няма да има проблеми. Единствено не съм сигурна от къде се купуваше

Много благодаря, напълно те разбирам, и при мен беше подобна ситуацията, определено ще го потърся Hug

Общи условия

Активация на акаунт