Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

  • 98 281
  • 1 459
  •   1
Отговори
# 285
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
бяхме в ХИТа в младостите и в мола на цариградско, и даже видях КиК.
отвън! моичкият не ми даде да вляза.
разумен беше, но още ме е яд, че на по-далечни магазини трябва да ходя с него.
що не отворят едно КиКче и до нас! ще се фръцкам всяка обедна почивка...

# 286
  • Мнения: 18 562
Еделвайс, ти много си обикаляла.
Точно такива сладкишета ми трябват, но сега се сещам, че тези са от миналата година в Джъмбо. Ще си взема от тях задължително, че още миналата година ги исках.
Имаше и ги и тогава. Също и тъмно ли лавата гама играчки. Спомням си ги.
Много ме е яд, щото сега ще трябва да мрънкам на ММ да ме води на Джъмбо по навреме за да няма много хора. Но пък от друга страна си мисля, че още няма да са изкарали всичко ново. Така, че ще е изчакам поне средата на ноември.
Уна, търся цветчета, да.
Благодаря за инфото. Щом има Кик на Цариградско, ще ударимс един коршум два заека когато ММ се навие да ме закара до там и до Джъмбото.
Няма да го тормозя, когато-тогава, че много работи напоследък.
Междувременно ще гледам да поръчам онлайн нещата, които ще ми трябват за малките шарени елхи-цветя и карфици шарени, както и конуси. За да има с какво да се занимавам.
А най се ядосвам, че няма да можем със свеки да творим.Тя има цяла стая с какво ли не, като магазин е.
Но положението там така се влоши, че може и да не идем тая година.
Много жалко, че тези вериги нямат он лайн магазини.

# 287
  • София
  • Мнения: 22 948
Аз съм на пешеходно разстояние от Джъмбо, но все още не съм улучила в момента, в който да е спокойно. 😂 В Кик като бях в Мега Мол нямаше никакви хора, обаче стоката беше буквално нявсякъде, с малката кошничка, която се дърпа не можех да мина, та си представям, ако се натрупат и клиенти...
 А който живее в София/около София и купува живи елхички, откъде вземате по принцип?

# 288
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
Еделвайс, ти много си обикаляла.
Точно такива сладкишета ми трябват, но сега се сещам, че тези са от миналата година в Джъмбо. Ще си взема от тях задължително, че още миналата година ги исках.
Имаше и ги и тогава. Също и тъмно ли лавата гама играчки. Спомням си ги.
Много ме е яд, щото сега ще трябва да мрънкам на ММ да ме води на Джъмбо по навреме за да няма много хора. Но пък от друга страна си мисля, че още няма да са изкарали всичко ново. Така, че ще е изчакам поне средата на ноември.
Уна, търся цветчета, да.
Благодаря за инфото. Щом има Кик на Цариградско, ще ударимс един коршум два заека когато ММ се навие да ме закара до там и до Джъмбото.
Няма да го тормозя, когато-тогава, че много работи напоследък.
Междувременно ще гледам да поръчам онлайн нещата, които ще ми трябват за малките шарени елхи-цветя и карфици шарени, както и конуси. За да има с какво да се занимавам.
А най се ядосвам, че няма да можем със свеки да творим.Тя има цяла стая с какво ли не, като магазин е.
Но положението там така се влоши, че може и да не идем тая година.
Много жалко, че тези вериги нямат он лайн магазини.

за "нещоправене" купувам от М-арт. имат онлайн магазин. Wink

# 289
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

 А който живее в София/около София и купува живи елхички, откъде вземате по принцип?
Не съм в София попринцип, обаче ти давам сайта на един разсадник в Богров, откъдето взех туи за селската къща. Цените бяха най-ниските от всички, които намерих, отделно го държи една млада жена, много мила и компетентна, гледа растенията добре и ми беше приятно да подпомогна такъв предприемач, купувайки от нея. Самото място е подредено с едни малки плочици, обикаляш като през лабиринт и аз се чувствах като в омагьосана гора. Личи, че е правено с мерак, знания и идея. Simple Smile

Обадете се обаче предварително по телефона, понеже лятото казваше, че е сама и не ходи всеки ден. Ние се разбрахме за час предварително, отидох и си избрах нещата. Най-различни растения има, включително елхички, вече по-конкретно може да я попитате ако определен сорт търсите. Имат различни големини също, за всеки бюджет.

https://www.green-plants.eu/

Ако търсиш отсечена елхичка, там вече нз, преди поне виждах обаче покрай големите пазари в София..

# 290
  • София
  • Мнения: 22 948
О, благодаря, ще разгледам като наближи. Изобщо не държа да е отсечена  даже по-добре да не е.

# 291
  • Мнения: 18 562
Поръчах си конусите и цветчетата. До няколко дни почвам да творя. Трябва само да си намеря цветни карфици. Тук имаме магазинче за такива неща. Дано да има,че много ми харесва с тях как става.

# 292
  • Мнения: 493
sea.sea, като потърсиш Джъмбо в Гугъл и си избереш "твоя" магазин, излиза едно разписание в кои часове е натоварено и в кои - не, също така колко е натоварено в момента, в реално време. Аз си избрах ненатоварен час.
Вчера си взех Илекс-а от тук: http://plantica.bg/. Имаше елхи, борчета, смърчове, клек - всякакви иглолистни. Собственичката е много любезна. Градинският център е в София, а базата им е в гр. Септември и ако нямат нещо налично, може да се поръча.
Мис Бингли, така си го бях намислила - да обиколя в делничен ден, докато е спокойно, нека да е рано. Като гледам как се развива обстановката, нито ми се бута в тълпи, нито съм сигурна че нехранителните магазините ще останат отворени без прекъсване до Коледа - лично усещане.

# 293
  • София
  • Мнения: 22 948
Джъмбо работеше иначе по време на карантината през април.

# 294
  • Мнения: 18 562
Силно се съмнявам да затвори Джъмбо, той си работеше и при карантината. Ама знае ли човек, при дадените обстоятелства не би ме изнемадало.

# 295
  • Мнения: 5 297
Някой да се сеща как е ник на момичето от bazar.bg, продаваше интересни коледни лотове?

# 296
  • Някъде там
  • Мнения: 4 821
Какви светлини биха подхожда ли на сиво _розова украса.
Студени бели, сини или топло жълто.
Чудя се дали да сменям декорацията, наистина много обожавам класическа украса, но пък всяка година една и съща.

# 297
  • Мнения: 18 562
Бели студени. Не, че и жълти няма да отиват.

# 298
  • Мнения: 5 297
Понеже темата е и за подаръци, да дам идея.
Скрит текст:
В момента в Pandora има безплатна доставка от 28.10 до 8.11. На шега пуснах запитване за едни обечки, които вече са в секция до изчерпване. Днес ми се обади едно много мило момиче - обеци са намалени от 250 лв на 105 лв и ще ми ги изпратят. Вече ще си имам един подарък ))).

# 299
  • София
  • Мнения: 22 948
La Valleta, има си и отделна тема за подаръци. В никакъв случай не е упрек, просто да ти кажа за информация. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт