Септемврийчета 2020

  • 25 124
  • 661
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 110
Нашето зайче нещо не иска да яде напоследък. Правя му 150 мл, от които изяжда 100, или трябва да играем, гукаме, бучим и да си го дояде. Само вечер след къпане и сутрин си изяжда всичко. Не знам дали да не започна да му давам през 4 часа, че сега яде през 3. Вие как давате?

За игрите - заглежда се, когато е затъжен за някоя играчка иначе иска да седиш до него и да си играе така. Затова крия играчки и подменям, за да е затъжен. 😀
Наскоро му взехме шезлонг на лорели алекс, защото люлката му умаля. И го слагам в шезлонга, когато готвя, мия, зареждам пералня или сушилня. На него му е интересно и ме гледа и си ръфа нещо. Има един зъб от края на 3-началото на 4 месец. Мажа го с гелче Дентокинд.

Седи полуседнал и в шезлонга, и в количката, с летния кош сме вече. Във ваната също прави коремни преси да става.

За пюретата и на мен ми е интересно и ще следя. Още не съм захранвала.

Това е от наас 💙

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Малкия е на 5+++ и от доста време яде на 4ч. Има 5 /понякога 6/ хранения. Захранен е от 3 седмици, обяда е почти заместен, след обед му давам и по малко каша+плод. След 5 дни ще навърши 6м и ще предложа месо.
Готвя му с уреда на Авент и съм очарована. Бързо, лесно и вкусно. Готовите пюрета не му допаднаха много, едното го изхвърлих даже /картоф+тиквичка/. От плодовите също не съм доволна, имат или захар или нишестета. И тях му правя на уреда, крушата става страхотна.
Похвалиха ми Слънчо, купих няколко месни за проба.

# 362
  • Мнения: 142
Малкия е на 5+++ и от доста време яде на 4ч. Има 5 /понякога 6/ хранения. Захранен е от 3 седмици, обяда е почти заместен, след обед му давам и по малко каша+плод. След 5 дни ще навърши 6м и ще предложа месо.
Готвя му с уреда на Авент и съм очарована. Бързо, лесно и вкусно. Готовите пюрета не му допаднаха много, едното го изхвърлих даже /картоф+тиквичка/. От плодовите също не съм доволна, имат или захар или нишестета. И тях му правя на уреда, крушата става страхотна.
Похвалиха ми Слънчо, купих няколко месни за проба.

Ние от 2 дни започнахме захранването и също ползваме уреда на Авент - много е лесно с него, удобно и не цапаш 100 съда. По-нататък и аз ще пробвам плодовите пюрета как стават там.

При нас малката започват да я мъчат много зъбите, сърбят здраво венците. Нервна е, не спи така редовно, както преди през деня, а вечер постоянно се мята. Не й се и занимава винаги да суче и е голяма битка като цяло, дебнене да е по-сънена и тн. Иначе пък е станала много активна, постоянно се обръща или иска да се изправя вече, макар че не може. Наблюдава всичко, адски е любопитна. Чакам периода, когато ще може да стои седнала, за да се разнообразяваме по-лесно по люлки и тн. Simple Smile

# 363
  • Мнения: 96
Нашето зайче нещо не иска да яде напоследък. Правя му 150 мл, от които изяжда 100, или трябва да играем, гукаме, бучим и да си го дояде. Само вечер след къпане и сутрин си изяжда всичко. Не знам дали да не започна да му давам през 4 часа, че сега яде през 3. Вие как давате?

За игрите - заглежда се, когато е затъжен за някоя играчка иначе иска да седиш до него и да си играе така. Затова крия играчки и подменям, за да е затъжен. 😀
Наскоро му взехме шезлонг на лорели алекс, защото люлката му умаля. И го слагам в шезлонга, когато готвя, мия, зареждам пералня или сушилня. На него му е интересно и ме гледа и си ръфа нещо. Има един зъб от края на 3-началото на 4 месец. Мажа го с гелче Дентокинд.

Седи полуседнал и в шезлонга, и в количката, с летния кош сме вече. Във ваната също прави коремни преси да става.

За пюретата и на мен ми е интересно и ще следя. Още не съм захранвала.

Това е от наас 💙

Относно играчките сме по същия начин, и аз ги редувам.
Храненето при нас е често и по малко... Аз го кърмя... тегля го на кантар преди и след ядене... не всеки път вече защото вече знам, но сутрин яде по 100-120 през деня е на 2 часа по 70-80, и вечер пак е 100-120.... не знам защо така стана, но такъв му е режима от 1ви месец... иначе вечер яде по 2 пъти около 3ч. и около 6ч.
Не е лесно, но едва ли на някой му е лесно. ММ готви напоследъл и аз се включвам. Важното е да сме здрави.
На разходка ходим по два пъти на ден за по около час.
Ще захранвам през март с тиква картоф и морков. Мисля да купим моркови от пазара  и сладък картоф, пъщарнак и други неща...  иначе картофи и тикви имаме домашни. Аз също искам аз да си ги приготвям... видях в горния коментар за плодовите пюрета... четох че съдържат захар, но малко ме наплашиха че крушите, ябълките и като цяло плодовете и зеленчуците на пазара били пръскани с незнайни неща... и много се чудя... Вие какво мислите за това?

# 364
  • София
  • Мнения: 3 148
Няма как чист плод да е по-зле от пюре с нишесте, рапица, захар и какво ли още не. Разликата е, че плодът го избираш, виждаш, можеш да го киснеш и не го вариш така, че да издържи 2-3 години. Няма как да са еднакви двете неща и не знам защо битува мнението, че продуктите за пюрета са някаква амброзия едва ли не на Луната расла.
Много съм крайна, захранвам деца предразположени към хранителни алергии, но и да не бяха, пак щях да им готвя.

