Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

  • 98 264
  • 1 459
  •   1
Отговори
# 780
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Току-що си направих списък какво още съм намислила за този коледен сезон, извън елхата, коледните сладки, подаръците и декорациите на маси, които у нас се подразбират и май ми трябват 2 месеца до Коледа, не 1. Grin

Всъщност, с тези неща ще успея, притеснява ме само, че трябва целият ми коледносладков асортимент да е готов до най-късно 05.12, за да изпратя за Бг и да стигнат преди Коледа, а те отнемат повечко време...

Поствам ви за малко настроение планa на тазгодишната ми коледна работилница, а може би и някой може да си открадне някоя идейка. Simple Smile

Скрит текст:
-   Да прекроя коледните пижами
-   Да поръчам наши снимки в дм
-   Да ушия покривките (ленената от икеа и цвят праскова)
-   Да ушия гнома
-   Да довърша гирлянда от ушити неща
-   Да изплета мини шапчица за прането на дядо Коледа
-   Да изплета коледна калъфка за възглавницата в хола / евентуално да купя готова
-   Коледен венец за вратата --> портокали да се изсушат
-   Да закрепя отвън над вратата големия гирлянд (КАК?)
-   Да опаковам празни кашони като подаръци / като се съберат още кашони
-   Да оплета дрешка за чашка и за мен
-   Да изплета шапка за ААА (черната прежда)
-   Някаква подложка за декорацията в банята
-   Gesteck за масата върху гъба
-   Да дам на ААА да ми отпечата един ринг за коледния венец
-   Още украса за кухнята
-   Лампички на селцето
-   Лампички или ЛЕД свещи за камината
-   Лампички общо
-   Да купя бял кадастрон за рисуване
-   Да направя дървен календар за отброяване на дните до Коледа
-   Adventskranz
-   Да довърша адвентскалендара (торбички от зелената органза като седна на машината – 3 бр.)
-   Да намеря няколко коледни филма
-   Да ни харесам нов сериал за коледната отпуска
-   Украса за спалнята (КАКВО ДА БЪДЕ?)
-   Да нарисувам топките за подаръци -->  Dupli Milchglasspray
-   Да изплета крака за гнома (червено-бели ивици)

# 781
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
Мисче, много ми харесва.
Аз се чудя декорацията от перваза да я сложа ли в нишите или да си оставя на перваза.
На перваза
В нишите

# 782
  • Мнения: 1 427
chrissy, чудесни идеи! Аз грабнах няколко веднага.

Днес си купих и мечоци от Джъмбо. Мисля да ги оставя на този скрин до елхата. Чудя се дали да не им измисля сняг отдолу... Ама от какво? Притеснява ме, че ако е памук ще хване прах до Коледа...

# 783
  • София
  • Мнения: 3 022
Аз се чудя декорацията от перваза да я сложа ли в нишите или да си оставя на перваза.
Харесва ми как са декорирани нишите.Но и на первазите трява да сложиш нещо.Тези широки первази трябва да се използват Wink.Коледно селце(ако ти харесват),джуджета,свещи,фенери.

# 784
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Искрице, аз съм за прозореца. Според мен от една страна светлинките подхождат за прозорец, а от друга, вече имаш други неща в нишите и отделните елементи ще започнат да се губят.

Елза и Анна, имам същите мечоци (и другите животинки от Джъмбо серията) и ги слагам и върху памук, но при нас почти няма прах, за месец пък съвсем не се събира. Но понеже знам как е в София, предлагам ти от този тип плат - той е нещо като рехав филц:



Ето линка от Амазон, за по-голяма снимка: https://www.amazon.de/naninoa-%C2%AE-SCHNEE-Schneedecke-Kunstsch … =pla-853193887903

# 785
  • Мнения: 19 687
Такова нещо има в джъмбо. Аз взех за подложка на клонки във ваза. Демек, вместо изкуствен сняг Blush

# 786
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Леле, chrissy! Джуджетата могат да ти завидят на списъка и работоспособността Smiley
Саанска лисица, и аз все към червенкото клоня! Отдолу дърворезбата много ме впечатли, само лакът много блести и не може да се види напълно красотата и.
Вместо памук може да се сложи вата за пълнеж на възглавници, има такава на листове.

# 787
  • Мнения: 18 558
Искрице в нишите! Много по-красиво и пригледно е. Да не говорим, че на мен по первази те вечно ми се пречка всичко като отварям и затварям прозорците, натрупано ми е. Много малко неща ще слагам тази година там. Ако изобщо сложа.

# 788
  • Мнения: 493
Момичета, аз като вляза в темата и направо няма нужда да украсявам у нас Simple Smile Големи чудеса и много абициозни планове! При нас ще е по-скромно, че не ни остава време за такива неща, иначе идеи има и за догодина.
Тези дни "забърсах" от Немски център едни табели, не са много коледни, по-скоро зимни. Имам една празна бяла стена на терасата и от много време се чудя какво да сложа. Мислех елха от тия висящите от пръчки, но табелата си пасна: на терасата имаме и бар и барбекю и посоките съвпадат, а сме и скиори всичките ...


И едни метални играчки взех, които ще накача по дръжките на шкафовете в хола - всичко метално ни е медно и/или черно.

# 789
  • Мнения: 572
Здравейте и от мен. Нашата елха вече за нищо не става с доста търсене по веригите нищо не открих. Някак си нещо не ми допадат или аз може би не съм търсила на правилното място. Та ми хрумна едно друга идея която доста нашумява а именно

Някоя от вас дали е с такава? Понеже снимките са от Интернет и ми се ще да видя и вашите идеи

# 790
  • Мнения: 572
Съпруга ми лесно ще я измайстори, понеже и в гаража точните дъски за което чакат от доста време. Но ми се ще да видя някоя снимка без фотошоп и ефекти. Не съм уверена че на живо ще стои така добре като на снимката

# 791
  • Мнения: 493
Йоана, аз не виждам фотошоп и ефекти тук, снимките даже ми приличт на не особено качествани снимки от телефон. Не сме имали такава елха и не мога да дам мнение от първо лице, но това, което не ми харесва е, че и на елхата е оставен дървесния цвят и част от играчките са такива и някак се сливат. Бих се замислила как ще стои с един прозрачно-зелен байц или направо подходяща боя.

# 792
  • Мнения: 1
Здравейте! В търсене съм на коледни лампички за елха с размери 210см. Харесах едни от клип в youtube /поствам линка/ https://youtu.be/-TwjaQ9fl8k , но никъде в интернет не намирам толкова обемни, като гирлянд. Някой да е виждал такива някъде? Благодаря!

# 793
  • Мнения: 3 823
Cluster lights се викат, пише го на клипа, ето ги в англ.Амазон, тук не съм виждала
https://www.amazon.co.uk/Cluster-Lights/s?k=Cluster+Lights

Аз продължавам да вършея из Немски център магазините, за които се сетя. Лошото е, че половината ми "село" остана на вилата и ако ни затворят, ще е с половин население в София Laughing

# 794
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 668
Криси, пиафлора има изостанала в момента в кик, заради хелуинските украси по гробовете, можеш да си намериш кръгла като форма.За сушенето на портокали - имаше някаква особеност, аз пробвах една година, не ми се получи и си купих готови Sad За филмите - аз от две седмици съм нападнала нетфликс, мога да ти препоръчам някои от тези - коледни са и много захаросани Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт