Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Септемврийчета 2020

• 16 366
  • 490
  •   1
Отговори
# 480
  • София
Жасмин, това за профилактични прегледи ли три пъти, или нещо лекувате?

Аз съм вече с лятна количка, Грако взех. Имам и една лятна пак Грако за продаване, но е "момчешки" цвят и реших да не я ползвам сега. Иначе от тях съм най-доволна като цена-качество.

# 481
За кошарата за игра му взехме дръжки, за които да се хваща (пак доктор Фурлакис ги препоръча), но тях все още не ги отразява. Ето тези са

Flushed Ехаа - за пръв път виждам таквоз - много благодаря - май ще ни трябват! Малката също бе едно време с такава кошара,но нямаше проблем с изправянето в леглото, докато при тоз младеж няма и помен от надигане - и може би биха му били от помощ такива дръжки...
В интерес на истината той и не проявява интерес да се изправя/да се държи. Вчера го пробвах - изправих го и му обяснявам къде да се държи и съответно му поставям ръчичките на ръба на кошарата така че да се хване - той едно мижаво държане... Triumph и го гледам че се дръпва назад все да си полегне... Satisfied а иначе ако го държа под мишниците - обожава да си подскача, но май самото държане със собствените му ръце му е проблем Rolling Eyes Общо взето предпочита да се излежава играейки с играчките - от време на време седи,но все нанякъде тръгва, така че дори седнал за дълго време не мога да го задържа да си играе. Предпочита по корем и лази като войник и все бърза за някъде - иска да се катери по възглавници и каквото има като възвишения. От няколко дни го слагам в проходилка веднъж на ден за по 20тина минути - ми то ме е страх и там да го оставя - затичва се - ще се прекатури, или седи на едно място с нея и решава,че ще се провесва отстрани - та седя на педя от него Rolling Eyes

За зъбките - одеве гледам - горният венец се е цепнал - та май ще се озъбим и отгоре идните дни Grin Интересното при него е,че когато му никнат зъбите става още по-поспалив та забрави за кой знае каква динамика през деня....

# 482
Нелка, при мен е имало проблем, когато съм била бебе, а и профилактично той иска всички бебета за първи преглед при раждането(ние отидохме по-късно), втори преглед на 6 месеца, трети преглед след прохождане.

Въведохте ли киселото мляко и какво им предлагате - домашно, купешко, марка?

# 483
  • Варна
Не съм се включвала скоро, но ще се опитам да пиша по темите

Относно двигателните умения: лази войнишката, изправя се сама от седнало и легнало положение(на дивана, аз в кошара не я държа през деня), седи стабилно, но не може да сяда сама от легнало положение.
Не прави боц и други подобни, но и да си призная и аз не се занимавам с нея много в това отношение.
Слагам я на гърне, без амбиции кога ще махнем памперс, но от доста време си върши голямата работа в гърнето в 95% от случаите.
Хапва общо взето всичко да чукна на дърво, но и аз я захраних смело. Давам вече и кисело мляко -различни марки вземам предимно от специализирани магазини за млечни. Кърмя я сутрин и вечер, въпреки че закусва и друго и вечеря finger food  с нас. Може би около 10 месец ще приключим с кърменето.

# 484
  • Чикаго / София
Здравейте момичета!
Не съм се включвала отдавна, но ви поизчетох.
За двигателното развитие - Радост пълзи войнишката, напоследък прави опити и за нормано пълзене, но е бавна и като се разбърза пак почва войнишката. Сяда от легнало положение, изправя се от седнала - права, но още не е много сигурна. Усилено работи, за да стане по-добре. Дава 5 и от днес започна да маха за Чао.

Все още активно я кърмя - 3-4 -5 пъти през ноюта и 3-4-5 пъти денем - колкото дойдат, нямаме график. Храни се по ЗВБ и се справя чудесно. Яде почти всичко. КМ дадох като беше на 6 месеца и много го обича.

Поздрави на наборчетата!

# 485
Ние сме назад с двигателните умения, може само да се обръща и да седи стабилно. Все още не може да седне от легнало положение, но прави опити. Не се изправя на крака, но също прави опити, макар че изобщо не й се получава. Придвижва се влачейки се. Иска да я държа на крака, но все още е нестабилна.
Казва срички, бърбори. Играе каъо длага топчета в улей. Разбира думи, ако я питам къде е топчето го взима. Започнах да предлагам фингър фууд, вчера паста с домати, днес карфиол на пара. Справя се добре. Отдавна давам и коричка хляб. Това е от нас, ще се радвам ако се включат и други бебечета, които още са назад с моториката и не се изправят 😁
И ние сме така,много е мързелива.Обръща се и седи стабилно,прави опити да се изправя,но още не може сама,не може да стои сама права,не иска да пълзи,общо взето щом я оставя по корем и почва да пищи и в началото беше така и сега си е така.Споделих с педиатърката и каза ,че ще я прати на гимнастика , и аз се притесних малко

# 486
Едно момиченце, което е на 10 месеца, сега е започнало да се изправя. Някои бебета са по движението, други по почивката. Така сме и големите хора де..
Нашият бандит свободно си обикаля кошарата, прави си стъпки и държейки се с една ръка от известно време и успява да се надигне сам дори в кошарата за игра, която е с високи стени, та вече ползване дръжките за кошара, които публикувах преди време.

# 487
Купих дръжките - никакъв интерес! Confounded
Твърдо е решил, че кошарата се ползва само за лежане Laughing  защото забелязах, че в нея не прави никакви опити за надигане - камоли да стои вътре прав, слагам го седнал да се заиграе с куп играчки, които съм нахвърлила вътре - предпочита легнало положение! Обаче, ела да видиш какво се случва на нашето легло в спалнята. Катери се по мен - даже ми се хили едно такова хитро Satisfied Заставам седнала на леглото с вдигната изпъната ръка - обожава така да се набира и да виси прав и сменям ръцете, защото изтръпват... Rolling Eyes
За надигане не можем да говорим - нещо странно при него: преди правеше опити за надигане - спря, правеше опити да сяда от положение корем с извъртане - спря, седеше в количката хванат за дръжката пред него,за да разглежда по посока на движението - спря - лежи си, на дивана в хола правеше опити да се хваща за облегалките - зад тях имахме библиотечка с книги - махнах я за да не си удари главата в ръбовете на етажерките като се изправя - спря да се надига там. Все имам чувството,че е провеждал репетиции и в един момент ще започне да ги прави всички тея неща, ама цъ за момента... Head Band
Хубавото е, че започна нещо да бърбори и лека-полека да му се разбира - казва ДА и Айде (заваляно)...и Бля Smile
Един път мисля, че се опита да каже КАКА защото го чух да казва плахо КА и логично - в този момент кака му бе срещу него и той я гледаше - ама дотам - стига толкоз Satisfied
Изникнаха ни и горните 2 зъбчета - продължаваме да сме като лейка...
Хранене - завърна се желанието му за вечерно мляко - така че сме все още на мляко сутрин и вечер.

# 488
При нас е накаъв ад с това изправяне. Борбата е жестока когато трябва да ляга да спи. Изправя се от близо месец, вече неможе да заспи сам, защото непрекъснато е прав в кошарата и я обикаля.

# 489
Приспиването ни е мъка, откакто започна да се изправя. Вечер гледам да заспи докато яде, гушнат в мен и тогава го оставям в кошарата, през деня заспива или в количката, или в раничката - оплаквала съм ви се по тази тема.  
Отделно е крив заради зъбите. Нещо много бързо взеха да пробиват наведнъж. Излизат 6 сега.
А вече и ходи по земята като го държа за подмишниците. На 8++ е. Естествено кръстът и гърбът ми имат нужда от масажи всеки ден, заради раничката и ходенето на малкия . Не знам дали не е добра идея да го слагам в проходилка. Дали е опасно за прекатурване, защото той много обича да се накланя настрани  да гледа земята, когато е в столчетата...

# 490
Не знам дали не е добра идея да го слагам в проходилка. Дали е опасно за прекатурване, защото той много обича да се накланя настрани  да гледа земята, когато е в столчетата...

Опасно е за прекатурване когато му е ниска. Ние качихме нивото...най-високото възможно положение иначе и ние бяхме така с провисване Head Band И въпреки всичко не го оставям без надзор и като казвам без надзор имам в предвид не просто да има някой в стаята, а че седим на метър от проходилката Satisfied но това защото се втурва на някъде,а има и ръбчета на мебели на нивото на главата му....

Общи условия

Активация на акаунт