Как се правят бухти??????

  • 58 015
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
Точно днес рових из архивите си и открих една рецепта,дето съм я правила преди години: разбиват се 3 яйца с 1 чаша кис мляко,прибавя се лъжичка сода и 12 пълни лъжички брашно.Тестото се разбърква добре и с мокра лъжичка се вземат топки и се пускат в дълбок съд с кипяща мазнина на не много силен огън,докато се зачервят.След като изстинат може да се залеят с кипящ сироп от 2 ч.чаши захар 1/2 л вода,и 1 ванилия.

# 16
  • Мнения: 1 117
Правя ги по същия начин като Avana , само с едно пояснение - брашното е толкова, че да стане много гъста каша, като загребеш с лъжицата да го отлепваш с пръст при поставяне за пържене.

# 17
  • Мнения: 163
Може ли да ми обясните защо моите бухтички след известно време са вече твърди, а на мама не са? А уж ги правя като нея. Дали не слагам повечко брашно, къде е истината?

стават твърди защото все пак са от брашно със сода, а не е маяно тесто. Така че е нормално, нали така става и със содената питка.
Иначе аз си ги правя редовно от
2 яйца
1/2 кофичка кисело мляко + 1 ч.л равна сода бикарбонат (ако сложиш повече тестото става по тъмно)
щипка сол
брашно колкото поеме, никога не съм го мерила, да е средно твърдо тестото.
Всички продукти трябва да са на стайна температура (аз си ги вадя от вечерта от хладилника)
Замесвам тесто и без да чакам да втасва го разточвам на не много тънък лист около 4-5 милиметра. Режа и пържа. Още като ги сложиш в горещото олио и се подуват. После ги чупим на две и всеки си ги пълни с каквото иска - сладко, сирене, мед.
На мене лично не ми допада тази с течното тесто, струват ми се малко по мазнички.
Но всичко е въпрос на вкус и свободно време.

Общи условия

Активация на акаунт