Самотна майка??

  • 11 338
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Вярно, че никъде не цъфтим и хубавеем особено, но в София и още 2-3 от по-големите градове поне има шансове за по-добре платена работа. Да, тези шансове вървят ръка за ръка с липса на места в ясли и детски градини, по-скъпия живот като цяло, липса на баби и дядовци наблизо и пр. Но човек поне може да намери работа с приемливо заплащане и малко по малко да си устрои живота.

# 91
  • Мнения: 4 881
Цените като са по-високи,какво остава от по-голямата заплата,какво повече ще си позволиш?

# 92
  • Мнения: X
Цените в Билла, Кауфланд, Лидъл са еднакви навсякъде. А все пак, ако си достатъчно квалифициран и работиш в високоплатен бранш, заплатата ти може да е 3-5К, което в провинцията се постига по-трудно. Ако заплатата е 1000-1500, тогава упражнението с местенето в София не си струва.

# 93
  • Мнения: 10 993
В София, най-големия разход е да си купиш жилище. Тоест ако в провинцията взимаш 1000-1500 лв. И си имаш жилище,  ще ти е по-добре там да си стоиш.

# 94
  • Мнения: 4 881
И транспорта и услугите и храната е по-скъпа,като махнем веригите,трябва доста да си закъсал,че да пазаруваш от тях.

# 95
  • Мнения: X
Съгласна съм за веригите. Предполагам, затова когато отида при майка ми в провинцията, паркингът на местния Кауфланд е нафрашкан до дупка. Същото е и на паркингите пред Билла и Фантастико. Явно, местните пазаруват точно от там, защото това могат да си позволят.

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 13:19 от Анонимен

# 96
  • Мнения: X
Не разбрах откъде трябва да пазарувам, за да не съм закъсала...

# 97
  • Мнения: X
Щом пазаруваш, а не ти го доставят от персоналната ферма, значи си закъсала. Simple Smile

# 98
  • Мнения: 18 686
И в Хасково колкото пъти съм ходила все са пълни хипермаркетите. Че и от околностите ходят да пазаруват там. Сигурно като пратят пари за издръжка на роднините си в чужбина и закъсват.

Самотна майка с бебе е най-добре да си стои на задника, където има безплатно жилище и безплатна баба, желаеща да помага., все едно в София или в провинцията е. Ако не е рядко ценен кадър, можещ да си позволи да плаща наем/ипотека и бавачка, вероятно медицинско лице, ако е гледане на новородено, няма да смогне на харчовете с доходите от работа, ограничена като часове и възможност за концентрация в тях.

# 99
  • София
  • Мнения: 28 109
Евентуалната самотна майка като гледам не е влизала от няколко дни.

# 100
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Съгласна съм за веригите. Предполагам, затова когато отида при майка ми в провинцията, паркингът на местния Кауфланд е нафрашкан до дупка. Същото е и на паркингите пред Билла и Фантастико. Явно, местните пазаруват точно от там, защото това могат да си позволят.
аз го разбрах, че е по-скъпо в малките градове като изключиш от това веригите - там е по-евтино.
аз лично предпочитам да бия път до някоя верига за да си напазарувам евтино. дори и разходите за път си избивам.

# 101
  • Мнения: 4 881
Във веригите е по-скъпо,стоката е с по-лошо качество,но някои мислят,че е престижно да се пазарува от там.

# 102
  • Мнения: X
Съмнявам се, че някой намира веригите за престижни. За повечето работещи хора те са прагматични - спестяват им времето, което биха изгубили, обикаляйки по специализирани магазини.

# 103
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
във веригите ми е по-евтино, отколкото в нашите магазини.
иначе стоките са почти с еднакъв произход.

# 104
  • Мнения: 2 166
Всеобща заблуда е, че е по-евтино, но се отклонихме от темата доста.

Общи условия

Активация на акаунт