# 365
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не знам какво количество изяжда, никога не съм я мерила преди и след хранене. Щом наддава, макар и по малко, значи е добре.

За пюрета не мога да се включа, че мисля да захранвам по ЗВБ, но и аз си мисля, че е по-добре човек сам да си ги прави. Поне вижда какво купува и слага в пюрето.

# 366
  • Мнения: 2 110
Аз ще започна с готови пюрета. Така ми каза педиатърката. Имало случаи на натровени бебета от купените зеленчуци сега.
Няколко дни прекарах да гледам съдържание и избрах пюрета на различни фирми. Гледах примерно пюрето от карфиол да съдържа карфиол 85%,  вода 15%. Без други неща. И другите видове пюрета ми са такива. При смесените пюрета и тези с месо вече си има и други съставки...
Постепенно ще включвам сезонни плодове и зеленчуци наше производство и ще търся място, откъдето да купувам по-чисти храни.

П.с. Много ми е трудно да преценя как да го облека в тази жега. Като излизаме той спи навън , а аз се движа и ми става топло. Облечен е както вкъщи с един тънък суитшърт отгоре. И го завивам с тънка пелена като заспи

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 11:48 от Jаsmin

# 367
  • Варна
  • Мнения: 214
Аз бях решила, че ще я храня основно с готови пюрета най-вече поради липсата на време да приготвям, а и нямам домашни зеленчуци.
След като обаче четох доста етикети и търсех марка различна от Hipp и Gerber (имам си едно на ум за подобни масови марки) с чист състав  останах доста ограничена от към избор особено на смесени пюрета за вече заместени хранене.
Така се наложи да сменя плана и сега основно аз и правя пюретата като гледам да използвам сезонни зеленчуци. Поради липсата на време правя по няколко бурканчета, които запечатвам горещи и така имам за няколко дни напред.

# 368
  • Мнения: 15
Аз също започнах захранването с готови пюрета. За първа храна избрах картоф, но чист картоф има само на Слъчно, така че взех от него. Иначе съм купила Хип и смятам да давам от тях (картоф и тиквичка, картоф и морков, тиква), чух добри мнения и за пюретата на дм. По-нататък, когато има хубави зеленчуци ще започна да правя пюрета вкъщи.
Какви са вашите впечатления от тези и други марки?

# 369
  • Мнения: 635
Аз също започнах захранването с готови пюрета. За първа храна избрах картоф, но чист картоф има само на Слъчно, така че взех от него. Иначе съм купила Хип и смятам да давам от тях (картоф и тиквичка, картоф и морков, тиква), чух добри мнения и за пюретата на дм. По-нататък, когато има хубави зеленчуци ще започна да правя пюрета вкъщи.
Какви са вашите впечатления от тези и други марки?

Бих те посъветвала да изчакаш с тиквичката, че много дрази коремчето. Иначе за марките аз вземам Хип, Гербер, Слънчо, и като поотрасне ооще мъничко ще взема и от ДМ. Каката ги обожаваше.
И да се похвалим вече имаме 2 зъбчета

# 370
  • Мнения: 1 122
Основно аз му правя пюретата.
Имаме картофи, моркови от градината на село. Тиква купувам.
Ако нямам време вземам пюре на Хип, но следя съдържанието.
След пюре от картофи, моркови, карфиол и грах му изляза обрив. Новото беше карфиол и грах. Не знам защо така реших да му ги въведа.
3 дена беше на фенистил, вит Ц и калции. Пак ще му дам карфиол и грах, но аз ще го приготвя.
Ще почна плодове. Имаме само ябълки. Други трябва да купя. Вие с кои плодове захранихте?
Кашите му да забранени на моят шишко.

# 371
  • София
  • Мнения: 3 148
Круша и ябълка давам аз, имам домашни. Утре ще се запознае с банана, пазя и едно манго от Лидл, но още се чудя дали да й давам от него.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 214
От плодовете съм давала банан, авокадо, круша и ябълка

# 373
  • Мнения: 59
Здравейте и от мен! Мнооооого отдавна не съм писала! С Борето сме добре. Другата седмица навършва шест месеца. Основно се търкаля по земята, гръб - корем и обратно, прави някакви смешни опити за лазене, но му е трудно все още. Седнал го държа само в мен и много рядко подпрян на възглавници. Нещо сякаш не му е удобно, а и все шава. Навежда се напред и се килва настрани и така си стои в някави страни пози, гризейки някоя играчка и почвайки да хленчи да го взема. Мисля скоро да слагам летния кош и там да свиква полуседнал. От 24 се захранваме. Засега само чист морков от купено пюре на Хип. Педиатърката препоръча да не почваме с картоф, който бях намислила, защото е по-безвкусен и рискувам да не го яде и плюе. Ще въвеждам бавно по един нов продукт към всеки вече опитан. Някой писа за грах, не знам откога се захранвате, но с този вид зеленчуци мисля да поизчакам, защото може да дразнят коремчето. Също мислех да му готвя, но отнема време, а и почне ли месото там трябва да внимавам и търся качествено и годно, което не винаги е гаранция. Не че в буркана съм сто процента сигурна. Моля мамите на момченца да споделят как взехте урина за изследване, което заедно с кръвните ни предстои идната седмица? Поздрави на всички бебенца и мами от нас и бъдете здравички! 🌹

# 374
  • Мнения: 1 122
С колектор вземам урина. При момчетата е по-лесно. С дъщеря ми изтичаше и не можех да прехвърля в контейнер. 😄
Първо го залепям на ръката си и след това на детето.

Общи условия

Активация на акаунт