Петиция срещу НЗОК във връзка с ин-витро програмата

  • 5 644
  • 122
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Моля прочете и ако имате желание подкрепете петицията!
http://www.bgpetition.com/in-vitro/index.html

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Подкрепих я

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз.

# 3
# 4
  • Мнения: 2 584
и аз я подписах

# 5
  • Мнения: 5 370
Подписах се.....искрено ви желая успех!
Преди време дискутирахме с моя мъж какво бихме направили, ако не можем да си заченем  наше дете............мисля, че не бих имала вашите сили и упорство да ходя от кабинет на кабинет и от лекар на лекар.........и сигурно бих се примирила и осиновила детенце.
На вас обаче пожелавам още много сили и кураж  bouquet

# 6
  • Мнения: 495
Подкрепих ви, както и съпруга ми! Успех ви желая от все сърце!  newsm10 newsm17
сложих си линка в подписа в другия сайт, който посещавам, за да видят и други хора...

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 11:20 от Meryt

# 7
  • София
  • Мнения: 2 623
Подкрепих ви разбира се и същевременно побеснях. Разправяйте ми после каква прекрасна Държава имаме  Sick

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 11:16 от jullianna

# 8
  • Мнения: 4 195
Хайде мами само 92 гласа до тук...какво ви става, подкрепяйте newsm10 newsm10 newsm10 smile3521

# 9
  • Мнения: 7 716
Благодаря за подкрепата. Надявам се да има още гласове.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 567
Eдин глас и от мен

# 11
  • София
  • Мнения: 6 370
подкрепа и от мен!

# 12
  • Мнения: 948
Един глас и от мен.

# 13
  • Мнения: 48 023
и аз се подписах,дано има успех!недоумявам как е възможно такова нещо...поредната подигравка  с хората #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 629
Имате и моята подкрепа. Успех!

# 15
  • Мнения: 7 716
Във връзка с петицията, която подкрепям, получих лично съобщение от една потребителка на форума /надявам се да ме извини, че давам цитат/.


Това е съобщението:
"С цялото ми уважение към проблемите на инфертилните двойки държа да отбележа, че петицията е, меко казано, в някои отношения леко неграмотно направена. Имаше предложение от един клубар в 30-40 в дир.бг да я оформи, да я пооправи, защото и там беше пуснат преди няколко дена линк. Май отзвук от пусналата темата нямаше, за жалост. Не е посочено КЪМ КОГО Е АДРЕСИРАНА петицията, не са обозначени нормативни документи, общи приказки само, някак си....ми е куха. Няма подадресати като например "До Президента", До Народното Събрание и т.н.-много детайлчета, които обаче далеч не са маловажни, липсват. Няма ново редове, абзаци и т.н . Дано не възприемеш посланието ми като заяждане, точно защото искам да помогна индиректно, ти пиша на ЛС, а не в темата за петицията. Писах и на Ва."

Понеже предполагам, че и някой друг би задал нейните въпроси, ще отговоря тук.

Аз не бях чела цялата петиция по две причини: първо - не вярвам в успех и второ -  няма да се възползвам от програмата.

Е, прочетох я. Вярно, че има стилистични и правописни грешки.
Вярно, че е изтъкана от наивинитет.
Но пък е истинска, излязла от сърцето...
Нашето сдружение Зачатие  покрепя фактите.
А фактите са реални.
Истината е следната - независимо как е написана петицията, независимо до кого е адресирана - решение на проблема няма да има.
Аз лично не вярвам в такива действия.
Хората с проблеми винаги са отблъснати и изтикани от обществото в ъгъла.
Успелите ги е страх от зараза.
Нас никой никога не ни разбира.
И никой няма да се нагърби с решаване на проблемите.
Петицията е написана от едно момиче, поддадено на емоциите и смятам, че това е нейният начин да оцелее в този толкова труден и гаден път.
Подкрепям желанието за оцеляване.
Все някак си трябва да оцелеем, нали?

P.S. Аз имам едно дете. 
Забременях на втория месец.
Сега се опитвам за второ вече две години и половина.
Човек никога не знае какво го чака в този живот.
Нека бъдем толерантни.


Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 14:27 от Lali

# 16
  • Мнения: 229
Нашето семейство е едно от тези 270 000 двойки, които не могат да имат деца без лекарска помощ. Първото ни детенце е ин-витро бебе, а сега ни предстои пак ходене по същите пътеки, защото твърдо сме решили да имаме повече дечица. Разбирам момичетата, които не могат да забременеят, и повярвайте ми по голяма болка от това да искаш, а да не можеш да си гушнеш желаното бебе няма!
Подкрепете петицията!

# 17
  • Мнения: 7 716
По повод на правописните и стилистични грешки, които изпълват петицията искам да кажа, че писмото е редактирано от "филолог", служител на Прев. агенция “АЛЕКСА”
София 1000, ул. “Ангел Кънчев” № 20, вх. А, І ет., ап. 1 – ъгловата
сграда, на пресечката с „Гладстон”.
Разполагам с кореспонденцията по този повод на авторката на писмото с въпросния "филолог".
Съжалявам, че не прочетох петицията предварително.
Въпреки това я подкрепям с цялото си сърце и ви моля също да подкрепите инициативата.
Успех на всички.

# 18
  • Мнения: 2 584
чесно не я четох петицията, подписах я защото знам колко жени чакат и имат нужда от помощ, една моя приятелка чака близо 4 месеца за отговор за инвитро, с 3 аборта извънматочна бременост и един в 4 месец плода умира без видима причина, знам как преживя всичко това и много ме е яд че така бавят отговора и я мотаят, а и не само нея, не че ще се направи нещо по въпроса но ако това е начин да и помогна а и на другите  Peace, пуснах и на мои познати да гласуват и те, силно се надявам да има положителен резултат и държавата да направи нещо

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Още един глас.
Успех!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 205
От мен също Hug

# 21
  • Мнения: 3 271
Успех!!!!

# 22
  • Мнения: 26
Подкрепих петицията!
 Hug Hug Hug
Средствата по една процедура ин витро възлизат на около 2500 лв.т.е близо толкова поема касата, отделно са средствата за изследвания и самата процедура /това се плаща от нас/.
Толкова ли в държавата няма средства да се поемат тези разходи и да се раждат желани българчета, чиито родители ще ги обградят с всичката любов, на която са способни?

# 23
  • Мнения: 8 470
Подкрепа и от мен!

# 24
  • Мнения: 1 666
ПОДКРЕПЯМ!

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 15 251
Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 551
 newsm10 Успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 333
Подкрепям Ви !!!

Усех мили момичета и от цялото си сърце Ви пожелавам всяка една от Вас да има възможността да роди и да отгледа здраво и прекрасно дете!!!

Аз също няколко години опитвах да забременея, ходех по лекари, излседванията бяха един милион, стимулирана бях хормонално и точно когато вече се бяхме отказали със приятелят ми, а сега вече и мой съпруг -ЗАБРЕМЕНЯХ Simple Smile
За съжаление аз родих, но не отглеждам в момента здраво детенце, а болно и то с много проблеми. Грижите са много специални и Държавата и тук се ДЪНИ МНОГО. Не осигурява лекарствата които са й необходими, за да подтиснем гърчовете, някой от тях дори ги няма в България, а ги закупуваме от чужбина с доста връзки и средства, не осигурява достатъчно рехабилитационни процедури за нормалното двигателно развитие, не осигурява логопедична и психологическа консултация и работа с нея, чисто и просто защото все още няма конкретна диагноза и не влиза в списъка с изброените от тях болести. Има Епилепсия и Умствено изоставане, но не е ясно точно коя е причината и така си е без деиагноза. Тоест неясните за тях случаи да се справят сами, ако оцелеят оцелеят , ако ли не да му мислят родителите.

Но да не Ви разводнявам темата  Embarassed
Искам единствено да Ви призова -ДА СЕ ИЗСЛЕДВАТЕ МНОГО ОБСТОЙНО ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА ЗА НОРМАЛНОТО РАЗВИТИЕ НА ПЛОДА И ДА СЕ РЕАГИРА АДЕКВАТНО АКО ИМА ОТКЛОНЕНИЯ.
Още веднъж Ви пожелавам Успех!!!

# 29
  • Мнения: 4 308
Подкрепям!

# 30
# 31
  • Мнения: 2 495
Има и едно гласче от мен Peace

# 32
  • Мнения: 1 612
И аз се разписах!

# 33
# 34
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
И аз Ви подкрепих! Успех!

# 35
  • Мнения: 337
Успех пожелавам! Подписах.

# 36
  • Мнения: 190
Имате и моя подкрепа, подкрепих подписката и от сърце Ви желая успех!!!

# 37
  • Мнения: 270
Подкрепа и от мен. newsm10

# 38
  • Мнения: 338
ПОДКРЕПЯМ newsm10 newsm10 newsm10

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз я подкрепих, гласовете са вече 540!
Давайте, мами - има значение!!!

# 40
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз я подкрепих, гласовете са вече 540!
Давайте, мами - има значение!!!


 newsm10 newsm81  Hands Clap

# 41
# 42
  • Мнения: 450
Браво,мами!
Като няма друг начин да обърне внимание държавата-това е-направили сте го!
Едно гласче и от мен:)))

# 43
  • Варна
  • Мнения: 186
ПодкрепямНяма нищо по-свято от едно дете!!

# 44
  • Мнения: 3 861
Подкрепих и аз, въпреки че имам дете. Моята кума от години се опитва да има дете и единствения и шанс вече е ин-витро. Знам за болката и и за копнежите и. Крайно време е държавата ни да помисли за всички в нейното положение

# 45
  • Мнения: 3 595
И аз ви подкрепих и мъжа ми също   bouquet

# 46
  • Мнения: 1 029
Успех на всички!!!
  bouquet

# 47
  • Мнения: 596
Подписах се!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 576
Подписах я. Номер 902. Подкрепям ви напълно в борбата и ви желая успех!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 358
Подпис и от мен. Най-добрата ми приятелка е тръгнала по този кошмарен път и знам какво и е. Успех на всички! newsm10 

# 50
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Имате и моя глас.

# 51
  • Мнения: 134
Възхищавам ви се!

# 52
И аз се подписах и стискам палци.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 768
подкрепям newsm10
и аз самата имах много проблеми и мислех вече за инвитро, знам каква мъка е когато искаш дете а то все не идва Sad
успех момичета

# 54
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Искам да Благодаря на всички за подкрепата и да кажа, че вече има резултат.
Имаме покана от "тази сутрин" на  БТВ. По-късно ще напиша и датата на предаването.

Благодаря Ви! Heart Eyes  bouquet

# 55
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
един глас и от мен.  Flowers Four Leaf Clover

# 56
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
9-ти октомври след  8:30 по БТВ Peace

# 57
  • Мнения: 108
 newsm10 УСПЕХ.

# 58
  • Мнения: 1 942
не се отваря  Sad

# 59
  • Мнения: 3 042
Аз я подкрепих отдавна. Peace

# 60
  • Мнения: 2 891
Да, наистина не се отваря !!! Cry

# 61
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Да, наистина не се отваря !!! Cry

Сайта с петицията вече работи!

# 62
  • Мнения: 3 164
И аз дадох гласа си във ваша подкрепа.Дано имате успех Peace

# 63
  • Мнения: 9 095
и аз се включих и дано най- накрая започнат да се намират пари и за това, а не само къде да си пратим военните #Cussing out

# 64
  • Мнения: 2 591
мисля че най-голямото наказание в света е човек да няма деца! мечтая си да станем най-сетне "цивилизована държава", в която държавата наистина се грижи за благото на своите граждани...

Желая успех!

# 65
  • Мнения: 4 327
мисля че най-голямото наказание в света е човек да няма деца!
Защо наказание Sad Не смятам, че имам грехове за такова наказание. Майката, която е пребивала децата си, няма ли по-големи грехове то мен ........ а има 4-ри деца Sad ....

По точната дума май е изпитание Sad

# 66
  • Мнения: 256
Дано петицията има успех, защото и аз познавам 2 жени с подобни проблеми и знам, колко им е тежко!

# 67
  • Мнения: 247
 newsm10
Успех!!! Hug

# 68
  • Мнения: 17
Едно рамо и от мен. Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 2 162
Истината е следната - независимо как е написана петицията, независимо до кого е адресирана - решение на проблема няма да има.
Аз лично не вярвам в такива действия.


Много ми се иска този път да повярваме. Поне един път да не забравим бързо ентусиазма и добрите намерения. Да бъдем по- упорити и съпричастни. Наистина да искаме да успеем. И да не се отказваме. Защото знам колко е важно това да се случи.

Един глас и от мен.

# 70
  • Мнения: 193
Дано не съм закъсняла с подкрепата си Simple Smile
На всички двойки в това положение пожелавам успех, увереност и спокойствие.

# 71
  • Мнения: 74
Подкрепих.

# 72
  • Мнения: 3 740
Подкрепям ви!
Всяко дете е важно!

# 73
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Подкрепих и аз

# 74
  • Мнения: 5 468
И аз се подписах... с пожелания за успех Peace.

# 75
# 76
  • :)
  • Мнения: 337
Подкрепям newsm10 newsm10 newsm10!!! Дано не съм закъсняла с подкрепата си.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
 newsm10 ... и от мен

# 78
  • Мнения: 96
И аз я подкрепих!
Мисля, че не е сериозно пред болката на тези хора, да се говори за някакви стилистични грешки и прочие. Колкото до успеха на петицията - ако не опитаме, няма как да разберем!
Познавам хора, които отчаяно искат деца, но не могат и си осиновиха. Познавам и хора, които още не са загубили кураж, сила и желание да опитват, въпреки два неуспешни опита. Не мога да си представя какво им коства това....особено, когато разбереш, че след като са ти взели парите и са те натъпкали с хормони, всъщност са те използвали за инкубатор... Знам, че нещо трябва да се промени.

# 79
  • Мнения: 4 308
Благодаря ви за подкрепата!
Аз лично нямам против да съм инкубатор на двечки  Wink

# 80
  • Мнения: 68
Дано да помогнем Praynig

# 81
  • Мнения: 1 294
Подкрепям ви момичета и дано моя глас ви помогне да гушните скоро своите рожби!
Бях една от вас и това бяха четирите най-дълги и тежки години в живота ми и познавам много добре болката ви!
Успех Hug

# 82
  • Мнения: 789
Подкрепям ви, успех  Peace

# 83
  • Мнения: 137
И аз ви подкрепям искрено  Peace

# 84
  • Мнения: 146
и аз ви подкрепям напълно

# 85
  • Мнения: 52
и от мен един глас.успех на всички,които искат бебче,дано да ви се случи по скоро

# 86
  • Мнения: 55
Имате и моя глас!!!! Дано успеем!!! Децата са смисъла на живота!!! Hug

# 87
  • Мнения: 858
успех и от мен! newsm30

# 88
  • Мнения: 32
подкрепих ви Praynigдано помогнем,късмет на всички,стискам палци скоро да сте мами Peace

# 89
  • Мнения: 376
Имате и моята подкрепа

# 90
  • Мнения: 139
Бременността, възникнала в следствие на ин-витро осеменяване се води за рискова. Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват. Такива бременности много често приключват с раждане на недоносени бебенца, които дни наред седят в кувьози опасани с животоподдържащи тръбички. Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.

# 91
  • Мнения: 4 327
Имаш ли деца?
Що за изказване .............. До колко си запозната с тази процедура, доколко си запозната със статистиката за спонтанните аборти на забременели по естествен път.

Гадно и злобно изказване. Я влез за малко в проблемно забременяване и тогава пак ще си говорим кой и защо иска да бъде „осеменен” ин-витро.

# 92
  • Мнения: 139
Имаш ли деца?
Що за изказване .............. До колко си запозната с тази процедура, доколко си запозната със статистиката за спонтанните аборти на забременели по естествен път.

Гадно и злобно изказване. Я влез за малко в проблемно забременяване и тогава пак ще си говорим кой и защо иска да бъде „осеменен” ин-витро.

Със статистиката не съм запозната, но с конкретни случаи - да.
Далеч не е изключено спонтанен аборт да се случи на жена, забременяла по естествен път, за съжаление. Ако се правят изследвания преди и се планира бременността - шансът намалява. Не споря - не изчезва, но намалява. За това как протичат и завършват бременностите, резултат от външна намеса знам от преводите, които правя и не само, повечето хора в семейството ми са лекари. И те са против. В името на живота, не в негов ущърб.
Не, нямам деца. Все още. Ако съдбата ми е решила да нямам деца по естествен път ще избера осиновяването. За мен (и дебело подчертавам, ЗА МЕН) това е правилният вариант.

