Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

  • 98 316
  • 1 459
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 427
Аз правя за детето, на 6 г. Слагам задачка-закачка и лакомство или дребно подаръче. На 1-ви детето намира писмо и две джуджета, в писмото общо взето пише, че джуджетата ще следят дали изпълнява задачките и ще докладват на Дядо Коледа. Ей с какъв мерак ставаше миналата година да види какво ли има днес в ръкавичката.

# 151
  • Мнения: 18 562
Не. Аз не съм фен на тези календари.

# 152
  • София
  • Мнения: 22 984
Аз по-скоро си мисля да купя готов календар.

# 153
  • Мнения: 1 379
Аз имам ръкавички от Лидл, които използвах миналата година и слагах в тях малки играчки и шоколадчета. Чудя се дали Лего пускат такъв календар, детето е голям фен и би се зарадвало много ако има такъв. Ако някой е попадал на такъв, моля да сподели Simple Smile

# 154
  • Мнения: 745
Аз имам ръкавички от Лидл, които използвах миналата година и слагах в тях малки играчки и шоколадчета. Чудя се дали Лего пускат такъв календар, детето е голям фен и би се зарадвало много ако има такъв. Ако някой е попадал на такъв, моля да сподели Simple Smile

Аз поръчах вече адвент на Лего Френдс за дъщеря ми, която е на 7. Предполагам, че ще го хареса. Досега не е имала такъв. https://www.amazon.com/LEGO-Calendar-Children-Calendars-buildable/dp/B085B2MHTH
Уикенда имаше промоция в Хиполенд -33% на Лего.

# 155
  • Мнения: 493
Календари сме имали от готовите с шоколадови фигурки. Миналата година имаше едни много симпатични в магазините Немски център, които бяха комплект за самостоятелна изработка. Представляваха 5-стенни елхи, като по стените се лепяха едни кутийки с нарастваща големина, които също се правеха на ръка. Както са триъгълните стени на елхичката, най-горе се лепяха малките кутийки с малките номера и надолу размерът нарастваше. Имаше различни лепенки за декорация на кутийките - абе голяма игра падна при сглобяването. После всеки ден слагах по нещо в кутийката със съответния номер. Аз също се вълнувак какви изненадки да сложа не по-малко от децата Simple Smile
Онзи ден в Кик видях два вида такива календари - едните бяха джобчета на филцова звезда, а другите - висящи на въженце като гирлянд. Двоумих се, но не взех.
Иначе има и от Лего и козметични и какви ли не.

# 156
  • Мнения: 1 379
Аз имам ръкавички от Лидл, които използвах миналата година и слагах в тях малки играчки и шоколадчета. Чудя се дали Лего пускат такъв календар, детето е голям фен и би се зарадвало много ако има такъв. Ако някой е попадал на такъв, моля да сподели Simple Smile

Аз поръчах вече адвент на Лего Френдс за дъщеря ми, която е на 7. Предполагам, че ще го хареса. Досега не е имала такъв. https://www.amazon.com/LEGO-Calendar-Children-Calendars-buildable/dp/B085B2MHTH
Уикенда имаше промоция в Хиполенд -33% на Лего.

Благодаря , ще поръчам май и аз от Амазон значи. Иначе в петък закупихме Лего нинджаго от Хиполенд, нямаше как да пропуснем промоцията.

# 157
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз имам ръкавички от Лидл, които използвах миналата година и слагах в тях малки играчки и шоколадчета. Чудя се дали Лего пускат такъв календар, детето е голям фен и би се зарадвало много ако има такъв. Ако някой е попадал на такъв, моля да сподели Simple Smile

Разбира се, всяка година има нов на Лего. В Амазон гледай.

# 158
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Дребен е малък, иначе съм си заплюла адвент календари с книжки

