Пазаруване от Amazon - тема №91

  • 49 269
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 701
И аз това се питах за тиганите, но мисля, че трябва да е предвидено и да не загряват

# 76
  • Мнения: 5 603
Тигани Silit Tuscany на 55.42Е. Цената е за 2 тигана и е доста добра.
Гугъл казва,че това е тефлонено покритие. PTFE

# 77
  • София
  • Мнения: 4 493
Тигани Silit Tuscany на 55.42Е. Цената е за 2 тигана и е доста добра.
Гугъл казва,че това е тефлонено покритие. PTFE
В описанието в Амазон пише

Специалното незалепващо покритие Silitan без PFOA * (* съгласно VO (EG) 1907/2006) е твърд грунд с тройно незалепващо покритие за здрава, дълготрайна повърхност. Незалепващи свойства, които са идеални за внимателно пържене на деликатни храни като ястия с ястия и ястия от брашно, както и леко приготвени зеленчуци.

# 78
  • Мнения: 3 394
Без PFOA не означава без PTFE

# 79
  • Мнения: 2 855
Може и да не е от амазон, но както писа скоро др потребител в темата, знам че тук мога да намеря отговор Simple Smile та си търся ютия, без кой знае какви екстри, не гладя често, но за някои дрехи се налага и трябва да имам Simple Smile
загледах се в тази  https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01A84QZR4/ref=ox_sc_act_tit … L5A1OLE&psc=1  но се оказа че ги има и в Бг и то на доста подобна цена, та нещо подобно мисля.
Аз купих точно такава ютия от Tk maxx  ,на същата цена. Купих я за общежитието на дъщерята ,тя е доволна.Иначе ,на първо четене малко се разочаровах като дойде ,сравнена с тефала в къщи ,направо си е евтина история обаче си отговаря на цената.Детето много и се зарадва.Каза ,че аз нищо не разбирам и е идеална.ММ и смени контакта и това е.Върши работа.

# 80
  • София
  • Мнения: 4 493
Без PFOA не означава без PTFE
Да, така е, но пък и не пише че е тефлонено покритие

# 81
  • Мнения: 6 391
Долу в коментарите на въпрос дали е фри и от двете- производителя отговаря това

# 82
  • София
  • Мнения: 9 953
Тоя търговец да не е потомък на византийците?

Да питам...  на черния петък подобни ли са намаленията лато в Прайм дей? Да знам дали да чакам и дебна...

# 83
  • Мнения: 76
Здравейте,
Харесала съм си този фотоапарат.
https://www.amazon.de/-/en/DMC-GX80KEGK-Panasonic-Lumix-G-DMC-GX … mp;th=1&psc=1

Понеже за първи път ще поръчвам, може ли малко насоки. Пише че доставката ще е около 12€. Наистина ли толкова излиза, ако пусна доставката през амазон. Казаха ми че е по-добре за гаранцията на техника, доставката да е директно до България. Предполагам че си има стандартно 2 години гаранция? А за колко време пристига до България? Видях че трябва да е тук след около две седмици.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 723
Здравейте,
Харесала съм си този фотоапарат.
https://www.amazon.de/-/en/DMC-GX80KEGK-Panasonic-Lumix-G-DMC-GX … mp;th=1&psc=1

Понеже за първи път ще поръчвам, може ли малко насоки. Пише че доставката ще е около 12€. Наистина ли толкова излиза, ако пусна доставката през амазон. Казаха ми че е по-добре за гаранцията на техника, доставката да е директно до България. Предполагам че си има стандартно 2 години гаранция? А за колко време пристига до България? Видях че трябва да е тук след около две седмици.

Този апарат е на същата цена и в България.
От гледна точка на гаранцията, няма значение докъде е поръчан продукта, 2 години е.
Евентуално, ако се наложи връщане, може да се наложи да си поемеш разходите.
След поръчката, в акаунта ще бъде отразен срок на доставката ( за стандартна доставка дава срок 5-10 работни дни и €14 за шипинг).

# 85
  • София
  • Мнения: 3 172
Може и да не е от амазон, но както писа скоро др потребител в темата, знам че тук мога да намеря отговор Simple Smile та си търся ютия, без кой знае какви екстри, не гладя често, но за някои дрехи се налага и трябва да имам Simple Smile
загледах се в тази  https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01A84QZR4/ref=ox_sc_act_tit … L5A1OLE&psc=1  но се оказа че ги има и в Бг и то на доста подобна цена, та нещо подобно мисля.
Щом нямате високи изисквания за ютията, предлагам да следите какво пускат в Лидл. Доволни са потребителките от предлаганите. Поне 3 вида съм виждала, като едната беше безкабелна. Добри им бяха отзивите. Често пускат ютии. Това разбира се, ако не е спешна покупката. Може да попитате за отзиви в темата за Лидл

# 86
  • Мнения: 76
Здравейте,
Харесала съм си този фотоапарат.
https://www.amazon.de/-/en/DMC-GX80KEGK-Panasonic-Lumix-G-DMC-GX … mp;th=1&psc=1

Понеже за първи път ще поръчвам, може ли малко насоки. Пише че доставката ще е около 12€. Наистина ли толкова излиза, ако пусна доставката през амазон. Казаха ми че е по-добре за гаранцията на техника, доставката да е директно до България. Предполагам че си има стандартно 2 години гаранция? А за колко време пристига до България? Видях че трябва да е тук след около две седмици.

Този апарат е на същата цена и в България.
От гледна точка на гаранцията, няма значение докъде е поръчан продукта, 2 години е.
Евентуално, ако се наложи връщане, може да се наложи да си поемеш разходите.
След поръчката, в акаунта ще бъде отразен срок на доставката ( за стандартна доставка дава срок 5-10 работни дни и €14 за шипинг).
В България го гледах 100 лв. по-скъп, 950лв. Тук по мой сметки излиза около 850лв. Вие, ако помните къде сте го гледали?

# 87
  • Мнения: 5 603
Скрит текст:
Тигани Silit Tuscany на 55.42Е. Цената е за 2 тигана и е доста добра.
Гугъл казва,че това е тефлонено покритие. PTFE
В описанието в Амазон пише

Специалното незалепващо покритие Silitan без PFOA * (* съгласно VO (EG) 1907/2006) е твърд грунд с тройно незалепващо покритие за здрава, дълготрайна повърхност. Незалепващи свойства, които са идеални за внимателно пържене на деликатни храни като ястия с ястия и ястия от брашно, както и леко приготвени зеленчуци.
Material: Rostfreier Edelstahl beschichtet. PTFE-Antihaftbeschichtung (Silitan) - langlebige, pflegeleichte Oberfläche für fettarmes Braten
Пуснах ПТФЕ и гугъл каза" Тефлон е търговското наименование на полимерното съединение политетрафлуоретилен (ПТФЕ) или (PTFE)"
Сигурна съм,че може да измислят други търговски наименования на Тефлона,да не дразни окото толкова.Знам,че има хора,които не се притесняват да ползват подобни уреди.
Уточних го за тези,които се интересуват.Аз се надявах да е някаква керамика ( още не съм намерила компрометиращи факти за керамичното покритие)
Вече не вярвам на СИЛИТ сляпо Simple Smile
Предполагам,че понякога може да се разминават описанията на преводен език ( ако ползвате английската версия на немския сайт)

# 88
# 89
  • Мнения: 76

Да, ама е със сиво и малко ми е грозен. Ама пак е вариант. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт