Парфюмни размисли и страсти - 251

  • 47 172
  • 759
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 646
Tuali, Азалия, благодаря. 💐💐
Босса при мен за съжаление не разкрива никакъв портокал, само убийствена сладост. Ще потърся за проба, тези които ми предложихте.
Пробвай, ако ти попадне, Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition.
Портокал няма, но канела, джинджифил, карамфил... изобщо коледните подправки, колкото искаш. 🙂

# 481
  • Мнения: 31 175
Klodillia, пробвай дамския Амуаж Интерлюд и ще разбереш и никога повече няма да забравиш безсмъртничето. Там е супер изявена съставка.

Лирата е идеален коледен парфюм, при наличие на бюджет.
Може да се пробва и Еликсира на Мервей Ермес.

# 482
  • Мнения: 6 930
Има една козметична серия на l'Occitane - Immortelle Divine, свързвам аромата на безсмъртниче с нея. Много красив, наситен и успокояващ сетивата аромат

# 483
  • София
  • Мнения: 1 781
Някой познава ли тези Задиг Tome 1/2 & 3? Не съм ги виждала сякаш в БГ, нито съм ги срещала онлайн.

# 484
  • Мнения: 2 400
Интерлюд ме убива направо. По пирамида би трябвало да ми стане любим парфюм, но не мога да го понеса. Няколко пъти го пробвам  с идеята, че времето не е било подходящо за него, но така се развива при мен, че даже и парфюм не мога да го нарека. Кожата ми го превръща в абсолютна какофония. Само в голям студ не съм го проверявала.

# 485
  • Мнения: 10 011
Интерлюд при мен е като разлята мастилница. Интересно е, но прекалено екстравагантно.

# 486
  • Мнения: 31 175
Само в голям студ се носи с едно пръс. На сняг и -10 градуса. Две пръс вече убиват и го развалят.

# 487
  • София
  • Мнения: 970
Densi, Tuali - благодаря за предложенията с безсмъртниче. Simple Smile Дамския Интерлюд не помня да съм пробвала, мъжкия - да - и ми допадна, но не мога да кажа, че го познавам в дълбочина + в него няма безсмъртниче. Описанието във Фрагрантика на ароматния профил ми харесва на теория: "A sweet and dry herbaceous note, reminiscent of hay, tobacco, and honey" - звучи много добре.

# 488
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Колко много сте изписали момичета и момчета Purple Heart
Нямам някакви мечтани парфюми към момента но имам един сапун за ръце с аромат на гардения в къщи който много ми напомня Collection Extraordinaire Gardenia Petale Van Cleef & Arpels. Всеки път като си имзмия ръцете се улавям че си мисля за този парфюм. Друг за който се сещам от време на време и който ми се носи е Sisley Izia. Изненадана съм от тези си парфюмни мисли по нежни парфюми които по- отиват за летния сезон а не за есенния но.. това е положението.
Май само аз съм доволна от по-големите шишенца на рафтовете във Фрагрантика, така се вижда всичко по-добре - преди често трудно различавах бутилчетата в гардеробчетата заради дребните миниатюрни картинки.

# 489
  • Мнения: 6 930
Densi, Tuali - благодаря за предложенията с безсмъртниче. Simple Smile Дамския Интерлюд не помня да съм пробвала, мъжкия - да - и ми допадна, но не мога да кажа, че го познавам в дълбочина + в него няма безсмъртниче. Описанието във Фрагрантика на ароматния профил ми харесва на теория: "A sweet and dry herbaceous note, reminiscent of hay, tobacco, and honey" - звучи много добре.

Да, това описание е много точно! Въртеше ми се да напиша и че има нещо тревисто-билково като усещане, но тъй като отдавна съм ползвала въпросната серия, не мога непосредствено да помириша и да потвърдя.  Но не стипчиво тревисто, а едно такова слънчево и флорално.

# 490
  • Мнения: leet
Интерлюд ми е един от най-любимите Амуаж. Зимата е прекрасен, не съм го носила при минусови температури.
Не знаех за безсмъртиничето, в кои други парфюми се осеща добре?

# 491
  • Франция
  • Мнения: 898
Посветих около два часа от следобеда си, за да изтрия цялата полезна информация, която съм допринесла във Фрагрантика - ревюта, тестове, харесвания-нехаресвания, всичко.
Почувствах се малко по-добре.
Извинявай, но заради новата визия ли? Естествено че е твое право, но ми стана интересно.
За мен не е проблем новата визия, а това, че с нея са преорганизирали цялата информация, която съм трупала и подреждала там с години, и то на три езика, защото имам три профила. На пръв поглед това може да са просто лавички с шишенца, но лично за мен тя имаше смисъл, защото имаше контекст, представя различни периоди, нагласи, настоения. Когато погледна лавиците с "харесвам", можех да си спомня, че в ето този период съм издирвала и съм тествала парфюми с доминираща роза, харесала съм тези и тези, не съм харесала еди кои си, или пък съм била фокусирана върху определена марка, или пък съм си отбелязвала кои искам да тествам повторно в друг сезон и така нататък. Чета ревюта на руски или на френски и нещо ми прави впечатление, отбелязвам си го за тест в руския или френския ми профил.
Начинът на организиране на информация сам по себе си може да съдържа повече информация от самите единици.
А сега имам просто едни лавици със стотици шишенца, подредени по азбучен ред. А и поразмесени тук-там, за да е видно, че има нови функции. Подредените в някои категории просто ги няма, затова пък има съвсем случайни парфюми в други категории. Ами, мерси.

# 492
  • Мнения: 2 230
Странно, моите си седят в същия ред, в който съм ги добавила (хронологично в случая).
Виждам, че има функция да се добавят нови рафтчета - може това да ви помогне с организирането в колекции.

# 493
  • Мнения: 31 175
Преподредени са ми по азбучен ред и няма начин да ги наредя, както аз желая..

# 494
  • Мнения: 2 230
Като хванеш котвичката, не успяваш ли да ги разместиш? С drag&drop, както преди?

Общи условия

Активация на акаунт