"Птичи гърди" при дете

  • 5 648
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Синът ми е с птичи гръден кош.Той е на 14г. Интересувам се има ли други деца с подобен проблем и дали с времето се коригира.Проблемът се появи към 11г.когато навлезе в пубертета.


Здравейте!Синът ми е на 14 години ,когато беше на 11 години забелязахме деформация изпъкване, усукване в областа на гръдния кош,като все родител много се изплашихме не бях виждала нито чувала за нещо подобно.Веднага направихме рентгенова снимка ,нашият личен лекар тогава каза дефект,да го запишем да спортува и до там нищо повече не препоръча!Но детето започва да се притеснява,дори забелязвам изкривяване ,раменете не са му изправени на едно ниво,дясното пада по ниско .И аз бих искала съвет към кой доктор да се обърнем.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, Вие описвате изпъкване на гръдния кош, но също така и "усукване", каквото и да означава това. Съветвам Ви да се обърнете към проф.Шивачев от Детска хирургия на "Пирогов". Там прилагат съвременни методики за хирургично и нехирургично лечение на тези аномалии. Неговата асистентка д-р Здравка Антонова също може да Ви ориентира в проблема.

# 17
  • Мнения: 667
Здравейте!
Синът ми (11г.) според ЛЛ е с рахитичен гръден кош. Можете ли ми препоръчате специалист, към когото да се обърна. От София сме.
Благодаря!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 188
Какво разбирате под "рахиничен гръден кош? Това е много неопределено. Бих могъл да Ви отговоря ако прегледам детето. Запишете се в Детския център на Токуда на 02 403 4948.

# 19
  • Мнения: 1
Дали някой може да споделите дали има положителен резултат с колана. Синът ми е с такъв от няколко дни, но началото е трудно. Беше определен в първо група(т.е. най-ниска степен) , но въпреки това се препоръчва 24ч носене на колана. Това обаче изглежда невъзможно. Колана не е точно по тялото и в леглото при въртене се размества. Още първия ден се получи протриване на кожата. Сега решихме да го носи върху потник.
Ще бъда благодарен, ако някой, който е минал по този път сподели.

# 20
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте.Да ето ще ви дам случай с положителен резултат.
Синът ми е или вече да кажа беше с птичи гърди
Носеше колана две години и половина.Махнах ме го този месец.Да началото е трудно.Трябва упоритост.Още първите месеци видяхме подобрение.В началото ходихме почти всеки месец да настроиват натиска.Първата година го носеше непрекъснато през деня.Опита се да спи с него,но му беше много неудобно.И затова го слагаше само през деня.После започна да го слага по 5-6 часа през деня.
Да и на него му зачервяваше кожата.Вариянта с потник отдолу не е удачен, защото се набира и го притеснява.Съпруга ми му сложи едни дунапренчета на самия колан, където го убиваше и така караше.Наистина трябва упоритост и има резултати.Сега идва зима и под дрехите изобщо не личи.
Тук много важна роля играе родителя.Не му разрешавайте да се отказва.За съжаление нямам снимки от преди и след,за да ви покажа резултатите.
Ако имате още въпроси пишете.

# 21
  • Мнения: 48
Здравейте,ние сме с птичи гърди и изпъкването ни е само най-видимо от лявата страна.Минахме преглед,при д-р Ели Иванова.Назначи ни колан,който в началото сина ми носеше много упорито.Моя позната,обаче води сина си в една частна болница в Турция и там лекарите са твърдо против носенето му.На този етап съм много раздвоена и се чудя как да процедирам🤔

# 22
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,ние сме с птичи гърди и изпъкването ни е само най-видимо от лявата страна.Минахме преглед,при д-р Ели Иванова.Назначи ни колан,който в началото сина ми носеше много упорито.Моя позната,обаче води сина си в една частна болница в Турция и там лекарите са твърдо против носенето му.На този етап съм много раздвоена и се чудя как да процедирам🤔

Трябваше първо да кажете годините на детето. Освен това всяко дете е с различен вариант на проблема и няма универсални методи. По принцип, аз като хирург, мога да кажа, че хирурзите много искат да оперират. Също така много са против тези консервативни мерки, които се опорочават примерно от неправилно носене и неспазване на режима. Иначе има изнесени доста добри резултати от тях. Нищо не пречи да опитате, трябва да бъдете по-упорити и двамата.

# 23
  • Мнения: 48
Сина ми е на 14 години,ние не сме спрели да носим колана,но просто не го носим толкова интензивно.Ходим на плуване,йога и се вижда тяхното действие.

Общи условия

Активация на акаунт