Самотна майка??

  • 11 337
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Авторката да погледне каква помощ може да получи от държавата, в която се намира. Майка й, дори да има желание да помага, вероятно също работи и помощта й ще е сведена до някой и друг час на ден.

# 31
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
За мен важно е защо не иска аборт: страхува се от процедурата и евентуални последици за здравето или вече изпитва нужда и има желание да има дете?
Защото от отговора зависи и решението, което аз бих обмисляла на нейно място.
Иначе, за мен лично има притеснения около бащата: не се познават добре, не знае от какво семейство е (визирам наследствени болести и т.н)
21 не е много рано, но е достатъчно рано за дете и ако е отглеждано само от майката, която е млада, неопитна и животът е пред нея...ако е мое дете бих посъветвала по-скоро да прекъсне бременността. Вие може да подскочите всички вкупом, но според мен в решаването на проблема е необходимо да ползва здравия разум.

# 32
  • Мнения: 7 172
Има и друга причина да не иска аборт: иска да задържи този, който го е направил. Мисля, че в случая точно затова става въпрос.

# 33
  • Мнения: X
Колко са майките,които ще си оставят детето и внучето и няма да помагат активно?
Не една и две. Може да не искат, може да нямат възможност. Майката на авторката най-вероятно е на 40-45 години, т.е. активно работеща. Би ли предложила конкретен начин тази жена да помага активно за отглеждане на бебето, докато е по 8-9 часа на ден на работа? Или да напусне работа и заедно с дъщерята и внучето да се специализират във фотозинтезата? И да уточня, моля за конкретни предложения, а не за риторични въпроси в отговор.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 109
За мен важно е защо не иска аборт: страхува се от процедурата и евентуални последици за здравето или вече изпитва нужда и има желание да има дете?
Скрит текст:
Защото от отговора зависи и решението, което аз бих обмисляла на нейно място.
Иначе, за мен лично има притеснения около бащата: не се познават добре, не знае от какво семейство е (визирам наследствени болести и т.н)
21 не е много рано, но е достатъчно рано за дете и ако е отглеждано само от майката, която е млада, неопитна и животът е пред нея...ако е мое дете бих посъветвала по-скоро да прекъсне бременността. Вие може да подскочите всички вкупом, но според мен в решаването на проблема е необходимо да ползва здравия разум.
Пише, че не иска дете.
Скрит текст:
Здравейте, дами! Искам да помоля за съвет, защотото не знам какво да правя. В чужбина съм, дойдох да поработя за няколко месеца, поради създалата обстановка у нас. Проблема е, че забременях от местно момче, а се виждаме от има няма месец.
Никой от двамата не иска да става родител
Скрит текст:
(аз съм на 21 той на 27) но аз не искам и да помисля за аборт. Факта, че ще съм в отглеждането ми е пределно ясен и доста ме плаши. Работя като масажистка у нас имам къща в малко градче, където живея с майка си и съм студентка трета година. Неяснотата как ще реагират хората, от които ще очаквам помощ и дали аз ще се справя с цялата отговорност, финансово и всичко друго ме притеснява. Опитвам се да взема най-доброто решение, така ще се радвам да чуя вашите съвети!

Съгласна съм с Уиш, че има немалко майки, които не искат и/или не могат да помагат с отглеждането на внуци.

# 35
  • Мнения: 2 749
Ами аз лично в такава ситуация не бих примирала за внуче. Ще й обясня на дъщерята, че е пълнолетна и носи отговорност за постъпките си. На тези възраст, ако исках да гледам деца, щях сама да си ги родя.

# 36
  • Мнения: X
Майката, дори да иска да помогне на дъщеря си, може да няма възможност да напусне работа. И най-вероятно е да не може да си позволи този лукс. А дъщерята ще има нужда от помощ дълги години, защото отглеждането на детето не свършва с първата година от майчинството. Ясли, градини и занимални не спасяват положението, защото като се разболее детето за трети път и на майката ѝ се наложи да вземе болничен, работодателят ще намери начин да се отърве от нея. Та, поне в близките 10 години майката ще има нужда от помощ. Това как да стане, ако бабата е работеща?

# 37
  • Мнения: 18 684
Как се виждате от има-няма месец, а вече знаеш, че си бременна? Днес си видяла двете чертички ли?

# 38
  • София
  • Мнения: 7 980
Аз си представям "баба" около 45-годишна, работеща за около или под 1000 лв. на месец, с дъщеря студентка. Ако се доближавам до истината, мога да си представя мерака и възможностите на "бабата" да се обаби...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Само аз ли разбрах, че авторката и майка й са в чужбина? Или сгреших?

# 40
  • София
  • Мнения: 7 980
Аз разбрах, че само авторката е в чужбина, а майка ѝ е в малък град в България.
Цитат
В чужбина съм, дойдох да поработя за няколко месеца, поради създалата обстановка у нас.
...
Работя като масажистка у нас имам къща в малко градче, където живея с майка си и съм студентка трета година.

# 41
  • Мнения: X
От така описаната картинка излиза, че авторката не само е студентка от малко градче, която е отишла да поработи в чужбина, но и че живее само с майка си. Баща не се споменава, от което можем да предположим, че кандидат бабата също е сам родител. Интересно как привържениците на тезата "майка ѝ ще помогне да отгледат бебето" виждат варианта "самотна 45-годишна майка отглежда бебето на 21-годишната си дъщеря, която също е самотна майка".
Разбира се, ние спекулираме над версиите, а кандидат майката лекичко изчезна.

# 42
  • Мнения: 25 447
Аз си представям "баба" около 45-годишна, работеща за около или под 1000 лв. на месец, с дъщеря студентка. Ако се доближавам до истината, мога да си представя мерака и възможностите на "бабата" да се обаби...

А ако въпросната „баба“ има и други, по-малки деца, които чакат на нейната издръжка... Или пък мъж, който не е баща на авторката и може да е против жена му да гледа внуче, вместо собственото си семейство... Съдбите на хората са много различни, житейските ситуации – твърде специфични, за да се решава така, на едро – щом е баба, длъжна е да гледа. То и младите са длъжни да се грижат за здравето си и да не правят незащитен секс с първия срещнат, ама... Не е само опасност от бременност, ами и от болести разни...

# 43
  • Мнения: 4 343
https://roditel.bg/pravo-na-pomoshti-za-maiki-studentki-2016/  Има помощ за майки студентки, но само ако са редовно и нямат трудов договор към момента на раждане. Силно препоръчвам да се опита да се възползва при положение, че е бг студентка.

# 44
  • Мнения: 11 739
Да си сам родител не е лесно, спор няма, ама не е и краят на света.
Бабата защо да напуска работа? Не е нужно, бебето си има майка. Да, може да й се наложи да прекъсне за една-две години, ама къде е драмата в това? Има и задочно обучение, нали? И да не мислите, че в провинцията всички само учат и "живеят", знаете ли колко деца работят още от гимназията? Може даже и стаж за майчинство да има момичето. Ако пък са и в малко място и намери кой да я назначи ще си взема и нормалното майчинство и ще си гледа детенцето.
Адаптираното мляко не е нужно за всяко бебе. Има ли кърма няма да й трябва адаптирано мляко. Ако са в къща с двор детето ще яде безплатно и чиста храна.

Общи условия

Активация на акаунт