https://www.amazon.co.uk/Disney-Storybook-Collection-Advent-Cale … 093198&sr=8-2

https://www.amazon.co.uk/Nickelodeon-Storybook-Collection-Advent … 093198&sr=8-6

# 159
  • Мнения: 154
От няколко години се радваме на адвент календарите. За дребното обикновено е готов, с някакви дребни играчки. Миналата година ѝ направих и отделен, със задачка за всеки ден (всякакви творчески дейности, свързани с Коледа). На голямото съм подарявала лего адвент, но вече не се впечатлява от играчки, та последно му бях направила с кутийки,които съдържаха лакомство + паричка. Иначе преди време съм взимала козметичен, детски от Дм, много хубав беше. А на съпружето, да не се чувства пренебрегнат, бях направила  календарче с по едно лакомство и всеки ден с послание (не очаквах, но много му се зарадва, всяка сутрин нямаше търпение да си види посланието).
Иначе идеи, които ми допадат за пълнеж, са различни видове чай, или чаени свещи с различен аромат. Бях купила преди време от един немски сайт порцеланова чаша - адвент. Зад всяко номерче от чашката (трие се като скреч карта) има картинка. И на Коледа се сдобихме с невероятно красива чашка, която толкова харесваме, че си я ползваме целогодишно. Показвам я, в крайния ѝ вид:
Скрит текст:
Гледам, тази година също са пуснали такива чаши, с по-различни мотиви.
За тази година на малката съм взела готов, пак с играчки, отделно пак ще има и такъв, за творене и ще мъдря идеи за останалите домашни, че ми се иска да е нещо по-различно. Като цяло тук няма толкова разнообразие, затова все се оглеждам из чуждестранн сайтове за вдъхновение.
А имайки предвид пандемията, оповестено ли е вече някъде, дали ще има Коледни пазари тази година по света и у нас?

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 11:51 от A.J_2a

# 160
  • София
  • Мнения: 3 797
Момичета, какви са тези календари? Гледам ето това ми излиза непрекъснато като реклама. Това ли е, само че за деца?

https://www.thebodyshop.bg/podaraci/koledni-kalendari-1?utm_sour … 1wyGjWWxXIuH0Ytus

# 161
  • Мнения: 154
Yellow_girl,

Има много различни варианти. Има серии с играчки, творчески, козметични, с лакомства, книжки, за оцветяване, дори с бижута и всякакви хранителни продукти вече съм виждала. Повечето  са с 24 отделения, за всеки ден от 1ви до 24ти декември. Всеки ден се отваря съответното номерче и вътре е изненадата. Има и само заготовки, които да запълните с неща по Ваш избор. Както споменах, може вместо играчка, да слагате някаква задачка за деня, например да оцветят тематична картинка, да изрежат някаква фигурка, да изпечете сладки. Децата много се радват, дори смея да върдя, че моята щерка повече се вълнува от тези със задачките, отколкото другите варианти Simple Smile

# 162
  • Мнения: 3 678
Юск ми е под прозорците и предимно от него купувам коледни декорации. Сутринта си поръчах изкуствена елха с лампички и коледни букви намалени на 5 лв. Има страхотни коледни лешникотрошачи, дървени. Високи са почти 40см. Влюбих се в тях. Утре като си взема поръчката, ще си купя един, че сън не ме лови.https://jysk.bg/koleda/koledna-ukrasa/figura-euklas-sh8xd9xv38-sm

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 13:03 от SANDS

# 163
  • In Neverland
  • Мнения: 348
Да знаете, че сте обвинени за ранната ми подготовка за Коледа пред ММ Satisfied
Шегувам се, разбира се за обвинението, но хич не на майтап започнах с подготовката.Тази година малкия шета вече навсякъде и ще е доста редуцирана и вдигната украсата. Та даже и елхата май няма да изкарвам, че няма къде да я гьохна на високо, но пък поради тази причина започнах да си правя малка елха от шишарки (някъде тук май я мернах Smile е вие сте виновни де)
Скрит текст:
От бързане да направя нещо не обработих по никакъв начин шишарките и тези червените топчета не знам нещо да ги правя ли?! Най-вероятно ще ги лепна така и каквото стане Rolling Eyes
Купих си и кръгове за венец, но не мога да намеря чисто зебло на лента, открих в един магазин, но имаше много нежни червени шарки, много ми хареса, но ми трябва изчистено. Ще обиколя още тези дни да потърся.

Календар съм си харесала и аз да правя за първа година, до сега и аз съм нямала, но мисля че на дребос ще му хареса, даже събирам вече материалите за направата Smile
Скрит текст:
Нооо с какво да го напълня, освен някоя дребна играчка не искам сладко всеки ден да му давам, а не се сещам да продават соленки единично опаковани неща (както бисквитките на Милка примерно, но крекер)?

П.С. Чаши за жалост нямам да показвам (ще поправя тази грешка възможно най-скоро), но много се радвам на вашите Relaxed

# 164
  • Мнения: 3 917
Календари Lego, както и сетове Lego поръчвах миналата година от този румънски сайт. Идват с Еконт. Малко са вдигнали цената на доставка, но при покупка на няколко неща от сайта д хубава цена, доставката се избива. Първият календар, който мернах сега е този, не съм сравнявала в БГ колко е.
https://edigital.bg/search3?pf-filters=&product%5Bsearch%5D= … ction=price%20asc
сайта:

Общи условия

Активация на акаунт