# 93
  • Мнения: 3 376
Боже мой, що за невежество свещено... Протичането на бременността след ин витро няма нищо общо със самото ин витро. Веднъж заченато, това е напълно редова бременност, която може да се окаже и рискова, но със същия процент вероятност, с която такава може да се окаже и всяка друга бременност. А теориите, че "съдбата е решила" да нямаш деца по друг начин са абсурдни. Може би ако ти се възпали апендикса ще откажеш животоспасяваща операция, защото не искаш да насилваш "съдбата"?

# 94
  • Мнения: 2 381
Бременността, възникнала в следствие на ин-витро осеменяване се води за рискова. Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват. Такива бременности много често приключват с раждане на недоносени бебенца, които дни наред седят в кувьози опасани с животоподдържащи тръбички. Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.


Ми прости жени. Аз предлагам всички рискови бременности да бъдат прекратявани овреме. Така няма да се дават излишни пари за живота на недоносени бебета.
Ай сега влез в Родители преживели загуба и си развей байрака и там.
Подобно крайно елементарно изказване рядко се среща. Не съм си и помисляла, че мога да доживея да прочета и това.
Да не си на 70+ години случайно или  член на някоя религиозна организация?

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 15:43 от Niki1

# 95
  • Мнения: 139
Бременността, възникнала в следствие на ин-витро осеменяване се води за рискова. Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват. Такива бременности много често приключват с раждане на недоносени бебенца, които дни наред седят в кувьози опасани с животоподдържащи тръбички. Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.


Ми прости жени. Аз предлагам всички рискови бременности да бъдат прекратявани овреме. Така няма да се дават излишни пари за живота на недоносени бебета.
Ай сега влез в Родители преживели загуба и си развей байрака и там.
Подобно крайно елементарно изказване рядко се среща. Не съм си и помисляла, че мога да доживея да прочета и това.
Да не си на 70+ години случайно или  член на някоя религиозна организация?
За мен простотия е да се забременява непланирано и без изследвания и обсъждане с лекар на верятните рискове. Никъде не съм казала, че веднъж възникнала една бременност трябва да се прекратява. Говоря за профилактика на рисковите бременности. Също така съм и за профилактика на рака на шийката на матката (и не само). Това означава да се прогнозира появата му и да се направи всичко възможно да се предотврати. Това 70+ и сектантка ли ме прави? Мисля, че не.
И да, за недоносените бебета трябва да се полагат всички възможни грижи, за да имат те възможно най-голям шанс.
А това, че не разбираш някои изказвания, не прави сами по себе си изказванията елементарни

# 96
  • Мнения: 90

Бременността, възникнала в следствие на ин-витро осеменяване се води за рискова. Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват. Такива бременности много често приключват с раждане на недоносени бебенца, които дни наред седят в кувьози опасани с животоподдържащи тръбички.


 Забременях чрез ICSI. Бременността ми премина напълно нормално, даже и много по-леко от други, забременели по естествен начин. Родих здраво дете: 3.750 кг, 53 см. и съм много щастлива от това. Не бих се замислила да се подложа отново на всичко това, за да имам второ дете, дори и НЗОК да не отпуска средства в този случай.
Подкрепям всички, които минават по този път с едничката цел да си имат детенце. Много късмет и успех!

Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.


Не можеш да проумееш, защото не можеш да се поставиш на тяхното място. Изказването ти тук е абсолютно неуместно!

# 97
  • Мнения: 4 700
muneca de porcelana . Ти zнае6 ли какво е да носи6 бебе в корема си, да вижда6 как расте, как му бие сърцето, как си сму4и пръста и после да го zагуби6. И zнае6 ли какво zна4и да питат беzдетна жена кога наи после 6те zабременее и какво е една такава жена да гледа бременните си приятелки и малките бебета и после да отиде на лекар и да и кажат 4е бебе не може да има. Не ти пожелавам да иzживее6 това което иzживяваме ние тук. Хубаво са ти каzали да погледне6 в Родители преживели zагуба да се zапоzнае6 с 4ове6ката болка и да се помоли6 да не ти се слу4ва не6то подобно на теб. Не си попаднала на подходя6тото място zа подобни иzкаzвания. 4овек веднага раzбира 4е няма6 деца и иz4акаи да доиде момента да поиска6 и да видим какво 6те ти е като не стане първите няколко месеца. И zа последно един добронамерен съвет от мен. Бягаи от тоzи форум да не те прокълне някое моми4е 4ака6то zа инвитро или преживяло няколко спонтанни аборта...

аиде 4ао

# 98
  • Мнения: 4 700
Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват.

И о6те не6то. Рискова бременност е и ако маиката има високо кръвно, диабет или е преживяла спонтанен аборт по рано. 4е ато ако бременностите на вси4ки теzи жени не се поу6тряват скоро няма да има хора на на6ата планета. Всяка втора бременност е рискова. Твоите хора в семеиството като са лекари нека ти кажат колко 4есто явление е спонтанния аборт. И zнае6 ли колко жени, които са преживели спонтанни аборти са роди zдрави, доносени деца. И ти може6 ли да ми каже6 какво 6те стане ако всяка жена която иска бебе тръгне да си прави иzследвания преди да zабременее. Ти наясно ли колко такива иzследвания са нужни и zнае6 ли колко пари струва това? Ли4и си 4е иzоб6то не си наясно с проблематиката. Аиде сбогом.  Crossing Arms
Направи не мога да повярвам какви хора има.  ooooh!

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
muneca de porcelana, ти ли ще избереш осиновяването Shocked Точно ти, която гледаш на отглеждането на дете, родено от друга жена като на нечестно даване на пари от заплатата ти за чуждо дете?! Не ме карай да се смея! В темата за връзка с разведена жена предпочетох да си замълча, защото ми беше под достойнството да споря с теб по въпрос, който касаеше моето и на мъжа ми право на избор. Тук, обаче, освен че касае отново нас, касае и семейства, които много повече години от нас се борят с всички сили и средства да сбъднат мечтата си. Говориш абсолютни глупости вече и този път не от позицията на лично мнение, а на "доказани факти" уж. Казах ти го и преди, казвам ти го и сега - животът ще те опровергае най-вече заради злобата, която демонстрираш.

# 100
  • Мнения: 4 327
Далеч не е изключено спонтанен аборт да се случи на жена, забременяла по естествен път, за съжаление. Ако се правят изследвания преди и се планира бременността - шансът намалява.

Как мислиш, дали преди ин-витро се провеждат изследванията за които говориш ................ Thinking    newsm78       

Наистина и от сърце ти пожелавам да не се на мястото на всички момичета които се опитаха да ти обяснят  Naughty 

# 101
  • Мнения: 1 655
Подкрепям ви. Дано помогнем. Успех на всички пожелавам. newsm10

# 102
  • София
  • Мнения: 289
Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.


Направо съм възмутена от това изказване.

На теб явно не ти се е налагало да се сблъскаш с този тип проблеми за това така се изказваш. Дано не ти се налага да те "одобряват" от НЗОК, че тогава сигурно няма да си ПРОТИВ /с главни букви/.
На всички момичета желая късмет. Peace

# 103
az misla 4e vsqka jena ima pravo da ima dete i NZOK e nikoq instancia 4e opredelq koq da stane i koq ne kak moje da ima pari za starcite deto ne im ostava mnogo jivot za tqh vsi4ko e bezplatno a za in vitro i le4enie na jeni nemoje6ti da imat deca da nqmat dostata4no i da se ograni4ava broikata t.n az imam edin spontane abort a tazi bremennost q izkarah v bolnica absoliutno cqlata kupuvah si mnogo lekarstva za koito mislq 4e trqbva da sa bezplatni zblaskah se s tolkova mnogo nerednosti ot NZOK 4e neznam dali 6te opitam da imam o6te edno dete dori v momenta se sblaskvam s kasata. uspeh na vsi4ki jeni koito 4akat in vitro ne se ot4aivaite i ne se otkazvaite a na devoi4eto deto striktno spazva pravilata na kasata bih i kazala ne6to po specialno no sam vaspitana i6te si zamal4a
aide uspeh bade6ti mami ima gospod ne se ot4aivaite Wink

# 104
[до eduina - здравей-желай ти искрено второ детенеце, би ли сподилила къде прави ин-витро-събирам мнение

# 105
  • Мнения: 1 241
Имате глас и от мен
Успех

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Подкрепям!!!

# 107
  • Мнения: 118
подкрепих я

# 108
  • Мнения: 1 866
И аз ви подкрепям напълно, момичета! Направо ми се сви сърцето като прочетох петицията. Пожелавам ви много щастие, късмет и успех!

# 109
  • София
  • Мнения: 1 349
Защо не ми се отваря петицията не мога да я подпишааа Shocked

# 110
  • София
  • Мнения: 1 349
Вече може подписах

# 111
  • Мнения: 26
и от мен един глас  newsm10  Hug

# 112
  • Мнения: 921
И аз се записах. Дано имаме успех!!! Praynig

# 113
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
 newsm10 ще подкрепим всички необходими петиции - били те редактиране или не! успех и от мен!!!

# 114
  • Мнения: 137
Подкрепих и аз Peace

УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ ОТ СЪРЦЕ  Peace  bouquet

# 115
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Бременността, възникнала в следствие на ин-витро осеменяване се води за рискова. Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват. Такива бременности много често приключват с раждане на недоносени бебенца, които дни наред седят в кувьози опасани с животоподдържащи тръбички. Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.

От това което си написала се вижда, колко не си запозната.
Също така, ако знаеше какво е ин-витро нямаше да питаш, защо жените пробягват до това.

# 116
  • Мнения: 251
Подкрепих и аз! Успех  Peace

# 117
  • Мнения: 311
Подкрепих я.

# 118
  • Мнения: 903
Айде и от мен един глас  Peace

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 576
За мен простотия е да се забременява непланирано и без изследвания и обсъждане с лекар на верятните рискове. Никъде не съм казала, че веднъж възникнала една бременност трябва да се прекратява. Говоря за профилактика на рисковите бременности. Също така съм и за профилактика на рака на шийката на матката (и не само). Това означава да се прогнозира появата му и да се направи всичко възможно да се предотврати. Това 70+ и сектантка ли ме прави? Мисля, че не.
И да, за недоносените бебета трябва да се полагат всички възможни грижи, за да имат те възможно най-голям шанс.
А това, че не разбираш някои изказвания, не прави сами по себе си изказванията елементарни
Искам да ти кажа, че аз забременях съвсем случайно. Родих едно доносено, здраво бебче, което е моето слънце и смисъл на живота.  Не мога да те разбера и разсъжденията и простотията, ще ме прощаващ. По принцип мразя да апострофирам и да се конфронтирам с хората, но не мисля че тук е мястото да си изказваш мнението. Това са хора, които заслужават възхищение, на фона на липсата на загриженост от страна на държавата и хората, те са готови на толкова мъка и болка, за да има деца в тази държава.
Момичета изцяло ви подкрепям и бъдете силни! newsm10

# 120
  • София
  • Мнения: 1 524
Подкрепям  Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 6 370
Бременността, възникнала в следствие на ин-витро осеменяване се води за рискова. Рисковите бременности трябва да се избягват, а не да се поощряват. Такива бременности много често приключват с раждане на недоносени бебенца, които дни наред седят в кувьози опасани с животоподдържащи тръбички. Ако не е абсолютно наложително (за да спаси нечий живот, например) не мога да проумея що за жени прибягват до това. ПРОТИВ съм. Ограниченията на НЗОК трябва да са повече и стриктно да се спазват.

няма нито една вярна дума. пълно и безпросветно невежество, засрами се, 19-ти век отдавна мина...
и понеже разправяш, че си от семейство на лекари, искам да ти кажа, че лекарите не са застраховани от невежество и незнание.
да се засрамят и те, ако от тях си чула тия глупости.

седни и прочети малко, преди да ръсиш тъпизми с тон на последна инстанция.

а, и последно - на колко годинки си?

# 122

Общи условия

Активация на акаунт